Pergalingas savaitgalis, pažymėtas rekordais

2017-12-22, S. Gvildys

Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) rungtyniaujanti Šilutės „Šilutė“ šį savaitgalį savo žiūrovų akivaizdoje „patiesė“ Tauragės krepšinio klubo ir Molėtų „Ežerūno“ krepšininkus, o šeštadienį  atakuojantis gynėjas Taurantas Tamošiūnas pagerino lygos rezultatyvumo rekordą. Jis per 35 minutes pelnė net 37 taškus (5/7 dvit., 9/16 trit., 0/1 baud. met.), atkovojo 3 ir perėmė 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir 1 sykį prasižengė.

Penktadienio vakarą Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje prieš varžybas artėjančių švenčių proga krepšininkus ir krepšinio aistruolius pasveikino Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Po sveikinamojo žodžio buvo įteiktos dovanėlės komandoms, Šilutės krepšinio šokėjoms „Atėnė“. Taip pat į svečius atvyko ir lygos vykdantysis direktorius  Giedrius Grybauskas. Jis įteikė savaitės naudingiausio lygos žaidėjo prizą. Juo tapo „Šilutės“ pagrindinis atakų organizatorius Caleb Oetjen. Sveikinimai jam! Visiems sirgaliams prieš varžybas buvo padovanotas kišeninis kalendorius su komandos ir šokėjų bendra nuotrauka. O „Šilutės“ krepšinio komanda, treniruojama vyriausiojo trenerio Laimono Eglinsko, susikovė su Tauragės krepšinio klubo krepšininkais. Rungtynių pradžioje šeimininkai sau į prastu spurtu užpuolė varžovų krepšį. Greito ir taiklaus puolimo dėka įsiveržė į priekį ir pirmąjį kėlinį laimėjo rezultatu 21:18. Tačiau tauragiškiai nepalūžo. Antrasis kėlinukas buvo itin kovingas, komandos daug dėmesio skyrė gynybai. Būtent kibios gynybos priežastimi tapo nerezultatyvus kėlinukas, kurį šešių taškų skirtumu laimėjo svečiai  ir  po dviejų kėlinukų pirmavo 37:34.  Trečiajame rungtynių ketvirtyje Tauragės krepšininkai sugebėjo primesti savo žaidimą ir įsiveržti į priekį jau aštuonių taškų skirtumu 60:52. Ketvirtąjame kėlinuke šeimininkai susigriebė, pradėjo spausti varžovus, priverstė juos dažniau klysti ir, laimėdami atkarpą 9:2, sumažino atsilikimą iki minimumo. Likus žaist keturiom minutėm abi komandos net tris minutes nesugebėjo pelnyti nė taško ir paskutinę kėlinuko minutę įvyko dramatiškų rungtynių atomazga. Šilutiškių pagrindinis atakų organizatorius Caleb Oetjen pelnė du taškus su pražanga. Pirmaujant vienu tašku, Justas Nausėdas išprovokavo svečių įžaidėjo Aivaro Kvederavičiaus pražangą. Dėl šio teisėjų sprendimo nepasitenkinimo, tauragiškių atsarginis suolelis dar buvo nubaustas ir technine pražanga. J. Nausėdas, šaltakraujiškai sumetęs visus baudos metimus, praktiškai nepaliko vilčių svečių komandai, kurie dar turėjo teorinių galimybių, tačiau, likus penkiom sekundėm iki mačo pabaigos, po Roko Čepononio netaiklaus tolimo metimo, „Šilutės“ krepšinio komanda šventė penktają pergalę iš eilės ir tai yra ilgiausia pergalių serija visoje lygoje. Naudingiausias rungtynių žaidėjas – Justas Nausėdas, surinkęs 30 naudingumo balų, pelnė 17 taškų. Daugiausia taškų įmetė Taurantas Tamošiūnas – 19 (iš jų 4 tritaškiai).

Šeštadienio popietę šilutiškiai pasitiko svečius iš Molėtų - „Ežerūno“ komandą. Prieš tai  Molėtuose „Šilutė“ buvo laimėjusi 9 taškų skirtumu - 98:89. O paskutiniu metu Molėtų „Ežerūno“ komanda, pagerinusi savo žaidimo kokybę, įrodė, jog gali lygiaveriškai kautis su lyderiais. Todėl prieš šį mačą daugelis „Šilutės“ gerbėjų su nerimu laukė įnirtingos kovos. Tačiau rimčiau pasipriešinti Molėtų komanda sugebėjo tik pirmąjį kėlinuką, kuris baigėsi lygiosiomis 18:18. Toliau prasidėjo Jeffery Perkins dėjimų šou ir Tauranto Tamošiūno tritaškių lietus. J. Perkins laimėjo lažybas prieš neformalų fanų lyderį V.Urboną. Jis efektingai įdėjo kamuolį iš viršaus tris kartus per vienerias varžybas. Už tai V. Urbonas, pagal lažybų sąlygas, privalo suorganizuoti visai „Šilutės“ krepšinio komandai maudynes pirtelėje. Šiose varžybose J. Perkins  pelnė 11 taškų ir atkovojo 7 kamuolius. Tačiau vakaro šou dėjimais į krepšį nesibaigė. Tauranto Tamošiūno surengta tritaškių fiesta sudaužė į šipulius „Ežerūno“ gynybą. Šiose rungtynese Taurantas pelnė 37 taškus demonstruodamas puikų taiklumą ir pagerindamas savo asmeninį rekordą. Jis pataikė 9 tritaškius iš 16 (56 proc. taiklumas), 5 dvitaškius metimus iš 7 (71 proc.taiklumas). T. Tamošiūnas  taip pat atkovojo 3 ir perėmė 4 varžovų kamuolius. 37 pelnyti taškai per vienerias rungtynes – naujasis šio sezono NKL rekordas. Prieš tai sezono rekordo kartelė siekė 33 taškus, kuriuos buvo pelnęs Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ atstovas Rokas Stankevičius ir „Telšių“ krepšininkas Mindaugas Norkus.

Rungtynių didžiosio pertraukos metu startavo Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) žaidimas sirgaliams „Ateik. Įmesk. Laimėk“, kurio metu yra galimybė laimėti kelionę į NBA komandų varžybas Londone. Sausio 11-ąją Didžiojoje Britanijoje bus rengiamos NBA reguliariojo sezono rungtynės tarp Bostono „Celtics“ ir Filadelfijos „76ers“, o vienas laimingasis NKL fanas turės galimybę jose apsilankyti. Viskas, ką tereikia padaryti, tai lankytis Mezon NKL rungtynėse ir tikėtis sėkmės. Pirmieji konkurso etapai organizuojami visų Mezon NKL komandų miestų arenose (14). Didžiosios pertraukos metu trys laimingieji turi galimybę atlikti vieną metimą į krepšį nuo vidurio linijos, o pataikęs iš karto keliauja į didįjį konkurso finalą. Deja, šį kartą nė vienam iš trijų  „Šilutės“  sirgalių to padaryti nepavyko.

Savaitgalio varžybas „Šilutės“ krepšinio komandos vyr. treneris Laimonas Eglinskas pakomentavo, jog pastaruoju metu ne vieną komandos žaidėją kamuoja mikrotraumos, todėl dėl ribotos žaidėjų rotacijos sunkiau ir sekėsi varžybose su Tauragės krepšinio klubu. Tačiau paskutinio kėlinio metu pavyko susikoncentruoti ir „ištraukti“ varžybas. Nepilna jėga galėjo žaist J. Perkins, todėl daugiau praleido laiko ant atsarginių suolelio, o atakuojantis gynėjas M. Žaunieriūnas dėl piršto traumos negalės žaisti apie dvi savaites. Taip pat treneris pažymėjo, jog pastaruoju metu komanda koncentruojasi į žaidimą nuo trečiojo kėlinio, o geriausiai pavyksta sužaist ketvirtajame kėlinuke. Tą patį parodė ir praėjusio savaitgalio varžybos išvykoje.

Šiuo metu „Šilutės“ krepšinio komanda NKL lygoje su 17 pergalių užima II vietą turnyrinėje lentelėje. Artimiausios varžybos įvyks š.m. gruodžio 29 d. namuose, su Marijampolės „Sūduva-Mantinga“. Marijampoliečiai šiuo metu turi taip pat 17 pergalių ir yra trečioje vietoje. Šios varžybos bus principinės dėl 2 vietos turnyrinėje lentelėje. Žaidėjai ir komandos vyr. treneris kviečia visus neabejingus krepšiniui ir savo miestui atvykt į Vydūno gimnazijos sporto salę ir palaikyt komandą. Šeštasis žaidėjas aikštėjė – triukšmingai palaikantys komaną sirgaliai -  visuomet prideda pranašumo prieš varžovus.

Savotišką padėką šio sezono fanams sumanė „Šilutės“ vyr. treneris Laimonas Eglinskas. Jis šį šeštadienį pakvietė visus fanus pasipuošti nykštuko kepuraitėmis ir bendrai nusifotografuot su „Šilutės“ krepšinio komanda. Ir tai pavyko! Tikėtina, kad tai buvo naujos tradicijos užuomazga.