Nugalėjo silpnesnius

2017-12-01
„Šilutės” krepšininkų ir jų fanų džiaugsmas bei sveikinimai po namuose laimėtų rungtynių. Sergėjaus Gvildžio nuotr.
NKL pirmenybėse praėjusį savaitgalį „Šilutė“ (treneris L. Eglinskas) žaidė su komandomis, besiglaudžiančiomis turnyrinės lentelės dugne. Penktadienį pamariškiai svečiuose įveikė KTU (14 vieta), o šeštadienį namuose „sudorojo“ Joniškio „Delikatesą“ (13 vieta).

Vyr. trenerio V. Pliaugos treniruojama KTU ekipa antrą kartą pralaimėjo „Šilutei“ - 84:96 (16:25, 24:22, 23:29, 21:20). Tai buvo rezultatyvių kamuolio perdavimų rungtynės. Svečiai tokių perdavimų atliko 28, kauniečiai - 27. Studentų gretose daugiausiai taškų pelnė M. Kuprijanovas - 22, šilutiškių komandos naudingiausiu žaidėju tapo J. Nausėdas, pelnęs 25 taškus. Justas buvo nesulaikomas. „Šilutės“ „škvalinių“ atakų atkarpos kartas nuo karto priblokšdavo KTU krepšininkus. Aikštelės šeimininkai buvo priversti pripažinti pamariškių komandos žaidybinį pranašumą. „Šilutei“ taškus dar pelnė: E. Džiaugys - 15, C. B. Oetjen - 13, M. Žaunierūnas - 12, J. Perkins ir A. Globys , T. Tamošiūnas - po 8, T. Urbonas - 5, A. Gaidys - 2.

Praėjusį šeštadienį „Šilutė“ Vydūno gimnazijos sporto salėje priėmė Joniškio „Delikatesą“ (treneris P. Barkus, asistentas O. Andrijauskas). Bordo spalvos aprangą vilkintys svečiai neįstengė rimčiau pasipriešinti mūsų komandai. „Šilutė“, kaip jai įprasta, iškart atitrūko - 9:0, 17:8, 20:11, 32:19. Jau pirmajame kėlinuke po du tritaškius „įšovė“ J. Perkins ir T. Tamošiūnas, rezultatyviai žaidė C. B. Oetjen, A. Globys, A. Gaidys. Svečių atakos strigo, nes „Šilutė“ gynėsi aktyviai.  Mūsiškiai iš viso perėmė 18 kamuolių, iš kurių net 5 sugriebė amerikietis C. B. Oetjen, po 3 - M. Žaunierūnas ir A. Globys. Pasižymėjo ir antrasis įžaidėjas A. Gaidys, mėgstantis nardyti po aikštelę greitai vesdamas kamuolį. Jis atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius ir pelnė 10 taškų.

„Delikatesas” sukruto švelninti rezultatą po didžiosios pertraukos. „Šilutės“ turėta 10 -ies taškų persvara 43:33 aptirpo iki 45:40. Bet legionierių J. Perkins ir C. B. Oetjen tritaškiai atstatė „Šilutės“ persvarą - 51:40. Per likusias trečiojo kėlinuko tris minutes ir 28 sekundes „Delikateso“ krepšininkai nebeįmetė, o šilutiškiai pridėjo dar 11 taškų - 62:40. Tai jau paraiška pergalei, kuri ir buvo iškovota - 78:56 (32:19, 11:14, 19:7, 16:16). „Šilutei“ taškus pelnė: J. Perkins - 17, C. B. Oetjen - 15 (6 rezultatyvūs perdavimai), M. Žaunierūnas - 14, T. Tamošiūnas - 13, A. Gaidys  10, A. Globys, J. Nausėdas - po 4, E. Džiaugys - 1. Po 16-ojo turo „Šilutė“ pakilo iš trečiosios vietos į antrąją: 12 pergalių, 4 pralaimėjimai. Pirmauja Šakių „Vytis“ - 14 pergalių, 2 pralaimėjimai. Trečiąją vietą užima Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ - 12 pergalių, 4 pralaimėjimai. Gruodžio 1 dieną „Šilutė“ rungtyniaus Mažeikiuose su „Ereliais“, o gruodžio 2-ą žais namuose su „Palanga“.