SIM kortelių registravimą siūloma keisti išmanesnėmis priemonėmis

2017-11-23, vrm.lrv.lt

Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos (VRM) parengtai išvadai dėl Seime svarstomo Lietuvos Respublikos elektroninių ryšių įstatymo projekto. Vyriausybės išvados projektas patikslintas atsižvelgiant į diskusijų su judriojo ryšio operatoriais rezultatus. Pakoreguotas įstatymo pakeitimas detaliai aptartas ir su policija bei Valstybės saugumo departamentu.

„Įvertinus visus už ir prieš, šiame etape nuspręsta atsisakyti išankstinio mokėjimo SIM kortelių registracijos, kaip priemonės nusikalstamų veikų prevencijai ir tyrimui. Ją keičiame alternatyvių šiuolaikiškų priemonių, kurios leistų efektyvinti nusikalstamų veikų prevenciją ir tyrimą, paketu. Siūlomos priemonės, grindžiamos IMEI blokavimu“, – sakė vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Taip pat tikslinama duomenų, reikalingų įrenginio vietai nustatyti, apimtis – ji aktualizuojama atsižvelgiant į šiuolaikines technines galimybes ir policijos poreikius tiriant nusikalstamas veikas, vykdant prevenciją, teikiant pagalbą asmenims. Dėl šių nusikalstamų veikų tyrimui taikytinų alternatyvių priemonių buvo rastas sutarimas su operatoriais. Aktualiu išlieka klausimas dėl duomenų, reikalingų įrenginio vietai nustatyti, saugojimo termino.

VRM siūlo standartinį 6 mėnesių duomenų saugojimo terminą, tačiau judriojo ryšio operatorių atstovai norėtų terminą sutrumpinti iki 15 dienų. Vyriausybės sprendimu paliktas 6 mėnesių terminas, kurį dar turės patvirtinti Seimas.

Judriojo ryšio operatoriai Seimui galės pateikti aiškius ir pagrįstus argumentus, kodėl turėtų būti daroma išimtis iš bendro 6 mėnesių duomenų saugojimo termino. Dėl termino turėtų būti rastas optimalus sprendimas, kuris tenkintų nusikalstamų veikų tyrimo poreikius ir būtų techniškai įgyvendinamas operatoriams.


Straipsnio komentarai

:)2017-12-02
Ilgesniam duomenų saugojimui reikėtų didesnių investicijų į saugyklas . Kol kas aš matau tik tokį argumentą kodėl operatoriai nenori tų duomenų saugoti ilgesnį laiką .Operatoriams tada reikėtų arba kelti paslaugų kainas arba atsisakyti dalies pelno . Jeigu vyriausybė vis tik patvirtintų ilgesnį duomenų saugojimo laikotarpį mobilaus ryšio operatoriai papildomai turėtų investuoti į pastatus kur būtų laikomi serveriai ,taip pat kainuotų serverių įsigijimas ir elektra bei priežiūra . Žinoma galima tas pačias paslaugas gauti ir kitoje šalyje su jau visa turima infrastruktūra . Bet viskas kainuos ar tai bus Lietuvoje ar kur kitur. O sim kortelių ar kai kam kad būtų suprantamiau numerių registravimas jokios naudos neduotų nes pasaulyje yra ne viena šalis kur galima isigyti sim kortelę nepateikiant savo asmeninių duomenų ir tokios kortelės nepriregistruosi . Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Vejas2017-11-23
Laba diena protingiausiai butu registroti numerius. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?