Dviejų jaunų prancūzių naktinė kelionė į Rusnę vos nesibaigė nelaime

2017-12-31, R.Žalgevičiaus nuotr., lrytas.lt

Dvi jaunos merginos iš Prancūzijos ilgai prisimins Lietuvą ir Naujuosius metus mūsų šalyje. Prancūzaitės į pamario kraštą vyko šeštadienį Lenkijoje išsinuomotu automobiliu „Ford Focus“. Jų kelionės tikslas buvo Rusnė, kur jų laukė bičiuliai.

Bėdos prasidėjo naktį

Kelionė iš Lenkijos buvo iš tiesų netrumpa ir Šilutės rajone keliautojos atsidūrė tik apie pusę vienuoliktos vakaro. Maždaug tokiu metu prancūzės įsuko į Rusnės plentą. Iki Rusnės gyvenvietės likus maždaug keturiems kilometrams merginų automobilio navigacija iškrėtė piktą pokštą ir ties Žalgirių kaimu nurodė sukti į vieškelį.

Nors prieš sukant į vieškelį ir buvo nuoroda, kad priekyje laukia apsemtas kelias, merginos į šį ženklą lietuvių kalba nekreipė dėmesio, o kitų – tarptautinių ženklų nebuvo, tad prancūzės kelionę tęsė pagal navigacijos parodymus. 

Netikėtai jos privažiavo apsemto kelio atkarpą, bet draugų anksčiau buvo įspėtos, kad toks dalykas Rusnės plente gali ištikti nesijaudino ir tęsė kelionę. Lemtingajį vakarą iš tiesų Rusnės plente vandens lygis siekė penkiolika centimetrų.

Nuotykio ilgai nepamirš

Važiuojant vieškeliu vandens lygis kilo, bet buvo gili naktis ir prancūzės į tai nekreipė dėmesio. Jos pasakojo mačiusios abipus kelio medžius, tad raminosi, kad vis dar važiuoja Rusnės plentu ir tuoj išvairuos į sausumą.

Deja, netrukus jos pasiekė tokią vietą, kur miškas baigėsi, vienoje pusėje matėsi tik keli krūmai, o kitoje – iš vis nieko. Iki vietos, kur jos būtų išvažiavusios iš apsemtos kelio atkarpos buvo likę pusę kilometro.

Kadangi vietoje, kur buvo merginos, vandens lygis siekė aštuoniasdešimt centimetrų ir net automobilio žibintai jau buvo po vandeniu, į saloną pradėjo plūsti šaltas potvynio vanduo.

Kadangi į automobilio sistemas taip pat pateko vandens, jis sustojo ir ėmė nevaldomas krypti pakelės griovio link. Jo salone sėdėjusios keleivės bandė gelbėtis keldamos kojas aukščiau, lipdamos ant sėdynių.

Istorijos pabaiga laiminga

Merginų paieška užtruko, nes apie jų nelaimę sužinoję draugai nuskubėjo jų ieškoti Rusnės plente, tik vėliau, gavus prancūzių turėtos navigacijos duomenis, pavyko jas rasti.

Apie nelaimę pranešta gelbėtojams, kurie žinojo, kaip gilu minėtoje vietoje ir vyko gelbėti merginų turėdami valtį. Būtent valtimi sušalusios ir truputį išsigandusios prancūzės buvo parplukdytos į krantą, kur jų laukė medikai. Laimei, merginos sveikatos sutrikimų nepatyrė, atsipirko lengvu išgąsčiu.

Šiuo metu viešnios iš Prancūzijos jau yra Rusnėje, kaimo turizmo sodyboje su bičiuliais, kur planuoja pasitikti ir 2018-uosius metus. Gelbėtojai iš potvynio apsemto kelio ištraukė ir vienai nuomos kompanijai Lenkijoje priklausantį automobilį. Jis draustas, tad keliautojos veikiausiai didelių problemų dėl šio pasiplaukiojimo nepatirs. Kuri Istorija, galėjo baigtis labai liūdnai, baigėsi neįtikėtinu dviejų jaunų prancūzių nuotykiu pamarių krašte.

lrytas.lt


Straipsnio komentarai

zioplius ir baznycioj musa 2018-01-01
ciaa jum ne paryziu o LIETUVOS krantai ir potvyniai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?