Atėjo laikas, kad įprasmintume laiką

2017-12-08, Lijana JAGINTAVIČIENĖ

Laiko tėkmė nenumaldomai vėl artina prie gražiausios metų šventės - Šv. Kalėdų. Kristaus gimimo belaukiant ir jam ruošiantis,  turėtume gerai pasvarstyti, kokios vertybės svarbiausios mūsų gyvenime. Tam ir skirtas Adventas, kviečiantis į rimtį ir susikaupimą, primenantis, jog žmogaus egzistencijoje reikalingas dvasinis augimas. Todėl Ramučių kaimo bendruomenė rinkosi pažymėti Advento pradžios. Tą vakarą kiekvienas jautė, kaip visus suvienijo bendrumo jausmas ir nutūpęs „Žiemojantis Angelas“.

Šiemet advento pradžia – lapkričio 30-oji. Nuo tada prasidėjo ramybės ir susikaupimo laikotarpis, krikščionybėje žymintis laiką, kuomet tikintieji laukia Jėzaus gimimo metinių ir ruošiasi joms.  Lotyniškai žodis „adventus“ reiškia „atėjimą“. Krikščionims adventas – tai susikaupimo, dvasios ir kūno apsivalymo periodas. Juo prasideda bažnytinių švenčių liturginiai metai. Šis laikotarpis yra skirtas pažymėti laiką iki Jėzaus gimimo. Per adventą krikščionys tradiciškai penktadieniais pasninkauja, o viso advento laikotarpiu atsisako triukšmingų linksmybių, skiria daugiau laiko apmąstymams.
Gardamo Šv. Roko parapijos klebonas Antanas Gylys susirinkusiesiems priminė, kad Advento laikotarpis nėra liūdesys, mat nuo senų senovės žmonės bendravo, o dabar tos bendrystės labai trūksta. „Buvau piligriminėje kelionėje. Naujasis vyskupas apie bendrystę sakė: „Jei žmonės nebebendrauja, tai pavojinga mūsų asmeniniam saugumui.  Turime vienytis, bendrauti, dalintis vargais, džiaugsmais, būti kartu...“ Senovėje per adventą žmonės sueidavo į pirkią – pasakodavo daug pasakojimų, vieni darydavo vienus darbus, kiti – kitus. Pasidalindavo ir pasiekimais, ir nepasisekimais... Dabar tas toks susiskaldymas, nutolimas nuo vienas kito... Dažnai kritikuojame, smerkiame... Tai nėra geras dalykas. Graži draugystė sutirpdo blogius, o jis kartais lyg lava eina per žemę. Vienur žmonės tam atsispiria vienaip, kitur kitaip. Bet, kai žmonės susivienija, sunkumus ir iššūkius lengviau išgyvena. Viskas praeina..Sunkumai užgrūdina. Per juos žmonės daug atranda“, - kalbėjo dvasininkas. Sielų ganytojas visiems linkėjo, kad adventas būtų nuostabus laukimo iki Kristaus atėjimo laikotarpis.

Savo eilėmis, kurios jau kitąmet bus sudėtos į naują leidinį, visus privertė suklusti, susikaupti, apmąstyti būties esmę dešimties knygų autorius Audrius Šikšnius. Aktorius Vygantas Paldauskas  pristatė knygą „Žiemojantis Angelas“  skaitydamas antrosios dalies ištraukas, o jos visus privertė ne tik susimąstyti, bet ir nuoširdžiai pasijuokti.

Jaukią atmosferą dar labiau sušildė vietos muzikanto Jono Zalco ir jo auklėtinės Violetos Vilniškytės atliekamos giesmės ir dainos. Kūrinį atliko ir vakaro vedėja Lina Balčiauskienė.  Kanklių garsais tiesiog užbūrė Emilija Skrodenytė. Niekas neskubėjo skirstytis. Visi jautė – atėjo laikas, kad įprasmintume laiką.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!