Paskutinė šių metų diena yra palanki žvejams

2017-12-30, am.lt

Gruodžio 31-oji yra sekmadienis, todėl tądien bus taikoma Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių nustatyta išlyga, kad žvejybos draudimas negalioja paskutiniąją draudimo dieną, jeigu ji yra savaitgalis ar valstybinė šventė. Todėl paskutiniąją šių metų dieną jau bus galima žvejoti Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių 2 ir 4 priede nurodytose upių atkarpose.

Žvejai gruodžio 31-ąją jau galės pasiimti sugautus marguosius upėtakius (išskyrus Merkio upę aukščiau Ožkelaičių tilto, kur limituota šių žuvų žvejyba, įsigijus žvejo mėgėjo kortelę, leidžiama tik nuo sausio 1 d.). Visus tą dieną sugautus šlakius, lašišas ir sykus privalu nedelsiant paleisti atgal į vandens telkinį. Žvejo mėgėjo korteles, suteikiančias teisę pasiimti šias žuvis, jau bus galima įsigyti sausio 1 d.

Iki sausio 15 d. dar draudžiama žvejoti vėgėles, taip pat draudžiama žvejoti nakties metu pagrindinėse vėgėlių nerštavietėse – Nemune nuo Gėgės upės žiočių iki Jurbarko tilto ir Nevėžyje nuo žiočių iki Babtų tilto.

Nuo sausio 1 d. iki balandžio 20 d. draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę (išskyrus žvejybą Kuršių mariose ir žvejybą žuvies gabalėliu). Iki balandžio 1 d. draudžiama gaudyti šamus.

Aplinkosaugininkai kviečia visus gyventojus ir žvejus, pastebėjusius brakonieriavimo atvejus, nedelsiant pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!