Šimtadienio grilius kepė net trisdešimt komandų

2017-11-14, KĘSTUTIS JOČYS

Prie H. Šojaus muziejaus esanti aikštė trečiadienio pavakarę buvo apšviesta ne tik eletriniais žibintais, bet ir natūralia ugnimi degančiais fakelais, kurių šviesoje mirgėjo įvairiaspalviai balionai. Čia rinkosi šilutiškiai ir svečiai į pirmąjį grilio vakarą, skirtą Lietuvos šimtmečio šimtadienio pradžiai paminėti.

Komandų gausa ir įvairovė

Net 30 komandų, kurias šmaikščiai pristatė renginio vedėjas Marijus Budraitis, panoro išbandyti jėgas grilių kepimo varžytuvėse. Joms buvo išdalintos vienkartinės kepimo krosnelės, o patį patiekalą pagal savo receptus turėjo paruošti patys kepėjai. Tarp komandų buvo  bendruomenių atstovai, šauliai, Rotary klubas, „Karčema“, „Žvaigždūnė“, Šilutės kamerinis teatras, o F. Bajoraičio biblioteka subūrė net 4 komandas. Šio renginio išskirtinumas buvo tas, kad iškepti griliai nebuvo vertinami komisijos, bet galiojo viena taisyklė: paruoštą ir iškeptą grilį reikėjo padalinti į tris dalis. Viena dalimi pavaišinti kaimyną iš dešinės, kita – iš kairės, o viduriniąją dalį pasilikti sau, nepamirštant ir kitų vakaro svečių. Ilgas su užriestu galu stalas buvo papuoštas įvairiomis šviežiomis ir konservuotomis daržovėmis, ypač trispalvėmis paprikomis, o, uždegus „grilines“, ir liepsnų spindesiu.

Vakaras ne tik vaišėms

Renginio vedėjas ant koncertinės pakylos pakvietė rajono vadovus. Meras Vytautas Laurinaitis sveikinimo kalboje akcentavo, kad toks didelis grilio stalas Šilutėje paruoštas pirmą kartą, o čia susirinko rajono bendruomenių atstovai ne tik pasivaišinti, bet ir pademonstruoti vienybę bei pagarbą ir meilę savo valstybei. Vakaro metu pristatyta ir dar viena naujovė. Kadangi iki  Lietuvos jubiliejaus paminėjimo liko 100 dienų, seniūnijoms, bendruomenėms, įstaigoms buvo išdalinti didelio formato lapai su skaičiais nuo 1 iki 100, o jie, pasitelkdami savo vaizduotę ir sugebėjimus, turėjo juos apipavidalinti. Į sceną buvo pakviesti tie, kurie šią užduotį jau buvo atlikę. Visi šio originalaus kalendoriaus lapai pagal dienas, likusias iki vasario 16- osios, bus iškabinami stende prie Šilutės kultūros ir pramogų centro.

Kol griliai kepė, organizatoriai kvietė dalyvauti smagiose varžytuvėse, pavyzdžiui, kepsnio vartymo keptuvėje. Buvo dainų ir patrepsėjimų, o pagrindinio šokdintojo vaidmens ėmėsi žvarbokas vakaro vėjas.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?