Vilniaus „Perlą” įveikė, bet Šakių „Vyčio” neprisivijo…

2017-11-08, Romualdas Danielius MAŽUTIS

Nacionalinės krepšinio lygos 9-10 turų rungtynes praėjusį savaitgalį „Šilutė“ (treneris L. Eglinskas, asistentas T. Munius) žaidė namuose. Penktadienį pamariškiai įveikė sostinės „Perlą“ (treneris A. Gronskis, asistentas A. Šležas) – 83:77 (20:19, 22:21, 18:16, 23:21), o šeštadienį ilgai ir atkakliai vijosi greitai atitrūkusį Šakių „Vytį“ (treneris A. Jasilionis, asistentas R. Brazdauskis), bet svečiai nesileido pralenkiami. „Šilutė“ patyrė trečią pralaimėjimą - 81:90 (20:30, 25:20, 16:19, 20:21). Pirmenybių lyderis „Vytis” atšaldė „Šilutės“ ambicijas.

Po 8 turų į antrąją vietą stryktelėjusi „Šilutė“  ir tryliktąją, priešpaskutinę vietą užimantis Vilniaus „Perlas“, kalbant bokso kategorijomis, nelygaus svorio varžovai. Krepšinio fanai neabejojo sunkesne ar lengvesne pamariškių pergale. Bet vilniečiai, prisirinkę informacijos apie „Šilutę“, neketino tapti iš anksto piešiamo varžybų scenarijaus auka. „Perlas“ paruošė siurprizą: iškart aktyviai šoko spausti mūsiškius. Priešnuodis suveikė - pamariškiams nepavyko priblokšti sostinės komandą greitu puolimu.  Beveik įpusėjus pirmajam kėlinukui, „Šilutė“ buvo besivejančiųjų vaidmenyje - 2:8. „Perlas“ taipogi neblizgėjo, klydo, nepataikė iš dėkingų situacijų. Didelių pastangų dėka „Šilutė“ sušvelnino rezultatą - 14:16. Iki kėlinuko pabaigos likus žaisti 1:40, „Šilutės“ treneris L. Eglinskas metė mūšin komandos kapitoną, snaiperį M. Žaunierūną (Nr.7). 23 metų atakuojantis gynėjas išbėgo į aikštelę su kauke.

„Šilutės“ gelbėtojas  - žmogus su kauke

Veido kaukė sporto pasaulyje - ne mados, o sportininko saugumo  reikalas. Praėjusio turo rungtynėse M. Žaunierūnas patyrė smūgį alkūne į nosį. Gauta trauma „Šilutės“ kapitono neišgąsdino. Šiandienos krepšinis itin vyriškas. Kova po krešiu dėl atšokusio kamuolio kartais primena ringą. Darbuojamasi ne kumščiais, bet alkūnėmis, kad tik atsitvėrus, kad tik nepaleidus sugriebto kamuolio. M. Žaunierūnas per rungtynes su „Perlu“ atkovojo 7 kamuolius. Bet labiausiai jis prie pergalės prisidėjo tritaškiais. Vos  įėjęs į aikštę, paeiliui švystelėjo du  metimus ir išvedė „Šilutę“ priekin - 17:16, 20:18. Pirmoji dešimtminutė baigėsi „Šilutės” naudai - 20:19.

Antrasis kėlinukas prasidėjo M. Žaunierūno tritaškiu, J. Perkinso dėjimu iš viršaus ir vėl tolimu taikliu Modesto metimu, A. Globio dvitaškiu, T. Tamošiūno (Nr.15) baudų metimais - 32:19. Iš viso Modestas pataikė 7 tritaškius metimus iš 9 (taiklumas 77, 8 proc.). Tačiau ir „Perlas“ turėjo snaiperių: D.Sirvydis (Nr.0) - 18 tšk., A. Pilauskas (Nr.9) - 17 tšk., A.Beručka (Nr.21) - 16 tšk. Vilniečiai kovojo iš paskutiniųjų, temperamento nestokojantis jų treneris A. Gronskis pats nepastebėdavo, kai bepatarinėdamas atsidurdavo aikštelėje šeštuoju žaidėju. Įpusėjus rungtynėms, „Šilutės“ persvara buvo minimali - 42:40 (22:21). Trečiajame kėlinuke „Šilutė“ vėl atitrūko – 49:40, bet varžovai rezultatą sušvelnino - 60:56 (18:16).

Įtampa lydėjo ir ketvirtąjį kėlinuką. „Šilutei“ nepavyko solidžiau atitrūkti iki pat rungtynių pabaigos - 83:77 (23:21). Beje, vilniečiai padarė net 22 klaidas, šilutiškiai - 8. Užtat svečiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių - 46, „Šilutė” - 34. Komandai taškus pelnė: M. Žaunierūnas - 26, J. Perkins – 14, E. Džiaugys (Nr.12) - 12, J. Nausėdas - 12, A. Globys - 7, O. Brown (Nr.22) - 4, T. Tamošiūnas - 4, T. Urbonas (Nr.13) - 2, A. Gaidys (Nr.5) - 2.

Lyderio „nenutupdė“

Šakių „Vytis“ žinojo, kad Šilutėje bus karšta. Antrąją vietą užimanti „Šilutė“ ruošė svečiams „šakes“, bet lyderis išsisuko. Beje, „Vyčio“ komandoje du krepšininkai praėjusį sezoną gynė „Šilutės“ garbę. Tai  amerikietis B. Wanamaker (Nr.3) ir centro puolėjas A. Pukelis (Nr.24). Abu pernelyg nepasižymėjo, pelnė po 4 taškus. Aurelijus žaidė nervingai, užsidirbo 5 pražangas, Brajenas prametė 5 dvitaškius, pataikė tritaškį, realizavo baudos metimą. „Vyčio“ lyderiais buvo M. Užupis (Nr.13) - 25 taškai, E. Jezukevičius (Nr.14) - 18 tšk., G. Radzevičius (Nr.7) - 12 tšk.

„Šilutė“, užklumpanti varžovus šturmu, šį kartą pati buvo užklupta. „Vytis“ iškart išsiveržė priekin - 0:10. Mūsiškiai atsidūrė besivejančiųjų vaidmenyje. T. Tamošiūnas, E. Džiaugys, O. Brown tritaškiais sušvelnino rezultatą - 11:14. Bet svečiai vėl atitrūko ir išsaugojo dešimties taškų persvarą - 13:22, 18:28, 20:30.

Po mažosios pertraukėlės vyko panašus žaidimas: salės šeimininkai skubėjo priekin švelninti rezultatą, svečiai stengėsi išsaugoti ir padidinti skirtumą. M. Žaunierūno tritaškis vos ne iš aikštės vidurio sukėlė „sirgalių” plojimų audrą - 37:44. Įpusėjus rungtynėms, švieslentė rodė nedidelę lyderio persvarą - 45:50.

Gražių kovos epizodų netrūko.  O. Brown, J. Nausėdo taiklių metimų serijos, 5 blokuoti varžovų metimai, 7 perimti kamuoliai. Po trijų kėlinukų komandas skyrė 8 taškai - 61:69. Deja, „Šilutei“ nepavyko pavyti „Vyčio“. Kas sutrukdė? Ne , ne teisėjų antrajame ir ketvirtajame kėlinuke mūsų krepšininkams skirtos nesportinės pražangos, kurios buvo abejotinos ir žaidėjai bandė jas ginčyti, o fanai švilpti. „Vytis“ žaidė  geriau. „Šilutės“ viltys perlaužti rungtynes savo naudai užgeso paskutinę ketvirtojo kėlinuko  minutę. Likus žaisti apie 26 sekundes, pamariškiai pasveikino varžovus su pergale - 81:90. „Šilutei” taškus pelnė:  O. Brown - 21, T. Tamošiūnas, E. Džiaugys - po 11, M. Žaunierūnas, J. Nausėdas - po 9, T. Urbonas, J. Perkins - po 8, A. Gaidys, A. Globys - po 2. Po 10-ojo turo tebelyderiauja „Vytis” (9 pergalės, 1 pralaimėjimas), į antrąją vietą iškopė „Sūduva-Mantinga“ (8 p., 2 pr.), į trečiąją vietą smuktelėjo „Šilutė“ (7 p., 3 pr.). Lapkričio 10-11 dienomis „Šilutė“ rungtyniaus Tauragėje ir Molėtuose.