Mažeikiuose pralaimėta, Šilutėje pergalė iškovota paskutinės atakos metu

2017-12-08, Romualdas Danielius Mažutis
S. Gvildžio nuotraukos
NKL pirmenybėse praėjusį savaitgalį sužaistos 17-18 turų rungtynės. „Šilutės“ (treneris L. Eglinskas) žaidimas bangavo. Gruodžio 1 dieną pamariškiai Mažeikiuose pralaimėjo „Ereliams“, o kitą dieną namuose tik paskutinės atakos deriniu  J. Nausėdos tritaškis iš aikštelės kampo palaidojo rusenusias „Palangos“ viltis - 73:70.

„Ereliai” savo aikštelėje atsirevanšavo už pralaimėjimą 1-ojo rato varžybose Šilutėje -  92:70 (23:22, 19:14, 26:24, 24:10). Žemaičiai taikliau metė į krepšį iš visų pozicijų. Lemiamą persvarą aikštelės šeimininkai susikrovė  ketvirtame kėlinuke. „Šilutė“ patyrė penktą pralaimėjimą, bet turnyrinėje lentelėje išsaugojo antrąją vietą. Mūsiškiams taškus pelnė: J. Nausėdas - 13, C. B. Oetjen - 12, komandos naujokas, 22 metų panevėžietis D. Pogužinskas (202 cm) -  9, E. Džiaugys - 8, M. Žaunierūnas - 7,T. Tamošiūnas - 6, J. Perkins ir A. Gaidys - po 5, A. Globys - 4, E. Mikužis - 1.

Kitą dieną „Šilutė“ Vydūno gimnazijos sporto salėje priėmė XII - ąją vietą užimančią „Palangą“ (vyr. treneris P. Šakinis). Prieš varžybas rungtynių komentatorius M. Budraitis paskelbė  apie  mūsų krepšinio fanų lyderio V. Urbono specialią dovaną juodaodžiui amerikiečiui J. Perkins. Jis dovaną gaus, jei įvykdys vieną sąlygą: du kartus įmes kamuolį iš viršaus į palangiškių krepšį. O kas per dovana? Anot  Valdo, tai tradicinė sirgalių dovana krepšininkui užsieniečiui - pirtelė ir vaišės jo namuose. Antrajame kėlinyje J. Perkins atliko vieną kamuolio dėjimą iš viršaus.

Įpusėjus pirmam kėlinukui, „Šilutė“ pirmavo rezultatu 12:0. Atrodė, kad aikštelėje skirtingų lygių komandos, tai yra rezultatas pagal varžovų užimamas vietas turnyrinėje lentelėje. „Palangos“ atakos dužo „Šilutės“ baudos aikštelės prieigose, nemažai metimų buvo per trumpi. Tačiau palaipsniui svečiai atsitiesė ir ėmė švelninti rezultatą - 19:12. Įpusėjus rungtynėms, „Šilutės” persvara tesiekė 4 taškus - 36:32, o po trečiojo kėlinuko švieslentė rodė lygiąsias - 59:59. Ketvirtojo kėlinuko įtampa kėlė iš vietų žiūrovus, kai pamariškiai prakiurdydavo „Palangos” krepšį. Bet svariau atsiplėšti mūsiškiams nebepavyko ir rungtynės ritosi į nenuspėjamą pabaigą vykstant apylygiai kovai - 65:65, 66:66, 68:66, 68:69, 69:69, 70:69, 70:70. Likus žaisti 38 sekundes, kamuolys priklausė „Palangai“. Savo šanso svečiai neišnaudojo. Jų krepšininkas T. Pažėra (Nr.4), varydamas kamuolį, sužingsniavo. Pamariškių atakai liko 21,7 sekundės. „Šilutės“ treneris L. Eglinskas per paprašytą  minutės pertraukėlę aptarė su saviškiais būsimą derinį. Kombinacija pavyko. Po kelių manevrų kamuolys buvo perduotas į aikštelės kampą J. Nausėdai, kuris paskutinę sekundę taikliu tritaškiu išsprendė rungtynių baigtį – 73:70 (19:12, 17:20, 23:27, 14:11). „Šilutei“ taškus pelnė: J. Nausėdas - 20, E. Džiaugys - 17, J. Perkins - 14, C. B. Oetjen - 11, M. Žaunierūnas  - 7, T. Tamošiūnas ir D. Pogužinskas - po 2.

Turnyrinės lentelės lyderis – Šakių „Vytis“ (16 pergalių, 2 pralaimėjimai). Antrąją vietą užima „Šilutė“ (13 pergalių, 5 pralaimėjimai), trečia – Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (13 - 5). Šį savaitgalį „Šilutė“ žais Vilniuje su „Perlu“ ir Šakiuose su „Vyčiu“.