Nukirto savo šaškę...

2017-12-02

Lietuvos šaškių klubų komandų čempionate lapkričio 17-19 dienomis Bačkonyse (Kaišiadorių r.) žaidė net 6 didmeistriai. Įtampos netrūko. Šilutės rinktinės narys Algirdas Dulinskas, žaisdamas su aštuonis kartus šalies moterų čempione Vladislava Valiukevič, po įvykdytos kombinacijos nukirto ne dvi varžovės baltas šaškes, bet vieną ir savo juodą šaškę.

Tituluotų šaškininkų netrūko

Bačkonyse prie šaškių lentų sėdo 16 komandų. Jas sudarė 79 šaškininkai. Tarp jų - šeši su didmeistrių reitingais. Telšių komandos „Šaškių magija” lyderiu buvo šių metų pasaulio čempionato II vietos laimėtojas, šiaulietis Andrius Kybartas. Jo didmeistriškas reitingas - 2459. Žemaičių komandoje žemaičių nebuvo. Už juos dar žaidė latviai Guntars Purvinš (tarptautinis meistras), Martins Junkurens (meistras) ir meistras Aleksejus Papulovas. Šiaulių „Vitražas“ taip pat atitiko savo pavadinimą - sukomplektuotas iš žaidėjų su didmeistriškais reitingais iš įvairių miestų: vilnietis Sigitas Smaidrys (2425), Andrej Valjuk (2495), Oleg Čiepa (2225) iš Minsko, Domantas Norkus (tarptautinis meistras). Garsių šaškininkų buvo ir Vilniaus „Verdenės”, „Riešuto”, Šiaulių „Finto”, Kaišiadorių „Baltijos”  komandose. Šilutės šaškių-šachmatų klubo (pirmininkas Romualdas Šimanauskas) rinktinė (Boris Družinin, Benediktas Bagočius, Algirdas Dulinskas, Voitiech Deniuš) tarp 16 komandų pagal vidutinį reitingą buvo vienuolikta. Tokią vietą ir užėmė.

Kompiuteris parinko šilutiškiams kietus varžovus

Bačkonyse žaista šveicariška sistema: 8 ratai. Varžovus komandoms rinko kompiuteris. Šilutės šaškininkams kompiuteris nepagailėjo stiprių varžovų. Pirmą susitikimą Šilutės ŠŠK rinktinė žaidė su sostinės „Riešutu”. Žaidėjas partijai turėjo 30 minučių ir 5 sekundžių priedą po kiekvieno ėjimo. Varžovai žaidė po dvi partijas. Šilutiškių lygiųjų karaliumi vadinamas A. Dulinskas sugebėjo taikiai baigti mačą su didmeistriu A. Domčev (reitingas 2431). A. Dulinsko reitingas atitinka kandidato į meistrus koeficientą- 2103. Vis dėlto pamariškiams „Riešutas” buvo „neįkandamas”, pralaimėta rezultatu 2:6. Po to  lygiosios su Kalvarijos ŠŠSK - 4:4, įveiktas „Ceitnotas” (Kaunas, Šakiai) - 6:2, pralaimėta Kaišiadorių „Baltijai“ - 2:6, nugalėtas ŠPK „Genys“ (Vilnius, Anykščiai) - 6:2, neatsilaikyta prieš Alytaus „Alitą” - 2:6, sutriuškinta Elektrėnų ŠŠ asociacijos rinktinė - 8:0. Po šios pergalės pamariškiams švystelėjo viltis kiek aukštėliau pakilti turnyrinėje lentelėje, bet paskutinio, aštuntojo rato varžovu kompiuteris parinko čempionato lyderį „Vitražą”. Šilutiškiai pasipriešino didmeistrių ir meistrų komandai. Pralaimėta garbingu rezultatu 3:5. B. Bagočius laimėjo prieš Sandrą Laurutienę, o A. Dulinskas vėl „išpešė” lygiąsias žaisdamas su pajėgiu minskiečiu Oleg Čiepa.

B. Bagočius turnyrinėje lentelėje aplenkė didmeistrį

Šilutės ŠŠ klubui daugiausiai taškų pelnė B. Bagočius - 12. Benediktas žaidė ramiai, į nereikalingas avantiūras šaškių lentoje neįsivėlė. Asmeninėje įskaitoje jis, turėdamas kandidato į meistrus reitingą (2094), užėmė aukštą X vietą. B. Bagočius turnyrinėje lentelėje aplenkė didmeistrį A. Domčev (2431), kuris surinko 11 taškų ir liko vienuoliktas.  

A. Dulinskas pelnė pusę galimų taškų - 8. Algirdas pralaimėjo tik vieną mačą - tai yra vieną partiją iš 16. Lygiosios su didmeistriu A. Domčev, pajėgiu meistru O. Čiepa, daugkartine Lietuvos čempione V. Valiukevič  pridės A. Dulinsko reitingui balų. Beje, Algirdas, žaisdamas su V. Valiukevič pirmąją partiją juodomis šaškėmis, sukūrė laimėtiną kombinaciją, bet buvo taip įsitempęs, kad, ją vykdydamas, apsiriko: nukirto ne dvi varžovės šaškes bet vieną, o kitą šaškę nuo lentos automatiškai nuėmė savo, juodąją. Vargu ar pakartojamas akibrokštas! Abi A. Dulinsko partijos su V. Valiukevič baigėsi taikiai. Asmeninėje įskaitoje A. Dulinskas užėmė 30-ą vietą. Sporto meistro iš Mažeikių B. Družinin (reitingas 2156) kraitis - 7 tšk., 36-a vieta. Kandidatas į sporto meistrus rusniškis V. Deniuš (reitingas 1979) surinko 6 tšk., 40-a vieta. Jam teko kovoti su didmeistriu A. Valjuk, kitais žinomais šaškininkais. I vietą užėmė didmeistris Arūnas Norvaišas (reitingas 2454), „Verdenės“ komandos narys - 15 tšk., antras liko tarptautinis meistras Vilius Aleknavičius („Verdenė“) – 14 tšk., trečias – didmeistris Andrius Kybartas („Šaškių magija“) - 13 tšk. Lietuvos šaškių klubų čempionatą laimėjo Šiaulių „Vitražas“ , II vietą užėmė Telšių „Šaškių magija“), III - Vilniaus „Verdenė“, IV - Šiaulių „Fintas“, V - Vilniaus „Riešutas“.  Šilutės ŠŠK rinktinė - vienuolikta.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?