Advento pašnekesiai žvakių šviesoje

2017-12-16, Ingrida Petrikauskienė, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filialo bibliotekininkė

Gruodžio 1-ąją Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filiale pradėtas pasiruošimas Advento laikotarpiui. Šilutės Žibų pradinės mokyklos mokytoja Aldona Bagdonienė pakvietė mokinukus į Advento popietę, kurioje visi kartu pradėjo laukti gražiausios šventės metuose – Šv. Kalėdų.

Salė buvo papuošta praėjusio rudens simboliu – vienišu medeliu, numetusiu visus lapus. Vaikai papuošė jį angeliukais, eglutėmis, žvaigždutėmis. Puošnios formelės, žaisliukai buvo pagaminti pačių vaikų. Jie dainavo dainas apie angelus, kol trys tikri spalvoti angelai „nusileido“ ir ėmė deklamuoti eilėraščius. Skambant dainelėms bei eilėms, buvo uždegti vaikų pagaminti žibintai. Diskutuota, kaip ir kada reikia uždegti keturias Advento žvakes. Mokytoja A. Bagdonienė vaikams papasakojo apie Adventą ir šio laikotarpio tradicijas: kaip reikia elgtis, ką galima ir ko nevalia daryti. Susirinkusiems buvo įdomu, kaip anksčiau tiek seni, tiek jauni žmonės išgyvendavo šį vilties ir susikaupimo laikotarpį.

Dalyviai žaidė Advento laikotarpio žaidimus. Vaikai džiaugėsi sužinoję, kiek daug galima nuveikti niūriais žiemos vakarais. Renginio pabaigoje pasivaišinta saldainiais, o gerasis angelas visiems įteikė po žvaigždę, kad toji šiluma per žiemą niekur nedingtų. Mokytoja palinkėjo laukti Kalėdų ir Naujųjų metų, o Adventą praleisti kuo jaukiau.

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?