Ekspertai Kalėdoms pataria dovanoti ekologiškas ir sveikas dovanas

2017-12-10

Posakis „dovanoti sveikatą“ yra žinomas bene kiekvienam. Juo ypač vadovaujamasi artėjant didžiausioms metų šventėms, kuomet į prekybos centrus ieškodami dovanų suplūsta žmonės. Tačiau, kas gi yra sveika dovana, ką patartina dovanoti šaltuoju metų laiku ir kodėl lietuviška produkcija gali nešti didesnę naudą?

Į šiuos klausimus atsako ir patarimais dalijasi farmacijos įmonės „Medicata“ tyrėja Vilma Stankutė ir vaistininkas Vytautas Kurantavičius.

„Daugelis sutiktų, jog vertingesnės dovanos už sveikatą padovanoti neįmanoma. Todėl, visuomet, vietoj nereikšmingų niekučių, patariu dovanoti sveiką, ekologišką ir lietuvišką produkciją. Ją vertina tiek jaunimas, tiek vyresnio amžiaus asmenys. Beje, pastebima, kad sveikatinimo dovanos, tokios kaip arbata, kosmetika ar medus yra tie produktai, kurie nedūla lentynose, o žiemos metu yra panaudojam ir branginami“, - dėstė V. Stankutė.

Dovana negalintiems užmigti ar dažnai sergantiems peršalimo ligomis – žolelių arbata su papildais.

 „Mano pirmasis pasiūlymas Kalėdoms – žolelių arbata. Ypač kelių komponentų arbata. Jei ši papildyta propoliu ar medumi, ji saugos imunitetą, padės peršalimo atveju, gelbės negalintiems užmigti. Be to, žolelių sudėtis ypač reikšminga, jei ja siekiama palengvinti vienos ar kitos ligos gydymą. Beje, tokio dovana garantuos ir gerą nuotaiką bei energiją. Medumi papildytos arbatos savyje turi gliukozės ir fruktozės – tas lemia laimės hormono – seratonino gamybą.

Be visa ko, arbatą verta dovanoti ir žmonėms, kurie sunkiai dirba, patiria stresą, yra pavargę. Tinkamos žolelės: liepų žiedai, čiobreliai, šeivamedžio žiedai, ramunėlės, melisos lapai, apynių spurgos. Tai komponentai, kurie veikia raminančiai, atpalaiduojančiai. Atminkite. jog norėdami išsaugoti turtingąsias medaus ir žolelių savybes vandens neužkaitintumėte daugiau nei 40 laipsnių“, - pasakojo farmacijos tyrėja.

Vytauto Kurantavičiaus teigimu dar viena dovana, kuria ypač džiaugsis į užsienį iškeliavę artimieji – medus.

„Dovanoti medų, tai, lyg dovanoti prisiminimus apie kvepiančias pievas, avilius ar mylimą kaimą. Todėl medus ir jo mišiniai viena populiariausių dovanų. Mano rekomendacija – mišiniai su propoliu, bičių pieneliu ar duonele. Juose yra visos organizmui reikalingos amino rūgštys, toks produktas vertinamas ir dėl stimuliuojančio poveikio: pagerėjusios savijautos, darbingumo, žvalumo.

Beje, medus su bičių pieneliu pasižymi tonizuojančiu efektu. Iš šio medaus galima pasigaminti gėrimą, jis tinkamas vaikams. Sakoma, kad medus su bičių pieneliu gali gelbėti ir sergantiems depresija. Na, o medus su duonelė – skirtas grožiui. Tai lengvai pasisavinamas, organizmui „suprantamas“ produktas, kuris stiprina plaukus ir nagus. Taip pat skaistina odą”, - dėstė vaistinės „Camelia“ vaistininkas  V. Kurantavičius.

Dovana vyrams, anot tyrėjos, kosmetikos priemonės su medetkomis ir žolelėmis.

„Turbūt nustebote, kodėl kosmetikos priemonėmis su žolelėmis siūlau apdovanoti vyrus. Tačiau tiesa tokia, jog būtent jie mažiausiai rūpinasi savo veido ir rankų oda. Lietuviškomis žolelėmis pripildyta kosmetika ypač tinkama dirbantiems lauke ar dažnai naudojantiems stiprias chemines priemones.

Puikus sprendimas – medetkų ar margainio propolio tepalai. Tai itin veiksmingi produktai, kurie tinka šerpetojančioms, nušalusioms rankoms, suskeldėjusiems kulnams, alkūnėms. Juos taip pat mėgsta ir jaunos mamos, dažnai keliaujančios į pasivaikščiojimus su vaikais lauke.

Verta paminėti, jog svarbiausias aspektas visuose produktuose – sudėtis. Skaitykite etiketes, konsultuokitės ir taip iš tiesų padovanosite sveikatą. Tai gali būti dovana artimam bičiuliui, šeimos nariui ar verslo dovana ypatingam, svarbiam klientui ar partneriui. Garantuoju, patenkintas liks kiekvienas“, - pokalbį baigė Vilma Stankutė.

Alfa.lt


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!