Tolerancijos pamokos Piktupėnuose

2017-12-01, Mokyklos socialinė pedagogė I. Ambrozevičienė

Kaip ir kasmet Lietuvoje vykstančią Tarptautinę  tolerancijos dieną paminėjo ir Piktupėnų pagrindinės mokyklos mokiniai.

 

Kadangi šių metų Tolerancijos dienos simbolis yra ranka, vaikai jau priešmokyklinio ugdymo grupėje karpė, klijavo rankytes (mok. V. Pranskaitienė). Pradinių klasių mokytojos J. Marozienė, O. Otienė, E. Budvytienė  ir 5-10 klasių dailės mokytoja L. Jonelienė pamokose mokiniams padėjo gaminti rankų, kuriomis pasaulyje daromi geri darbai, koliažą. Šie kūriniai pagyvino mokyklos erdves.

Lietuvių kalbos pamokose mokytoja A. Norkaitytė  analizavo temą ,, Kas yra tolerancija?“, o mokiniams skyrė užduotį, surinkti kuo daugiau žymių žmonių posakių, kuriuos su 9-10 klasės mokiniais apibendrino ir pateikė mokyklos stendo puošimui. Su vyresniųjų klasių mokiniais  etikos mokytoja V. Pranskaitienė aptarė nepakantumo, netolerancijos atvejus mokykloje. Mokiniai atliko testą -,, Ar esi tolerantiškas?“. Diskutavo ir demonstravo informacines skaidres apie tolerancijos ribas ir tai, kad negatyvių dalykų toleravimas negali virsti abejingumu. Ar įstatymai  apibrėžia toleranciją? Šių pamokų metu atlikti darbai verčia pamąstyti sustojus prie mokyklinio stendo (jį parengė šių eilučių autorė).

Jei esi tolerantiškas - tai dar nereiškia, kad tu privalai draugauti su tais, kurių nemėgsti, juos aukštinti ar garbinti. Tolerancija – tai paprasčiausiai supratimas, kad jie yra tau lygūs, kad jie – tokie patys žmonės, piliečiai, asmenybės ir turi vienodas teises, kaip ir tu. Būdami tolerantiški mes vertinkime savarankiškai, mąstykime kritiškai, samprotaukime etiškai, suvokime empatiškai.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?