Kalėdų eglė Pagėgiuose įskėlė kibirkštį

2017-12-09
15min.lt montažas
15min.lt montažas

Aštuonerius metus Šv. Kalėdų eglę miesto parke įžiebdavę pagėgiškiai šiemet spindesį pasitiks naujoje vietoje – Birutės gatvėje. Tokį sprendimą priėmė Pagėgių savivaldybės administracija, mat dėl gausaus lietaus, kaip teigiama, parke yra šlapia ir purvina. Pagėgių meras Virginijus Komskis įpyko, teigdamas, jog administracijos vadovė Dainora Butvydienė išrovė eglę, ir dėl šio poelgio kreipsis į tarybą, jog ji būtų atleista.

„Šiemet Pagėgių miesto kalėdinė eglutė vaikus džiugins kitoje vietoje – miesto pasididžiavimu vadinamoje Birutės gatvėje. Ši pagrindinė miesto arterija taps ir pagrindine šventine miesto puošmena, nes žaliaskarės Kalėdų eglutės įžiebimas jau penktadienį (gruodžio 8-ąją, 15.30 val.).

Šiemet visą rudenį mūsų kraštą ir šalį merkęs lietus nesiliauja ir gruodį ir, kaip kalba sinoptikai, liūtys nesibaigs iki metų pabaigos. Įprastinėje Kalėdų eglės vietoje miesto parke tapo itin klampu, šlapia. Permirkęs gruntas grasina tapti klampyne, todėl šiemet nuspręsta šventinę eglutę perkelti ant kieto grunto ir į gražiausią Pagėgių miesto vietą“, – skelbiama Pagėgių savivaldybės svetainėje.

Įpykdė merą

Žiemos švenčių puošmena, kalėdinė eglė, aštuonerius metus miestiečius kviesdvo į parką. Dar pirmadienį Pagėgių meras apsilankė jame ir teigia įvertinęs, jog sąlygos statyti eglę yra tinkamos, paraginęs paruošti jai statymo vietą.

„Mano įsakymu buvo pastatyta senoje vietoje, bet direktorė sugalvojo pasipriešinti, „išrovė“, nors ji jau stovėjo“, – 15min sakė Pagėgių meras V.Komskis.

„Pirmadienį viskas buvo gerai, pašalę, nei kranas įlinko, nei ką, nei vandens buvo, – pasakojo meras. – Buvau Briuselyje keletą dienų, grįžau į darbą, nuėjome su patarėju į parką ir sakiau, lai prakasa, bus kur eglę įleisti. Pusantros paros prastovėjo vienoje vietoje ir direktorė parašė įsakymą, kad šventė vyks kitoje vietoje. Tai daugiau politinis nei kalėdinis gestas“.

Pasak mero, derėjo vertinti visą laikotarpį, o ne tik įžiebimo dieną. V.Komskio teigimu, parke, kur yra takeliai, miela pasivaikščioti, šeimos lanko prakartėlę, jaučiama šventinė atmosfera ir ši vieta tokiai progai labiau tinkama. Dabar, jo manymu, eglutė įkurdinta prie reklaminių skelbimų ir nesižiūri.

„Diskutuoti visada galime, bet ne tokiu veiksmu. Žmonės neturi pastebėti ir tai neturėjo išeiti į viešumą, – sakė meras, ruošiantis potvarkį su siūlymu Tarybai atleisti administracijos direktorę iš pareigų. – Nebendravome, už tokius darbus ruošiamas atleidimas. Potvarkį ruošiu, taryba spręs, tai ne pirmas dalykas, kai direktorė pradeda politikuoti. Sudėtinga kartu bedirbti, pozicija tokia, kad klausau daugumos, ne mero, taip gaunasi“.

V.Komskis juokavo, jog visi miestai turi gražiausias egles, o Pagėgiai – keliaujančią eglę. Nepaisant eglės kelionių, penktadienį šventė įvyko ir žiemos švenčių simbolis nušvito.

Merą informavo

Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė D.Butvydienė situacijos visiškai nesureikšmina, esą svarbiausia, kad šventė būtų patogi miestiečiams.

„Kalėdinė šventė vyks Birutės gatvėje. Parke tikrai šlapia, vaikščioti ant žolyno, kai tiek prilyta, problema ir suaugusiems, ir vaikams. Mano manymu, visi liktų murzini po šventės. Šią situaciją įvardinčiau nesusipratimu. Mes pasižiūrėjome pagal oro sąlygas, meras buvo išvykęs į Briuselį, jis buvo informuotas ten būdamas ir sutiko, kad reikėtų perkelti, nes šlapia. Pirmadienį buvo sausiau, pastatyta eglė ten, bet oro sąlygos pasikeitė, lietutis labai stipriai viską gadina šiemet“, – sakė D.Butvydienė.

Mero ketinimų inicijuoti jos atleidimą direktorė nesureikšmina, esą, čia tiesiog politika.

15min.lt


Straipsnio komentarai

varna2017-12-28
Dėl eglutės pastatymo vietos meras nori direktorę išmesti...Čia ne tame problema.Reikia ieškoti trečio,kuris viskam vadovauja.Lazda turi 2 galus....mėtė žmonės iš darbo,tyčiojosi,dabar žinos,kas tai yra. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
pagegiu putiniui neitiko 2017-12-11
tai darbininkas ateis ne su tais batais ar ne su tais kailiniais ir atleis is darbo nes ponui komskiui neitiks Komentaras patinka Komentaras nepatinka
šiaip2017-12-10
Pagėgiams turi vadovauti pagėgiškiai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
patyres2017-12-10
Del egkes vietos atleisti administracijos direktore?.. :))))) Arba Jus idiotai ,arba tokiais laikote visus kitus. ;) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Nuklydus2017-12-10
ką Dainora dainuoja esant miesto pagrindine arterija, verta but vadinti Pagėgių akląja žarna. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Nu2017-12-09
Nu tik Pagėgiuose galimas toks haosas. Tai jopt. galima ant greičio padaryti egle iš kontrabandinių cigarečių. Žmonės tikrai liks patenkinti. Vietoj zaisliuku,cigarečių pakeliai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kurios veiklos pasiilgote labiausiai?