Pristatyta nauja mokytojos Irenos Arlauskienės knyga

2017-11-01, Saulius SODONIS

Šilutės F. Bajoračio bibliotekoje trečiadienį pristatyta jau penktoji mokytojos Irenos Arlauskienės knyga „Kuris į Tolminkiemį?“ Iš literatūros užrašų sąsiuvinio“.     

Naujajame leidinyje mokytoja I. Arlauskienė dalinasi mintimis bei įžvalgomis, kaip šiandien būtų galima pažiūrėti į Kristijoną Donelaitį ir jo pagrindinį kūrinį „Metai“. Prisimindama gimtųjų Jurgaičių aplinką, netoli Švėkšnos esančiame kaime, ji kaimynuose pastebi Donelaičio poemoje aprašytų žmonių bruožus.

 Kalbėdama apie savo naująją knygą, autorė dalinosi savo atsiminimais bei potyriais, kaip skaitydama Donelaitį kadais pažino jo aplinką, aprašomus veikėjus. Ir kaip visa tai bandė perteikti sovietmečio mokiniams, kuomet viskas buvo labai aiškiai ir griežtai metodiškai nurodyta, nepaliekant vietos minties laisvumui. Tuo pačiu mokytoja džiaugėsi dabartinėmis galimybėmis pamatyti bei laisvai interpretuoti tai, ką vaizdavo XVIII amžiuje būrus aprašinėjęs Tolminkiemio kunigas. Tai ji pasakoja ir savo naujojoje knygoje, tai pristatymo metu demonstravo skaidrėse.

Šį susitikimą vedė Šilutės turizmo ir verslo mokyklos mokytoja, lituanistė Elemana Skablauskienė, kuri kalbėjo apie naujojoje knygoje skaitytojams siūlomas mintis. Pristatymo metu I. Arlauskienę sveikino bei įspūdžiais apie knygą dalinosi  buvę kolegos – Algis Navickas, Renata Petrenkienė, Lina Liepinienė, Vaida Galinskienė, kunigas Remigijus Šemeklis bei kiti. Ištrauką iš K. Doneleičio poemos „Metų“ skaitė gimnazistė Aistė Savickaitė. Renginio metu koncertavo Šilutės pirmosios gimnazijos estradinis ansamblis.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Puiki mokytoja2017-11-11
I.Arlauskiene prisimenu kaip ypatinga mokytoja, ismokiusia daug daugiau nei lietuvių literatūra Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Cha 2017-11-02
Ir dabar atsimenu jos kišamą Baltusio Sakmė apie Juzą. Tuos betikslius rašinėlius apie spanguoles ir raštus.Tik nereikia vaizduoti, dėl to sovietmečio. Pamenu puikiai ką pliurpdavo Červiskas per istorijos pamokas 1985m ir tt. Kartais kaip paklausai, tai atrodo, kad mokytojai sovietmečiu visi disidentai buvo ir į atlapus trispalves įsisegę buvo. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?