Švėkšna sulaukė netikėtų svečių

2017-12-22, Saulius SODONIS

Kaip ir kiekvienas Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų belaukiantis miestelis, Švėkšna jau pasipuošusi. Ir jei daugumoje vietų visi džiaugiasi ir gėrisi puošniomis kalėdinėmis eglėmis, tai čia ji ne tik daili, graži ir įvairiomis spalvomis žibanti, bet netoli jos įsikūrė ir visas būrys spalvingų, pasakiškų, šventinių, kalėdinių personažų.   

Jie įsikūrė miestelio skvere greta ne taip senai iškilusio paminklo Nepriklausomybės akto signatarui, prelatui Kazimierui Steponui Šauliui. Šie daugeliui iš vaikystės pažįstami, spalvingi pasakų veikėjai, ramiai įsitaisę po kelionės, laukia sau žiemos švenčių. Vieni čia atvyko šiaurės elnių traukiamomis rogėmis, kiti – ant ledo lyties atplaukė. O treti, panašu, buvo tiesiog suridenti iš čia pat sukritusio sniego, kuriuo Švėkšna  galėjo pasigirti. Ir nors ne vienas iš šių mielų svečių nusėdo šio skvero suoliukus, dėl to miestelio gyventojai visiškai nepyksta. Priešingai – džiaugiasi spalvingais personažais, kurie papildė nuo Kalėdų eglutės spindintį džiaugsmą.

Mintis kurti tokius spalvingus šventinius personažus prieš porą metų kilo Švėkšnos tradicinių amatų centro darbuotojams. Šiam siūlymui pritarė kone visų miestelio įstaigų bei organizacijų žmonės: Švėkšnos neįgaliųjų draugija, seniūnija, vaikų darželis, „Saulės“ gimnazija, „Diemedžio“ ugdymo centras, vietos biblioteka, dailės mokykla. Tad jų kurti personažai ir įsikūrė Švėkšnos centre greta paminklo, kuris nors  rimtas ir solidus, tačiau, žiūrint šiek tiek iš šalies, atrodo, jog nuo savo postamento į šiuos spalvingus personažus žiūrintis signataras K. S. Šaulys džiaugiasi kiek netikėta spalvinga ir pasakiška bendrija. Jais džiaugiasi ne tik miestelio gyventojai, bet svečiai. Ir gali būti, kad šis Tradicinių amatų centro sumanymas pradės naują tradiciją – puošti šventėms ne tik egles, bet ir kurti spalvingus bei mielus kalėdinių pasakų personažus.

 

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!