„Baltas lapas – judesio menas“ – norintiems šokti

2017-12-16, Kultūros centro informacija
Mokydamiesi judesio meno dalyviai galėjo susiformuoti ne tik teigiamą nusiteikimą. Autorių nuotr.
Mokydamiesi judesio meno dalyviai galėjo susiformuoti ne tik teigiamą nusiteikimą. Autorių nuotr.

Lapkričio 30 dieną į Kultūros centrą rinkosi šokėjų poros pasipuošusios šokių vakarui. Nuo spalio mėnesio visi norintys šokti buvo kviečiami į suaugusiųjų projekto „Baltas lapas –Judesio menas“ mokymus, kuriuose dalyviai mokėsi pramoginių šokių pagrindų.

„Judesio meno” programa buvo pritaikyta asmenims, turintiems skirtingą šokio patirtį ir atitinka įvairius šokio polinkius turinčių žmonių interesus. Programa taip pat suteikia galimybę dalyviams, neturintiems jokios šokio patirties, išbandyti save naujoje meninėje veikloje ir yra lengvai adaptuojama įvairaus amžiaus grupėms. Judesio menas – viena seniausių žmogaus kultūrinės veiklos formų. Nuo senų laikų šokiu žmonės siekė išreikšti save ir savo amžiaus dvasią.  Šokį galima „skaityti“, su juo galima kalbėtis, per jį galima keisti save, charakterį, požiūrį. Judesio meno, kaip vienos iš meno šakų, reikšmingumas žmogaus gyvenime mažai kam kelia abejonių.

Taigi, šokį apskritai galima laikyti sveikatos, kūno grožio, jėgos, grakštumo šaltiniu, ugdančiu dvasingumą, dorovingumą ir estetinį skonį. Mokydamiesi judesio meno dalyviai galėjo susiformuoti teigiamą nusiteikimą ir norą domėtis šokiu, įgyti šokio žinių ir supratimo, gebėjimų grakščiai judėti, kurti, stebėti ir suprasti šokį, suformuluoti, pasakyti ir pagrįsti savo įspūdžius, nuomonę ar mintis, kilusias dalyvaujant  judesio meno veikloje.

Šokių projekto dalyviai po  parodomosios programos kvietė žiūrovus, kurie mielai mokėsi žingsnelių. Vakaro eigoje neliko sėdinčių, visi sukosi šokio sūkuryje užburti Lotynų Amerikos muzikos ritmų. Gerų emocijų apimti, dalyviai ir žiūrovai negailėjo gražių žodžių projekto vadovei Gražinai Paliokienei. Tai renginys, kuriame dingo laiko pojūtis, mintys, neliko problemų,  siela pakilo aukščiau kasdienybės. Renginio pabaigoje Kultūros centro direktorė Svetlana Jašinskienė visiems projekto dalyviams  įteikė „Meninis ugdymas - judesio menas“ pažymėjimus. Projekto dalyvių pageidavimu, mokymai tęsis nuo 2018 m. sausio mėnesio. Norinčius prašome prisijungti prie mūsų gražaus šokėjų būrio.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Vitalija2017-12-16
Sveiki. Ar reikia turėti partnerį ir iki kokio amžiaus priimat? Ačiū iš.anksto už atsakymą. Labai mėgstu šokti nuo jaunystės
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
aha2017-12-16
Ypac ta melyna Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Veadenė2017-12-16
Kur čia vyksta? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?