Atsikratęs skolų, pakeitė gyvenimo būdą

2017-11-30

Daugybė žmonių viename ar kitame gyvenimo etape turi finansinių problemų. Kai kurie į tokią situaciją papuola, nes ištinka netikėta nelaimė, kiti – dėl neatsakingo skolinimosi. Būtent dėl pastarosios priežasties rimtų bėdų turėjo vilnietis Vidmantas. Tiesa, dabar 26-erių vyras teigia, jog tai yra gera pamoka, kurią atsimins visą likusį gyvenimą.

Gaudavo kreditus net neturėdamas darbo

Vidmantas pirmuosius greituosius kreditus paėmė dar studijuodamas universitete. Tuomet vaikinas neturėjo darbo, tačiau paprasčiausiai nenorėjo atsisakyti pramogų su draugais. „Neturėjau darbo ir pinigų, o mano bičiuliai buvo pasiturintys. Jie pastoviai mane kur nors kviesdavo, o aš dažniausiai atsisakydavau. Tačiau juk buvau jaunas, taip pat norėjau kažkur išeiti ir galiausiai nutiko taip, kad ėmiau „greitukus“, - pasakojo vilnietis. Kadangi Vidmantas net negalvojo kaip reikės grąžinti, ilgą laiką tiesiog pratęsinėjo mokėjimo terminus. Galiausiai jis dar papildomai pasiskolino atostogoms.

„Kurį laiką dar nesupratau, kad esu labai prastoje situacijoje. Tęsiau kreditų terminus, o paskui didelę sumą pasiskolinau atostogoms. Grįžęs iš jų supratau, kad turiu didelių finansinių bėdų ir pradėjau ieškoti variantų, kaip iš jų išbristi“, - kalbėjo Vidmantas.

Išgelbėjo refinansavimas

Vyras pradėjo dirbti, tačiau turėjo kelis tūkstančius eurų skolų, o ši našta buvo per didelė. Vidmantas nebuvo pajėgus vykdyti įsipareigojimų, todėl pradėjo ieškoti alternatyvių variantų: „Pradėjau mąstyti, ką galiu padaryti. Jau suvokiau, kad situacija ilgiau taip tęstis negali ir laimei galiausiai radau išeitį“. Išeitį Vidmantas išties rado – jam buvo suteiktas paskolos refinansavimas. Apie tokią galimybę vyras sužinojo iš draugo, kuris žinojo apie bičiulio problemas.

„Esu labai dėkingas draugui, kuris mane supažindino su refinansavimu. Dabar aš moku tiek, kiek galiu sau leisti per mėnesį, o po metų būsiu visiškai atsiskaitęs. Tai man tikrai gera pamoka. Dabar suprantu, kad skolintis reikia labai atsakingai“, - sakė Vidmantas.

Planuojant biudžetą, užtenka ir laisvalaikiui

Dabar Vidmantas atsakingai ir kruopščiai planuoja savo biudžetą, todėl vyrui užtenka lėšų ir laisvalaikiui. Pavyzdžiui, praėjusią savaitę jis su bičiuliais išbandė Smartrooms užduočių kambario paslaugas. „Dabar aš kur kas atsakingiau skaičiuoju savo pinigus ir, tiesą sakant, nusimačius aiškius biudžetus, man viskam užtenka. Tikrai negaliu skųstis gyvenimu – moku mėnesines įmokas, nuomojuosi butą ir tikrai nėra taip, kad negalėčiau niekur išeiti savaitgalį. Dažnai aplankau krepšinio ar futbolo rungtynes, taip pat mėgstu išmėginti naujas pramogas. Štai praėjusį savaitgalį buvo aplankytas pabėgimo kambarys, jis tikrai padarė įspūdį. Dabar suprantu, kad reikia skaičiuoti ir tuomet išties būsi laimingas“, - kalbėjo Vidmantas.

Kita paskola – nebent būstui

Vidmantas tvirtina, kad jeigu ateityje dar skolinsis, tai nebent asmeninio būsto įsigijimui. Pasak jo, dabar jis suvokia, jog paskola turi kurti pridedamąją vertę. „Jeigu skolinsiuosi, tai nebent tuomet, kai pirksiu būstą. Būstas - tai investicija ir tokią sumą sutaupyti yra sudėtinga. Tuo tarpu skolintis laisvalaikiui ar kelionėms yra tiesiog vaikiška, tai gali pridaryti daugybę problemų“, - sakė Vidmantas.


 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?