Vaikai žaidė rinkimus

2017-10-16, Ingrida Petrikauskienė, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filialo bibliotekininkė
Pamokoje vaikai pasisėmė naudingų žinių apie rinkimus. Bibliotekos nuotrauka.
Pamokoje vaikai pasisėmė naudingų žinių apie rinkimus. Bibliotekos nuotrauka.

Spalio 6 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filiale vyko integruota pasaulio pažinimo pamoka „Kai užaugsiu, aš balsuosiu“. Joje dalyvavo Šilutės Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriaus 3–4 klasių mokiniai. Pamoką vedė mokytoja Drąsutė Vaitkevičienė. Mokytoja įdomiai papasakojo apie rinkimus, balsavimą. Mokiniai atidžiai klausėsi, net uždavinėjo įvairius klausimus. Tam, kad vaikai lengviau suvoktų, kas yra rinkimai, kaip  vyksta, jie žiūrėjo filmuką „Prezidentės rinkimai“. Vaikai su didžiuliu susidomėjimu stebėjo Lietuvos Respublikos Prezidentės rinkimus, kaip ji pati balsuoja, matė jos susikaupimą, išgirdo  paskatinančius žodžius, kodėl reikia balsuoti.

Pamokoje vaikai pasisėmė naudingų žinių apie rinkimus, jų paskirtį. Įgytos žinios paskatino jų norą ir patiems suvaidinti rinkimus. Mokytojos siūlymu buvo renkama klasės prezidentė, kuri mokslo metų bėgyje padės mokytojai, klasės draugams. Kaip ir tikruose rinkimuose buvo išrinktos trys kandidatės: Augustė Čeledinaitė, Areta Jokubreikšaitė, Skaistė Maibaumaitė. Naudodamos multimediją, jos sukūrė trumpus prisistatymus, atsakinėjo į įvairius bendraklasių klausimus.

Rinkimų sekretore tapo bibliotekininkė, stebėtojomis mokytoja ir mokyklos darbuotoja Daiva Linkienė. Susipažinę su rinkimų taisyklėmis, pateikę savo asmens dokumentą, „rinkėjai“ gavo rinkimų biuletenius ir neskubėdami ėjo rinkti klasės prezidentės. Skaičiuojant rinkimų rezultatus, vaikai dalinosi įspūdžiais, žiūrėjo trumpus filmukus apie tai, kaip balsuoja kiti mokiniai, suaugusieji. Paaiškėjus rinkimų nugalėtojai, buvo pasveikinta naujoji klasės prezidentė Skaistė Maibaumaitė. Pasaulio pažinimo pamokoje jaunesniesiems bibliotekos lankytojams sudaryta galimybė balsuoti, lėmė patirti rinkimų svarbą ir naudą, leido įgyti didesnį pasitikėjimą savimi ir draugais, pasijusti svarbiu ir atsakingu už savo apsisprendimą. Tai skatina pilietiškumo jausmą, norą domėtis gimtąja šalimi, ateityje dalyvauti rinkimuose.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Jums kada nors buvo įsisiurbusi erkė?