Užgeso ir „nebešvies“ „Kivylių žiburiai“

2017-11-08, Lijana JAGINTAVIČIENĖ

Vainuto seniūnijos Balčių bendruomenės nariai rinkosi į visuotinį-rinkiminį susirinkimą. Susirinkusieji vos tilpo salėje. Jiems kilo daug klausimų. Tačiau... Nors susirinkimas buvo suplanuotas prieš mėnesį, atsakymų taip niekas ir nesiteikė pateikti. Mat į jį neatėjo atsakingi valdybos nariai, o iki šiol bendruomenės pirmininkės pareigas užėmusi Kristina Užpelkienė taip pat nieko negalėjo pasakyti.

Susirinkimo metu ne tik išrinkti nauji valdymo organai, bet ir nuspręsta, kad bendruomenės pavadinimas neturi būti „Kivylių žiburiai“.

Įgyvendinti trys projektai

Keistas buvo visuotinis-ataskaitinis susirinkimas. Iki jo pirmininkavusi K. Užpelkienė pristatė darbotvarkę, o ji skambėjo taip: 1. Pirmininko ataskaita; 2. Revizijos komisijos ataskaita; 3.Naujo pirmininko rinkimai.

Pirmininko veiklos ataskaitoje pateikta tik tai, kad buvo įgyvendinti trys projektai. „Pastato renovacija, įsisavinta 750 000, ir gauta lėšų bendruomenės pastato pritaikymui gyventojų interesams, poilsio aikštelės sutvarkymui. Iš viso panaudota 815 000 litų. Viskas patikrinta agentūrų. Veiklas reikia tęsti toliau. Metai bėga. Esu dėkinga tiems, kurie su manimi buvo nuo 2009-ųjų metų – varge, džiaugsme, bėdoje, tiems, kurie tvarkė bendruomenės namus. Atėjo ta diena – rinkimų diena. Ir aš turiu išeiti iš šio posto“, - kalbėjo K. Užpelkienė. Ji priminė, kad paskutiniu metu nebegali skirti tiek dėmesio bendruomenės reikalams, nes dirba papildomai, o ir šeimai nori daugiau skirti laiko.

Nepateikti dokumentai

Vadovė informavo, kad susirinkime turėjo dalyvauti ir buhalterė Rasa Balandienė, kuri ataskaitą paruošė, tačiau pati jos nepateiks, nes išvyko į šeimos šventę Kaune. Todėl K. Užpelkienė perskaitė ir bendruomenės finansininkės R. Balandienės bei revizijos komisijos pirmininkės Birutės Erciuvienės ir jai talkinusios Virginijos Ežerskienės ataskaitas, kurias šios valdybos narės jai įteikė neva tik susirinkimo išvakarėse. Nors buvo pasakojama, kur ir kiek išleista, bet aukščiausiam bendruomenės valdymo organui - visuotiniam susirinkimui - nebuvo pateiktas nė vienas dokumentas – jie neva visi yra K. Užpelkienės namuose, o su jais susipažinti turi teisę tik tarybos nariai.

Į finansinius klausimus pirmininkė neturėjo atsakymų. Ji patarė dėl jų kreiptis į buhalterę R. Balandienę. Jos susirinkime nebuvo, tad ir atsakymų taip pat nebuvo. Gyventojai buvo pasipiktinę – dar prieš mėnesį planuojant susirinkimo datą buvo derinama, kad visiems jame pavyktų dalyvauti, o dabar vėl bendruomenės finansininkė ir valdybos narės išvengia dalyvavimo bendruomenės susirinkime. Tai jau ne pirmas kartas, kai taip pasielgiama.

Revizijos komisijoje – valdybos narės

Susirinkime dalyvavo ir Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus. Jam kilo klausimas – ar revizijos nariais gali būti valdybos nariai? K. Užpelkienė teigė, kad gali, nors įstatuose buvo numatyta, kad to negali būti.
Susirinkimui besitęsiant paaiškėjo, kad B. Erciuvienė dar spalio pradžioje yra parašiusi raštą, kad išeina iš bendruomenės. „Penki valdybos nariai įregistruoti, jie turėtų ir atsakyti į visus klausimus, o jų nėra“, - vis pečiais traukė susirinkimui pirmininkavusi Virginija Kubilienė. Balčių seniūnaitis Jonas Sudeikis taip pat negalėjo suprasti, kaip gali šitaip elgtis bendruomenės nariai – iš anksto suderinus susirinkimo datą, ignoruoti jį.

Netrukus susirinkusieji domėjosi ir lėšomis, kurios buvo pervestos už atitinkamas paslaugas ir pan. Netrūko nepatenkintų dėl galimai neteisingai renkamo nario mokesčio – jie rinkti neva net iš tų, kurie nėra bendruomenės nariai ir pan.

Duonkepis sukėlė diskusijas

Didelė diskusijų ir nepasitenkinimų banga užvirė nuskambėjus klausimui dėl duonkepio pastatymo. Susirinkusiems rūpėjo klausimas – kiek iš tikrųjų kainavo jo pastatymas.  Pasak K. Užpelkienės, „degė“ lėšos ir reikėjo greitai projektą įvykdyti. „Nuvažiavau į asociaciją „Lamatos žemė“. Skambinome į Kauną, skambinome į Klaipėdą. Nėra taip paprasta pastatyti duonkepį. Vienas norėjo 15 000 litų, kitas 17 000, o dar kitas – 20 000“, - pradėjo pasakoti duonkepio subtilybes pirmininkė. Netrukus vienas iš susirinkimo dalyvių priminė, kad prieš keletą metų už duonkepio padarymą pervesta 11 620,28 lito Stasiui Užpelkiui. Klausė – kodėl S. Užpelkiui – pirmininkės vyrui? „Stasys jau miręs. Amžinąjį atilsį jam. Bet su kuo tada buvo tartasi?“ ,- toliau domėjosi balčiškė.

K. Užpelkienė tikino – jos vyras tada turėjo patentą, pirko medžiagas ir samdė rangovą. Tai, anot jos, tuomet buvo pigiausias variantas.

Kaip ten bebūtų, kad ir kiek klausimų kilo ir į juos atsakymų nesulaukė, Balčių gyventojai nusprendė ataskaitas, kurias tokiomis galima pavadinti tik iš dalies, patvirtinti ir spręsti kitus jiems aktualius klausimus.

Išrinkti valdymo organai

Palinkėjusi kaimynams išsirinkti naują bendruomenės pirmininką, naują valdybą ir žengti dar toliau, rašyti ir įgyvendinti naujus projektus, K. Užpelkienė paliko salę. Tiesa, ji pažadėjo padėti, jei tik prireiktų jos pagalbos.
Susirinkimui pirmininkavusi V. Kubilienė klausė, ką toliau darys bendruomenė - rinks naujus valdymo organus ar skelbs dar vieno susirinkimo datą, kurio metu rinks valdybą, revizijos komisiją. „Nebereikia kankinti tų žmonių, kurie nenori dalyvauti bendruomenės veikloje. Jei bus sukviestas dar vienas susirinkimas, vėl kas nors į jį neateis, kas tada?“, - savo nuomonę išsakė J. Sudeikis.
Nutarta pirmiausia rinkti naują pirmininką. Pasiūlyta šias  pareigas patikėti vietos bibliotekininkei Genei Gofmanienei, kuri iki šiol daugelį metų buvo labai aktyvi, organizavo renginius ir skubėjo į pagalbą bendruomenės nariams. Vienbalsiai nutarta šias pareigas jai ir skirti.  Naujoji pirmininkė padėkojo už pasitikėjimą ir priminė, kad vienas lauke nėra karys ir kvietė visus stoti į bendruomenę ir dirbti drauge. „Šiuo metu Balčių kaimo bendruomenė vienija apie 30 narių. Kuo daugiau jų, tuo turtingesnė bendruomenė. Tuo įvairesnį ir įdomesnį gyvenimą ji gali kurti savo kaime“, - įsitikinusi naujoji pirmininkė.

Nori keisti pavadinimą

Balčiškiai išsirinko ir jos pavaduotoją, kuria tapo V. Kubilienė. Patvirtinti ir 9 valdybos nariai, revizijos komisija.
G. Gofmanienė priminė, kad jau daugybę metų jų bendruomenės nariai nepatenkinti bendruomenės pavadinimu. Todėl pasiūlė keisti bendruomenės pavadinimą. Vieningai visi tam pritarė. Baigus spręsti iškilusius klausimus, Vainuto seniūnas V. Mockus pasveikino išsirinkus naujus valdymo organus, palinkėjo kuo didžiausios sėkmės. „Šios bendruomenės veikloje turėtų būti daugiau skaidrumo. Tikėkimės, po kelių metų istorija nepasikartos ir neprireiks dar vienų bendruomenės vadovybės rinkimų. Iki šiol viešumo akivaizdžiai trūko“, - dėstė seniūnas.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Na2017-11-26
ir ką laimėjome? Ogi nieko,, juokiasi moteriškė pasisavinusi pinigus už duonkepę, o mes tylim. tai gal vėl rinkim parašus ir siųskim prašymą tiesiai į Vilnių, tegul tikrina, tegul parodo per televiziją. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Dieve2017-11-19
Dieve, apsaugok kaimus nuo tokių pirmininkiu, pavaduotojų ir t.t. kurios vagia vidury dienos... Keista,kad Uzpelkiene dabar tyli,juk šiaip žodžio kišenėj neieško. Paviesinciau jos vietoj visus su kuriais dalinosi tūkstančius... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
x2017-11-16
tikrai tvarke viena
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
???2017-11-14
Negi jūs norit pasakyti,kad kiti valdybos nariai nieko nežinojo kas vyksta su tais projektų pinigais? Manau žinojo, kartu veikė, tarėsi ir dėl to pečiaus,todėl ir tylėjo.nekaltinkit dabar vien Užpelkienes. Dažniausiai taip ir būna,kad paliekama kapstytis vienam... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2017-11-13
Vagile ir savanaude Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ji2017-11-13
Nemanau kad toks žmogus kaip Užpelkiene
žino kas yra sąžine.Balčiškiai visi jūs buvot jai po padu.Atsibudot per velai.Megino ji tvarką įvesti ir savo darboveteje bet nepavyko.Iš karto perkandome kas per persona ta ponia.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ALIBABA2017-11-13
Nebuvo jokios pirmininkės ataskaitos, o iš kur ji bus, jeigu nieko nebuvo daroma. O dėl vadinamos ,,duonkepės" tikrai reikia kreiptis į kriminalinę policiją, čia viskas buvo daroma su kažkieno žinia? Kokią sąžinę reikia turėti, kad be jokios baimės apvogtum kaimo žmones? Gėda , didžiulė gėda Užpelkienei. O iš tikrųjų niekas nežino kas dar guli ant jos sąžinės dėl privačių ir viešų interesų supainiojimo. Jau prieš keletą metų vieno susirinkimo metu teisingai buvo įvardinta, kad tai ne Balčių k. bendruomenės namai, o asmeniniai Užpelkienės namai. .. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Tikrai taip,2017-11-11
Vien tai,kad sau persivedė beveik 12 000lt už pečiaus pastatymą daug pasako apie Užpelkienes aferas. Argi tokia šio pečiaus vertė??? Pasakykit mūrininkai,, kas išmanot.Iš tiesų visi žino,kad už jo pastatymą Venckui P. buvo sumokėta tik 1000 lt, o kiti pinigai sau. Apsukri moteriškė...Bet kur TEISĖSAUGA žiūri??? Juk už pavogtą kibirą paprastą žmogų pasodina. Negi nebera Lietuvoje teisybės? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
2017-11-10
Senai Balčiškiai turejo ja atsikratyti.Būtų mažiau išvogusi.... Komentaras patinka Komentaras nepatinka