Pažadėjo mūšį lyderiui...

2017-12-15, Romualdas Danielius Mažutis
S. Gvildžio nuotr.
Praėjusį penktadienį „Šilutė“  Vilniuje po atkaklios kovos nugalėjo „Perlą“ - 85:87, o šeštadienį Šakiuose, kaip ir žadėjo pamariškių treneris L. Eglinskas, davė mūšį vienvaldžiui pirmenybių lyderiui „Vyčiui“. Pergalę išplėšė „Šilutė“ - 84:86. Šakiuose tarp mūsiškių labiausiai pasižymėjo legionierius J. Perkins, iš viso pelnęs 28 taškus. Lemiamus metimus jis atliko bėgant paskutinėms rungtynių sekundėms.

„Šilutė“  sostinės „Perlą“ (vyr. treneris A. Gronskis) įveikė  85:87 (19:23, 23:19, 20:29, 23:16). Įpusėjus rungtynėms, rezultatas buvo lygus - 42:42. Nors po trečiojo kėlinuko vilniečiai turėjo 9 taškų deficitą - 62:71, tačiau jie sugebėjo atsitiesti ir rungtynių pabaiga tapo sunkiai nuspėjama. Likus žaisti apie pusantros minutės, „Perlas” net išsiveržė į priekį - 85:84. Pakvipo staigmena:  turnyrinėje lentelėje XI vietą užimantis „Perlas“ pasikėsino į „Šilutės“ susikrautą autoritetą (II vieta). Vis tik vilniečiams neišdegė, koją pakišo pačių padarytos klaidos. Likus 19 sekundžių, varydamas kamuolį suklydo jų rezultatyviausias žaidėjas M. Normantas (24 taškai). Klaida pasinaudojo kovingasis pamariškis J. Nausėdas, pelnęs taškus metimu iš po krepšio - 85:86. Po to M. Normantas suklydo dar kartą ir „Perlo“ krepšininkams beliko tyčinė pražanga. Mūsiškis T.Tamošiūnas realizavo vieną baudos metimą iš dviejų - 85:87. „Perlas” pratęsimo nebeišplėšė, pralaimėjo. „Šilutei” daugiausiai taškų pelnė: E. Džiaugys - 21, T. Tamošiūnas - 17, J. Perkins ir C. B. Oetjen - po 12, J. Nausėdas - 11.

Rungtynės Šakiuose tarp „Vyčio“ (vyr. treneris A. Jasilionis, treneris R. Brazdauskis) ir „Šilutės“ įsiminė komandų spurtais. Pirmasis kėlinukas prasidėjo rezultatyviomis aikštelės šeimininkų atakomis - 11:0. „Vytis” laimėjo kėlinuką užtikrintai - 29:14. Antrąjį ir trečiąjį kiek geriau žaidė svečiai - 18:21 ir 22:26. Lemiama buvo ketvirtoji dešimtminutė. Ją spurtu pradėjo pamariškiai - 0:7. „Vyčio“ persvara tapo minimali - 69:68.Likus žaisti apie minutę, tebepirmavo „Vytis” - 82:81. „Šilutės“ krepšininkams tokia situacija - ne naujiena. Sukandę dantis, svečiai šoktelėjo į priekį dėka rezultatyvaus J. Perkinso žaidimo, kuris paeiliui pelnė 4 taškus - 82:85. „Vyčio“ krepšininkas Š. Vingelis baudų metimais sušvelnino rezultatą - 84:85. „Šilutei” paskutinį tašką baudos metimu pridūrė J. Perkins - 84:86. Pamariškiai, kaip ir žadėjo treneris L. Eglinskas, davė mūšį lyderiui jo „irštvoje“ ir atsirevanšavo už pralaimėjimą namuose 1-ojo rato rungtynėse Šilutėje. „Šilutei“ taškus pelnė: J. Perkins - 28, T. Tamošiūnas - 15, E. Dčiaugys - 12, D. Pogužinskas - 11, J. Nausėdas ir C. B. Oetjen - po 8, A. Globys, M. Žaunierūnas - po 2. „Vyčio“ gretose naudingiausiai rungtyniavo buvęs „Šilutės“ legionierius B. S. Wanamaker - 25 tšk.

Turnyrinės lentelės viršuje  po 20 turų  be permainų - tebepirmauja „Vytis“ (17 pergalių, 3 pralaimėjimai), II-III vietas užima „Šilutė“ ir Marijampolės „Sūduva-Mantinga. Pamariškiai ir suvalkiečiai yra iškovoję po 15 pergalių ir patyrę po 5 pralaimėjimus. Gruodžio 15 dieną „Šilutė“ Vydūno gimnazijos sporto salėje priims Tauragės krepšinio klubo komandą (10 pergalių, 10 pralaimėjimų, 8 vieta).