Pagėgiškiai dalyvavo atrankoje į Dainų šventę

2017-11-25, Pagėgių savivaldybės kultūros centro informacija
Verdiktą, ar kolektyvas pateko į Lietuvos šimtmečio dainų šventę „Vardan tos...“ , komisija paskelbs susipažinusi su visos Lietuvos pateiktomis programomis. Autorių nuotr.
Verdiktą, ar kolektyvas pateko į Lietuvos šimtmečio dainų šventę „Vardan tos...“ , komisija paskelbs susipažinusi su visos Lietuvos pateiktomis programomis. Autorių nuotr.

Folkloro kolektyvai pirmieji patyrė atrankos jaudulį į Lietuvos šimtmečio dainų šventę „Vardan tos...“, kurios folkloro dienos tema - „Didžiųjų žmonių žemė“. 

Pagėgių folkloro ansamblio „Kamana“ programa buvo skirta Mažosios Lietuvos patriarchui Martynui Jankui. Šį kašto šviesuolį ansambliečiai žino puikiai, nes jo užrašytos dainos nuolat sudaro dalį kolektyvo repertuaro. O šių metų gruodyje pasirodys kompaktinė plokštelė su trylika Martyno Jankaus užrašytų ir „Kamanos“ įdainuotų dainų. Lietuvos nacionalinio radijo archyvus jau prieš dvidešimt metų papildė „Kamanos“ įdainuotos, o Martyno Jankaus užrašytos dainos.  

Kintų Vydūno kultūros centre, vykusioje atrankoje, dalyvavo septyni folkloro kolektyvai, kuriuos sudar4 gerokai per šimtą etninės kultūros puoselėtojų. Šeši iš jų Šilutės rajono ir miesto folkloro kolektyvai ir Pagėgių savivaldybės Kultūros centro Šilgalių folkloro ansamblis „Kamana“. Atrankos komisiją sudarė Nacionalinio kultūros centro, etninės kultūros skyriaus, folkloro poskyrio vadovė Jūratė Šemetaitė, vyriausieji specialistai Loreta Sungailienė ir Arūnas Lunys.

Daug pagyros žodžių sulaukė Pagėgių savivaldybės Kultūros centro folkloro ansamblis „Kamana“, vadovaujama Akseveros Mikšienės. Pasak Kintų Vydūno kultūros centro direktorės Ritos Tarvydienės – tai puikus jaunimo įtraukimo į folkloro ansamblį pavyzdys. Tarmiškai pateiktos patarlės ir pasakojimai, nepriekaištingai dėvimi tautiniai kostiumai . Stulbino vyrų gausa ansamblyje. O tema apie Martyną Jankų parinkta taikliai ir labai atraktyviai, žiūrovams buvo smagu žiūrėti.

Verdiktą, ar kolektyvas pateko į Lietuvos šimtmečio dainų šventę „Vardan tos...“ , komisija paskelbs susipažinusi su visos Lietuvos pateiktomis programomis. 2018 – ieji Pagėgių kraštui gausūs jubiliejais ir iškilmingomis datomis, tad „Kamanos“ programą, skirtą Martynui Jankui, pamatysime mūsų krašto renginiuose.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?