Žvejams leista paimti mažiau lydekų ir daugiau stintų

2014-12-31, BNS
Utenos RAAD'o nuotr. / Lydekos
Utenos RAAD'o nuotr. / Lydekos

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas nustatė naują leidžiamų paimti sužvejotų lydekų limitą, taip pat panaikino stintų žvejybos apribojimus.

Kaip antradienį pranešė ministerija, pakeitimai leidžia paimti nebe penkias, kaip ligi šiol, bet tris sužvejotas lydekas. Taip siekiama didinti plėšriųjų žuvų skaičių šalies vandens telkiniuose ir skatinti natūralų jų išteklių atsikūrimą.

„Šie pakeitimai tikrai netaps kliūtimi smagiai mėgėjų žvejybai. Juk žvejyba nėra ribojama, tik nustatomas leistinas paimti lydekų skaičius. Pagavus tris lydekas galima ir toliau žvejoti, tik reikia laikytis principo „pagavai–paleisk“, – sako aplinkos viceministras Linas Jonauskas.

Be to, lydekoms ir kitoms žuvims, kurių leidžiamas pagauti skaičius ribojamas vienetais, nebebus taikomas 5 kilogramų svorio limitas.

Tuo metu remiantis mokslininkų išvadomis dėl stintų išteklių, kuriems negresia pereikvojimas, leidžiamų paimti stintų kiekis nuo šiol neberibojamas.

Aplinkos ministerija taip pat primena, kad nuo sausio 1 dienos lydekų nebegalima gaudyti masalui naudojant gyvą žuvelę. Už neteisėtu būdu sugautą lydeką gresia administracinė atsakomybė ir teks atlyginti 500 litų gamtai padarytą žalą.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?