Tolerancijos diena Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje

2017-11-24, Socialinė pedagogė Lina Beržinienė

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti jau šešioliktus metus inicijuoja lapkričio 16-osios - Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimą Lietuvoje. Prie šios akcijos prisijungė ir mūsų mokykla.

Šių metų simbolis – rankos. Žmogaus rankomis pasaulyje daromi geri ir blogi darbai. Rankos sukuria ir rankos sugriauna. Tolerancija - svarbus reiškinys kiekvieno mūsų gyvenime. Mums svarbu būti toleruojamiems, tačiau daug svarbiau išmokti toleruoti. Norėdama parodyti, kaip svarbu yra suprasti kitą, Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje eilę metų minima Tolerancijos diena. Organizuotos įvairios veiklos. Klasėse mokiniai ir mokytojai kalbėjo, diskutavo apie toleranciją, po to visi, apsibrėžę popieriaus lapuose savo rankas ir  iškirpę, ant jų piešė, rašė. Rankomis puošėme mokyklą ir tikėjome, bei tikėsime, kad mūsų visų rankos darys gerus darbus, palaikys griūnantį, gebės apkabinti, paguosti...

Šią dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į mus supančią aplinką, žmones, esančius šalia mūsų. Šios dienos minėjimas yra svarbus, kad priverstume aplinkinius susimąstyti, kad, ugdydami toleranciją savyje, turime gerbti skirtingus žmones, esančius šalia mūsų. Žodis „tolerancija" ir yra pakantumas kitam, kitokiam, gebėjimas gerbti kitą asmenį, kurio įsitikinimai ar nuomonė yra kitokia.

Tolerancija –  pakantumo ir nepakantumo pusiausvyra. Siekime to, norėkime, to, gyvenkime tuo.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!