Šviesų girliandomis sužibo Šilutės miesto eglė

2017-12-08, KĘSTUTIS JOČYS
S. Gvildžio nuotr.
S. Gvildžio nuotr.

Pirmąją kalendorinės žiemos dieną, gruodžio 1 – ąją, žemės paviršių užklojo ir pirmoji balta sniego paklodė. Ir būtent šios dienos pavakary prie kultūros ir pramogų centro buvo įžiebta pagrindinė miesto eglė.

Prekeiviai užgožė Kalėdinį miestelį

Jau nuo vidurdienio aplink eglę ir palei Lietuvininkų gatvę išsirikiavo prekybininkų palapinės, prasidėjo, taip vadinamoji, kalėdinė mugė (o kiek jų dar bus)! Tebūnie kalėdinė, nors iki jų  - dar beveik visas mėnuo. Ir ne taip mažai tų palapinių būta – apie 30. Suprantama, kad didžioji dauguma siūlomų prekių ir suvenyrų – tai įvairūs kiniški šviečiantys, spragsintys, judantys žaislai, papuošalai ir kitokie niekučiai. Buvo ir didesnio formato, ir visai mažų, pavyzdžiui parfumerijos, vardinių šaukštelių, keramikos ir t. t. Vienoje palapinėje palei eglę prekiautojas siūlė didelį piniginių ir rankinių asortimentą, kad kitais metais jas galėtume papildyti didesniu pluošteliu eurų. Taip pat prekiauta „baronkomis“, vietoje keptomis spurgytėmis, saldžiąja vata ir karštais gėrimais. O kokios siūlomos prekės buvo tinkamiausios šiam laikotarpiui? Be abejo, rankų darbo pirštinės, vilnonės kojinės ir siūlų kamuoliai, kad ir pačios mamos galėtų prisiminti, kaip tai daroma. O pačiame „adventiškiausiame“ kioskelyje buvo prekiaujama rūkytų lašinių paltimis, dešromis ir „palendricomis“.

Kalėdų miestelis įsikūrė prie muziejaus, o papuoštos eglutės apsupo ir patį Hugo Šojaus paminklą. Visu grožiu ši pasaką primenanti erdvė sužibo pradėjus temti. Nemažai triūso prie šio miestelio kūrimo prisidėjo ne tik muziejaus kolektyvas, o gražiausiai papuoštų eglučių autoriai – žemės ūkio mokyklos Žemaičių Naumiesčio skyriaus mokiniai ir Šilutės turizmo informacijos centro darbuotojai - gavo padėkos raštus iš mero rankų šventės metu.

Eglė liko lyg ir nuošaly

Į aikštę prie kultūros ir pramogų centro susirinko didelis šilutiškių būrys. Ant koncertinė pakylos pirmieji užlipo net du kolektyvai – popchoras „Spindulys“ ir M. Jankaus pagrindinės mokyklos popchoras „Saulytė“, kurie vienoje iš nuskambėjusių dainelių kvietė žiemą į svečius: „Tindilin, tindilin, žiemužėle, eikš artyn“. Nykštukų rūbais pasipuošusius atlikėjus pakeitė šokių klubas „Žvaigždūniukai“, o juos du linksmuoliai vedėjai visomis priemonėmis besistengdami išjudinti publiką. Jiems į talką atėjo ir sulysęs, rokenrolinis Kalėdų senelis, kurių aliekamos dainos ir pašmaikštavimai sukosi apie Kalėdas, bet ne apie pagrindinę šios šventės „kaltininkę“ eglę. Taip ir liko neaišku, iš kur ji buvo atvežta, kas ją padovanojo, kas puošė? Ant pakylos Kalėdų senelis pakvietė dar du „senelius“: rajono merą Vytautą Laurinaitį ir Šilutės seniūną Raimondą Steponkų, kurie tradiciškai linkėjo sėkmingų kitų metų, nepamiršti parašyti laiškų su pageidavimais, o meras dar priminė apie kitų metų didžiąją šventę – Lietuvos jubiliejų ir perdavė susirinkusiems į šventę Neringos mero linkėjimus. Į sceną buvo kviečiami ir apdovanojami atvirukų konkurso nugalėtojai ir jų mokytojai.

Spindinčios eglės girliandos primins artėjančias šventes

Eglė šviesos girliandomis suspindėjo, kai prie jos susirinkę miestelėnai suskaičiavo nuo dešimties iki vieno. Su jos sužibėjimu tamsų dangaus skliautą nušvietė fejerverkų ugnys, kurias šios šventės proga miestui dovanojo UAB „Šilutės polderiai“, „Žibai“ ir „Šilutės mažųjų laivų uostas“.

Gal dėl žmonių gausos, o gal dėl besikeičiančių tradicijų mažieji šilutiškiai pašokti ratelio aplink eglę taip ir nebuvo pakviesti. Bet laiko dar yra. O palaimos visiems linkės ant kultūros ir pramogų centro stogo sėdintis angelas.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

tai2017-12-11
pirk laikraštį ir ten pirmiausia naujienos atsiranda, kiek pastebėjau tik tada į interneto puslapį Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ar ne per ilgai miegat 2017-12-08
is kokiu laiku sitas laidas istrauket kada buvo tas iziebimas o kada idedat Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?