Domėjosi „vilko vaikų“ istorija

2017-12-04, Stoniškių pagrindinės mokyklos 9 klasės mokinė Greta Krakauskaitė
Moksleiviai klausėsi tų žmonių, kurie turėjo sunkią vaikystę, istorijų. Šie pasakojimai daugelį sujaudino. Autorės nuotr.
Moksleiviai klausėsi tų žmonių, kurie turėjo sunkią vaikystę, istorijų. Šie pasakojimai daugelį sujaudino. Autorės nuotr.

Lapkričio 13 d. Stoniškių pagrindinės mokyklos 8 - 10 klasių mokinių grupė, lydimi vyresniosios lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Rasos Klymantienės ir vyresniojo istorijos mokytojo Rimo Vitkausko,  vyko į Tauragės krašto muziejaus parodą ,,Vilko vaikai: duonos keliu iš Rytų Prūsijos į Lietuvą 1945 – 1948“ .

Sužinojome, jog „vilko vaikai“ - paslaptingas pavadinimas, galintis turėti daug reikšmių. Taip buvo pavadinti vaikai – našlaičiai, bėgę iš Rytų Prūsijos į Lietuvą nuo skurdo. Ne vienas tūkstantis šių vaikų atkeliavo į Lietuvą ir šiandien yra Lietuvos visuomenės dalis, apie kurią, deja, labai mažai kalbama ir žinoma. Atkeliavę į Lietuvą, dar visai maži, jie rado čia prieglobstį, įleido šaknis. Mus supažindino, ką tokie vaikai turėjo patirti ir kokios bausmės būdavo skiriamos šeimoms, priglaudusioms vokiečių vaikus.

Mokiniams buvo pristatyti mobilūs stendai, kuriuose aprašyta istorinė įvykių Rytų Prūsijoje apžvalga, paremta archyvinėmis fotografijomis ir dokumentais, „vilko vaiko“ dalią patyrusių asmenų istorijos, iliustruotos šeimų fotografijomis ir dokumentais, vaikų kelionės iš suniokotos Rytų Prūsijos į Lietuvą ir klajonių po skirtingas Lietuvos vietoves žemėlapis. Monitoriuose – dvylika filmuotų autentiškų liudijimų lietuvių/vokiečių kalbomis su subtitrais. Klausėmės tų žmonių, kurie turėjo sunkią vaikystę, istorijų. Šie pasakojimai daugelį sujaudino. 

Po to lankėmės Tremtinių ir politinių kančių namų muziejuje. Gidė supažindino su politiniais kaliniais, tremtiniais, pačia tremtimi. Muziejuje buvo galima pamatyti įrengtą partizanų bunkerį, tardymo patalpą, kalėjimo kamerą, karcerį. Mokiniai buvo supažindinti su ekspozicija, skirta tremtinių ir politinių kalinių istorijos įamžinimui. Ši pamoka išvykoje buvo labai įdomi ir paliko didelį įspūdį.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!