Naminės degtinės virėjai siautėja ir miškuose, ir ūkiniuose pastatuose

2014-09-23, Stasys BIELSKIS
Rugsėjo 20-osios rytą Barvų miške, už Grabupėlių kiaulininkystės komplekso, pareigūnai rado vietos gyventoją, kuris jau buvo išviręs 50 l naminės degtinės.
Rugsėjo 20-osios rytą Barvų miške, už Grabupėlių kiaulininkystės komplekso, pareigūnai rado vietos gyventoją, kuris jau buvo išviręs 50 l naminės degtinės.

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pranešė, kad Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai praėjusį ketvirtadienį aptiko ūkiniame pastate įkurtą naminės degtinės „fabrikėlį“, kuriame buvo ir pats degtindaris. Šeštadienio rytą dar vienas „fabrikėlis" rastas miške, ten irgi darbavosi naminukės gamintojas.
 
Rugsėjo 18-ąją, apie 11 val., Prevencijos poskyrio pareigūnai, atlikę patikrinimą Šylių kaime esančioje sodyboje, aptiko naminės degtinės „fabrikėlį“, kuris buvo ūkiniame sodybos pastate. Policijos pareigūnai ten aptiko ir 1,5 litro jau pagamintos degtinės.
 
Ūkiniame pastate buvo ir pats naminę degtinę gaminęs trisdešimt aštuonerių Šylių kaimo gyventojas N. M., kurį policijos pareigūnai sulaikė.
 
Šeštadienio rytą Barvų miške, už Grabupėlių kiaulininkystės komplekso, pareigūnai rado trisdešimt penkerių vietos gyventoją A. N. Jis jau buvo išviręs 50 litrų naminės degtinės. Ten pat rasta 1 200 litrų raugo bei apie 600 litrų jau panaudoto raugo. A. N. sulaikytas. Iš netoliese esančio namo neteisėtai buvo atvesta elektra, kuri naudota raugui kaitinti.
 
Į šitą naminės degtinės „fabrikėlį“ iš kaimo buvo atėję du vyrai ir moteris parsinešti jau panaudoto raugo gyvuliams šerti.
 
Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminius tyrimus dėl neteisėtos namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų gamybos, turint tikslą juos realizuoti. Vyriškiams gresia baudžiamoji atsakomybė, kuri užtraukia baudą arba laisvės atėmimą iki dvejų metų. Antrą kartą įkliuvę degtindariai gali būti nuteisti dar ilgesne laisvės atėmimo bausme.
 
Jau ne vienerius metus kalbama apie naminės degtinės gamybos legalizavimą, yra įkurta net Naminės degtinės gamintojų asociacija. Ji stengiasi, kad Seime būtų priimtas Naminės degtinės legalizavimo įstatymas. Bet Seimo nariai vis atsisako tokį įstatymą priimti. Daugelyje Vakarų Europos šalių naminės degtinės gamyba jau yra legali, jos ten galima nusipirkti ir į Lietuvą parsivežti.

Šylių kaime esančio sodyboje Prevencijos poskyrio pareigūnai aptiko naminės degtinės „fabrikėlį".


 


Straipsnio komentarai

Neponial2014-10-16
galima is Vakaru namines parsivezti ? o cia sustabdys ir tapsi baustas ? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?