Šilutė pirmoji pradėjo švęsti Lietuvos šimtadienį

2017-11-13, KĘSTUTIS JOČYS

Lapkričio 8 d. 11 val. prie Šilutės kultūros ir pramogų centro sustojo gražiai apipavidalintas, UAB „Šilutės autobusų parkui“ priklausantis autobusas. Jo stotelėje jau laukė rajono ir miesto vadovai, žurnalistai bei svečiai. Pro atsidariusias duris išlipęs „kontrolierius“, vėliau gidu tapęs Marijus Budraitis išdalino nemokamus bilietus, pagamintus iš šokolado plytelių, ir pakvietė užimti autobuse vietas. Prasidėjo pirmoji unikali kelionė-ekskursija į šimtadienio pradžią Lietuvos šimtmečio autobusu.

Šimtadienio renginių pradžia Šilutėje

Šis sumanymas kilo KPC kolektyvui su direktore Jūrate Pancerova priešakyje. Parašę projektą, sulaukė malonios žinios – Lietuvos šimtmečio projekto organizatoriai pritarė šiai idėjai ir atvėrė „žalią“ gatvę jos realizavimui. Už tai reikia padėkoti pirmiausia direktorei, kad Šilutei buvo suteikta garbė pradėti šimtadienio renginius būtent šiuo autobusu, kurio pirmąją kelionę galėjo tiesiogiai stebėti visi Lietuvos gyventojai per „Facebook“. Tuo pasirūpino ir ekskursijoje dalyvavusi Lietuvos šimtmečio paminėjimo projekto vadovė Neringa Vaizbrodė ir komunikacijos skyriaus vadovas Marius Gurskas.

Pirmosios kelionės tema – senoji Šilutė

Pirmasis sustojimas buvo prie liuteronų-evangelikų bažnyčios. Čia ekskursantų jau laukė klebonas Remigijus Šemeklis, kuris, įlipęs į vidų, trumpai papasakojo apie šį archtektūros statinį. Kitame sustojime į autobusą sugužėjo visas F. Bajoraičio bibliotekos „bobučių“ desantas.. O vyriausioji paporino apie biblioteką ir  kas yra aplink ją. Kitas sustojimas jau buvo Macikuose prie H. Zudermano muziejaus. Į autobusą sulipusios stilingas to meto rūbais apsirėdžiusios damos pavaišino ekskursantus kava, o viena šišioniškių tarme pasakojo apie rašytoją, užakcentuodama, kad pirmasis holivudinis filmas apie šį kraštą buvo pastatytas remiantis H. Zudermano kūryba. Grįžtant dar viena ponia priminė Šilutės atsiradimo istoriją, atkreipdama dėmesį į vieną ar kitą pastatą, papasakodama, kokia buvo šių pastatų pirminė paskirtis. Prie H. Zudermano paminklo autobusą sustabdė anų laikų uniformą dėvintis muitininkas ir paprašė parodyti bilietus. Truputį išsigando tie, kurie jau buvo spėję juos suvalgyti, tačiau pareigūnas nebuvo labai priekabus... Pasibaigus kelionei, ekskursantai įsiamžino bendroje nuotraukoje. Šis autobusas važinės ne tik Šilutės rajone, bet ir po visą Klaipėdos apskritį.

O tuo metu

Prie kultūros ir pramogų centro profesionalūs instruktoriai jau rikiavo trispalviais apsiaustais pasipuošusius šokėjus iš sportinių šokių klubo, kurie netrukus pradėjo nuotaikingą parodomąją fitneso treniruotę pagal specialiai šokių ritmui pritaikytą lietuvių liaudies muziką.

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!