FNTT pareigūnus domina katilinė Švėkšnoje

2017-12-01
Egidijaus JANKAUSKO nuotr
Egidijaus JANKAUSKO nuotr

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo netinkamo lėšų panaudojimo Klaipėdos jūrininkų ligoninėje.

„Atliekame ikiteisminį tyrimą dėl galimo netinkamo lėšų panaudojimo, atliekami ikiteisminio tyrimo veiksmai Klaipėdoje. Tiek galiu pasakyti“, – BNS ketvirtadienį sakė FNTT vadovas Antonis Mikulskis.

Šios tarnybos pareigūnai ketvirtadienį lankosi pačiose ligoninės patalpose.

FNTT atstovė spaudai Rūta Andriuškaitė BNS sakė, jog į teisėsaugos akiratį patekęs projektas buvo finansuojamas Klimato kaitos specialiosios programos lėšomis.

FNTT Neteisėtos paramos prevencijos ir tyrimo valdybos viršininkas Rolandas Šlepetys BNS atsisakė nurodyti, ar tyrime kam nors yra pareikšti įtarimai. Pasak jo, sulaikytų asmenų nėra.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės komentaras:

FNTT pareigūnus domina katilinė Švėkšnoje

Šių metų lapkričio 30 d. Klaipėdos jūrininkų ligoninėje lankėsi Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai, kurie atliko dokumentų, susijusių su ligoninės Psichiatrijos departamento Švėkšnoje biokuro katilinės įrengimu, poėmius.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės Psichiatrijos departamente moderni biokuro katilinė, kuri gamina žaliąją energiją, pradėjo veikti pernai.

Iki tol įstaigą aptarnavusi privati bendrovė patalpoms ir vandeniui pašildyti katilinėje naudojo skalūnų alyvą, kuri skleidė nemalonius kvapus ligoninės teritorijoje bei už jos ribų, o degimo produktai teršė aplinką. Psichiatrijos departamentui teikiamos šilumos gamybos kaštai buvo vieni didžiausių šalyje.

„Pradėjus veikti biokuro katilinei pagerėjo gyvenimo kokybė tiek pacientams, tiek švėkšniškiams. Naujojoje katilinėje kūrenama biomasė neskleidžia nemalonaus kvapo ir neteršia aplinkos degimo produktais, o svarbiausia – perpus sumažėjo šildymo kaštai“, – sakė Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius Jonas Sąlyga.

Pavyzdžiui, pernai per 9 mėnesius, kol šildymą teikė kita įmonė išlaidos Psichiatrijos departamento Švėkšnoje šildymui sudarė daugiau nei 69 tūkt. eurų. Šiemet per tą patį laikotarpį minėto padalinio šildymui išleista 27,5 tūkt. eurų.

„2010 metais Švėkšnos ligoninę prijungus prie Klaipėdos jūrininkų ligoninės, sulaukėme Valstybės kontrolės patikrinimo ir rekomendacijos kartu su Sveikatos apsaugos ministerija spręsti klausimą dėl sutarties su šilumą teikusia bendrove, sudarytos asmens sveikatos įstaigai ir valstybės biudžetui nenaudingomis sąlygomis, nutraukimo. Įsirengę savo katilinę iniciavome dar 2005 metais tuometinės Švėkšnos psichiatrijos ligoninės sudarytos sutarties su šilumą teikusia bendrove nutraukimą. Tačiau 20-čiai metų sudarytą sutartį nutraukti pasirodė ne taip parasta. Tai daryti tenka teismuose. Neblogai iš ligoninės uždirbusi įmonė nenori prarasti pajamų“, – komentavo J.Sąlyga, manantis, kad dokumentų poėmiai gali būti susiję būtent su ekonomine konkurencija, juo labiau kad už dviejų savaičių turėtų būti skelbiama teismo nutartis dėl sutarties su privačia šilumos bendrove nutraukimo ir jos naudotos įrangos išpirkimo.

Klaipėdos jūrininkų ligoninė paraišką pateikė ir paramą pagal Klimato kaitos specialiąją programą Psichiatrijos departamento modernios biokuro katilinės įrengimui gavo 2014 m. Katilinės rekonstrukcijos darbai po viešųjų pirkimų konkurso buvo pradėti 2015 metų balandį, o nuo 2016 metų lapkričio pabaigos katilinė pradėjo darbą visu pajėgumu.

Bendra biokuro katilinės Švėkšnoje projekto vertė siekia beveik 335 tūkst. eurų, iš kurių 321 tūkst. sudaro projekto lėšos, dalį lėšų skyrė ir Klaipėdos jūrininkų ligoninė.

ve.lt


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!