Spalio 19 - ąją buvo minima Tarptautinė kredito unijų diena

2017-10-20, Valdybos pirmininkė ir administracijos vadovė Genovaitė Kimbrienė

Brangūs Šilutės kredito unijos nariai, viso pasaulio kredito unijos vieningai švenčia Tarptautinę kredito unijų dieną ir kartu pažymi šių finansinių institucijų veiklos svarbą mūsų bendruomenėms. Didžiosios dalies pasaulio kredito unijų šūkis – Jūsų pinigai, Jūsų pasirinkimas, Jūsų kredito unija. Kredito unijų istorija prieš daugiau kaip 160 metų prasidėjo nuo idėjos. Tai buvo labai paprasta ir tuo metu sunkiai įgyvendinama mintis, kad ne vien tik turtingieji, bet ir paprasti žmonės  galėtų taupyti, skolintis bei uždirbti palūkanas ir patys valdyti banką.

Kredito unijos priklauso Jums, brangūs nariai! Jos  yra demokratiškos ir kooperatiniais pagrindais valdomos finansinės įstaigos, kurias valdo ne pinigai, o paprasti žmonės. Tai tikras lietuviškas kapitalas, leidžiantis kredito unijas atskirti nuo komercinių bankų. 2018 m. kredito unijų laukia naujas iššūkis – kredito unijų reforma. Ji sustiprins kooperatinius ryšius ir veiklos efektyvumą per privalomą integraciją į Centrinės kredito unijos narystę (CKU). Esant CKU sistemos nare, kredito unijos lengviau galės konkuruoti su kitomis kredito ir mokėjimo paslaugas teikiančiomis įstaigomis.

Šilutės kredito unija jau 20 metų yra Lietuvos centrinės kredito unijos (LCKU) nare ir aktyvai dalyvauja jos valdyme. Žengdamos per reformos slenkstį, kredito unijos reorganizuojasi – jungiasi. Jų tikslas - veiklos masto ekonomikos teigiamas poveikis kredito unijų veiklos efektyvumui, pelningumui ir kapitalo kaupimo galimybėms. 2017 m. Šilutės kredito unija gavo Lietuvos banko leidimą prisijungti Kvėdarnos kredito uniją plečiant veiklos teritoriją ir mažinant veiklos išlaidas.

Šilutės kredito unija, dirbanti jau 21 metus, Jums gali pasiūlyti visas bankines paslaugas: internetinę bankininkystę, mokėjimo korteles, terminuotus ir taupomuosius indėlius, paskolas fiziniams, juridiniams asmenims ir ūkininkams, komunalinių įmokų priėmimą.  Svarbu paminėti, kad šiais metais įgyvendinta dar keletas naujovių. Pirma - paskolos suteikiamos su netesybomis iki 14 500 eurų, antra - atsiranda galimybė paraiškas paskoloms pildyti internetu, trečia - nuo šių metų vasario 1 d. kredito unija siūlo Mokėjimų paslaugų krepšelį su bazine Lietuvos banko nustatyta kaina – 1,50 euro (Plačiau apie visas teikiamas paslaugas teirautis kredito unijoje).

Šilutės kredito unija globoja rajono bendruomenes ir visuomenines organizacijas, kasmet skirdama fondą reikalingo inventoriaus įsigijimui, kaimo ar miestelio šventės organizavimui. Tarptautinės kredito unijos dienos proga skelbiama naujiems terminuotiems indėliams akcija, didinant palūkanų normą du kartus, sudarius sutartį 12-36 mėn. Esamiems nariams organizuojama loterija. Ji veiks nuo spalio 16 iki 19 d. Dalyvauti gali visi kredito unijos nariai. Jūsų laukia vertingi prizai! Kviečiame apsilankyti Šilutės kredito unijoje ir tapti jos nariais. Be stojamojo mokesčio nariai priimami nuo spalio 16 iki 21 d. imtinai.

Dėkojame, kad esate kartu su mumis, aktyviai dalyvaujate unijos veikloje siekiant bendrų tikslų ir palaikote mūsų visų iškilią kooperacijos idėją.

Linkime, niekuomet nesustoti priimant naujus iššūkius, ir tegul nuostabi kredito unijų narystė kvies visus dar daug metų vienytis bei būti kartu.

 

 

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!