Nuteistas avarijoje draugą pražudęs neblaivus vairuotojas

2017-11-19, Parengta pagal „Lrytas.lt“ informaciją
Asociatyvi nuor.
Asociatyvi nuor.

„Tauragės rajono apylinkės teismas lygtine laisvės atėmimo bausme nubaudė neblaivų vairuotoją, kuris avarijoje pražudė vieną žmogų ir pasišalino nesuteikęs pagalbos gyvam likusiam keleiviui“, - rašo „Lrytas.lt“.

19-metis Lukas G. pirmadienį paskelbtu nuosprendžiu pripažintas kaltu dėl sukelto autoįvykio, kurio metu jis pasišalino iš įvykio vietos, nepadėjo kartu su juo automobilyje važiavusiems keleiviams, kai jų gyvybėms kilo realus pavojus. Nuteistajam skirta 5 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, ją atidedant trejiems metams, pranešė teismas.

Avarija įvyko sausio 8 dieną Pagėgių savivaldybėje, Žukų kaime. Būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, 19-metis Lukas G. nesuvaldė vairuojamo automobilio BMW, nuvažiavo į pakelę ir atsitrenkė į medį. Iškart po eismo įvykio vairuotojas, turėdamas pareigą pasirūpinti nukentėjusiaisiais, neiškvietė policijos bei greitosios pagalbos bei pasišalino iš įvykio vietos.
Atvykę pareigūnai  aptiko nuo kelio nuvažiavusį automobilį BMW 318 su Didžiosios Britanijos valstybiniais numeriais, kuriame rastas tik žuvęs keleivis. Teisme jaunuolis savo kaltę pripažino visiškai, gailėjosi ir nurodė, kad tą lemtingą vakarą kartu su dviem draugais nusprendė pasivažinėti po gyvenvietę. Jis neslėpė, kad buvo vartojęs alkoholinių gėrimų ir dėl slidaus kelio nesuvaldė automobilio. Įvykus avarijai, Lukas, atsisukęs į automobilio galą suprato, kad vienas draugas nebegyvas. Kitą draugą, patyrusį daugybę sužalojimų, lūžių vairuotojas ištraukė iš automobilio ir, parnešęs namo,  paliko. Pagalbos neva nekvietė, nes buvo išsigandęs, bijojo atsakomybės.

Teismas, vaikiną pripažino kaltu ir skyrė laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidėjo trejiems metams. Skiriant bausmę, atsižvelgta į tai, jog kaltinamasis pripažino savo kaltę ir nuoširdžiai gailėjosi, sutiko atlyginti padarytą žalą, yra dirbantis, teisiamas pirmą kartą, todėl mano, jog bausmės tikslai bus pasiekti nepaskyrus realios laisvės atėmimo bausmės. Teismas įpareigojo per bausmės atidėjimo laikotarpį nuteistajam tęsti darbą bei neišvykti iš gyvenamosios vietos, rajono ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

 Lukas G. turės atlyginti 5000 eurų neturtinę žalą nukentėjusiajam bei 1000 eurų patirtų bylinėjimosi išlaidų nukentėjusiojo motinai. Teismas, priteisdamas tokią neturtinę žalą, atsižvelgė į tai, jog dalį – 5000 eurų nukentėjusiajam išmokėjo Lietuvos Respublikos transporto priemonių draudikų biuras. Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar skiepysitės vakcina nuo COVID-19?