Pagėgiuose lankėsi Japonijos ambasadorius Lietuvoje

2017-12-08, Mero patarėja Rita Vidraitė

Lapkričio 28 d. Pagėgių savivaldybėje lankėsi Jo Ekscelencija, Japonijos ambasadorius Toyoei Shigeeda. Vizito tikslas – pažintinis, kurio metu ambasadorius norėjo susipažinti su Pagėgių savivaldybės vadovais, o kartu ir pamatyti Pagėgių kraštą.

Pasak ambasadoriaus, į Lietuvą per metus atvyksta apie 20 tūkst. Japonijos turistų, tačiau dauguma aplanko ir pamato tik didžiuosius Lietuvos miestus. Ambasadorius noras ir tikslas, kad Japonijos turistai turėtų galimybę pamatyti ne ką mažiau įdomius ir šalies regionus. Susitikimo metu Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis trumpai pristatė bendrą Pagėgių savivaldybės situaciją, aptarė esmines mažos savivaldybės problemas ir specifiką bei pakvietė pažinti savitą šio krašto kultūrą ir tradicijas.

Kelionė kultūros labirintais prasidėjo Pagėgių savivaldybės kultūros centre, kuriame svečiai galėjo pamatyti dalelę savitos šio krašto kultūros. Kultūros centro kolektyvas svečius sutiko su duona ir daina. Ansamblis „Kamana“ atliko šio krašto dainą (užrašė Martynas Jankus) „Laukiau baltų svetelių“. Kultūros centro direktorė Svetlana Jašinskienė pristatė spalvingą ir dinamišką šio krašto kultūrinį gyvenimą, šiek tiek tradicijų ir šio krašto tautinį kostiumą. Iš kultūros centro svečiai buvo palydėti dar viena Martyno Jankaus užrašyta daina „Vai kur nužėgliuos...“ (Bitėnai).

Po apsilankymo kultūros centre svečiai buvo pakviesti susipažinti su Viešosios bibliotekos veikla, jos erdvėmis ir čia puoselėjamu švietėjišku gyvenimu. Apsilankius bibliotekoje, kultūros pažinimas tęsėsi Pagėgių savivaldybės M. Jankaus muziejuje, kuriame išsamų pasakojimą apie sudėtingą ir labai savitą šio krašto istoriją pasakojo muziejaus direktorė Liudvika Burzdžiuvienė. Vizito muziejuje metu Jo Ekscelencija, Japonijos ambasadorius Toyoei Shigeeda pasirašė „Amžinojoje Rambyno kalno knygoje“. Po pasirašymo knygoje, pagal seną šio krašto tradiciją svečiui, ant dešinės rankos, buvo užrišta austa juosta – draugystės ir pagarbos ženklas.

Krašto ir kultūros pažinimas baigėsi ant padavimais ir legendomis apipinto šventojo Rambyno kalno, kur VšĮ Pagėgių krašto turizmo informacijos centro direktorė Ilona Meirė pasakojo apie šios šventvietės legendą, aukuro prasmę ir simboliką bei čia švenčiamas tradicines Jonines.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!