Bažnyčios plytas siūlyta parduoti

2017-10-27, Parengta pagal portalų „Delfi.lt“ ir „Silaine.lt“ informaciją
Sovietmečiu bažnyčioje veikė pieno supirkimo punktas. „Silaine.lt“ nuotr.
Sovietmečiu bažnyčioje veikė pieno supirkimo punktas. „Silaine.lt“ nuotr.

Griūvančią Plaškių kaimo mūrinę bažnyčią siūlyta net išardyti, o plytas parduoti. XIX pabaigoje pastatyti ir 1900-aisiais pašventinti liuteronų maldos namai nėra įtraukti saugomų architektūros paminklų sąrašą. Nors jos interjeras unikalus, nava perdengta įspūdingomis trikampėmis sąramomis iš drožinėtų medžio tašų, viskas gali sunykti dėl nesandaraus stogo.

tatinys nėra architektūros paminklas. Todėl juo rūpintis privalo savininkas. Evangelikų- liuteronų konsistorija, nesuinteresuota šio statinio išsaugojimu, nes Plaškiuose nebeliko liuteronų parapijos. Sovietmečiu bažnyčioje veikė pieno supirkimo punktas. Buvo net pasigirdę pasiūlymų bažnyčią išardyti, o plytas parduoti. Prieš kurį laiką buvo įsteigta bažnyčios atkūrimo bendrija, kuri derasi su pastato savininku dėl statinio perdavimo. Tik susitarus bus galima ieškoti galimybių uždengti stogą, o po to ieškoti lėšų rekonstrukcijai.

Tiesa, šių metų kovo 31 dieną Stoniškių seniūnijos salėje vyko Plaškių bažnyčios atkūrimo bendrijos (PBAB) susirinkimas. Jame buvo tariamasi dėl tolimesnio šių liūdno likimo maldos namų likimo ir darbų, kurių reikia imtis stabdant bažnyčios griuvimą, rūpinantis jos atstatymu bei numatant ateitį. Susirinkusiųjų nuomone, naujam gyvenimui prikelta buvusi viena gražiausių krašte Plaškių bažnyčių galėtų tapti daugiafunkciu kultūriniu centru.  

Jos reikalų tvarkymui susirinkimo metu sudaryta ir dviejų metų kadencijai patvirtinta septynių asmenų valdyba. Taip pat buvo sprendžiami organizaciniai reikalai: nutarta piniginėms gyventojų bei įmonių aukoms bažnyčios remontui bei ateities darbams vykdyti, atidaryti banko sąskaitą, sutarta dėl buhalterinių PBAB dalykų.    


Straipsnio komentarai

Nu jo2017-10-30
Valinskas stogo cerpes nudziove o db jau ir plytu prireike Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Vertybiu saugotojui2017-10-28
O kiek zadi Ciesariaus atvaizdu išsizadeti kad ja apsaugotum Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kaip reikia žmonių teismo tokiem oi reikia 2017-10-28
tokius maža ant šakos pakabint už vertybių niekinimą Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?