Vaikus sužavėjo žirgininkystė

2017-12-11, Pradinių klasių vyr. mokytoja Dalia Alkimavičienė
Vaikai mielai dalyvavo šviečiamajame renginyje. Autorės nuotr.
Vaikai mielai dalyvavo šviečiamajame renginyje. Autorės nuotr.

Žemės ūkio ministerija ir programos „Leader"  žemdirbių mokymo metodikos centras įgyvendina Šviečiamąją gyvulininkystės programą, kurios tikslas - skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą gyvulininkyste.

Įgyvendinant programą, vaikai ir jaunimas yra supažindinami su visomis Lietuvoje paplitusiomis tradicinėmis gyvulininkystės šakomis: pienine ir mėsine galvijininkyste, kiaulininkyste, paukštininkyste, arklininkyste, avininkyste, ožkininkyste, kailine žvėrininkyste, triušininkyste ir bitininkyste, jų produktais. Taip pat su saugomomis senosiomis Lietuvos ūkinių gyvūnų veislėmis, gyvulininkystės specialistų rengimu, darbo šioje srityje galimybėmis.

Stoniškių pagrindinės mokyklos mokytoja Dalia Alkimavičienė pirmus metus dalyvauja Šviečiamojoje gyvulininkystės programoje. Lapkričio 21 d. pradinių klasių mokiniai buvo pakviesti vykti į Smalininkuose esantį žirgyną, dalyvauti šviečiamajame renginyje ,,Augink, rūpinkis, mylėk“. Išvyką organizavo ir dovanojo šios programos rėmėjai. Lektorė dr. Edita Meškinytė-Kaušilienė supažindino mokinius su Šviečiamosios gyvulininkystės programos tikslais, uždaviniais, veiklomis, surengė ekskursiją po Smalininkų žirgyną. Mokiniai smagiai praleido laiką jodinėdami manieže. Dėkojame žirgyno šeimininkams už paslaugumą bei nuoširdų priėmimą!


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?