Apie tai, kas buvo ir, galbūt, dar bus

2018-01-02, Surašė Kęstutis Jočys

Nuopelnai ir apdovanojimai

„Lietuvininkų vilties“ premija įteikta dziudo treneriui, sporto klubo „ Kumikata“ vadovui Rimvydui Lukošiui. „Sidabrinės nendrės“ laureatu tapo žinomas vaistininkas, žolininkas Virgilijus Skirkevičius. Šešioliktą kartą Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija „Metų verslininkės vadovės“ prizą paskyrė Tatjanai Ramoškienei, bendrovės „Česlovo vynas“ direktorei ir bendrasavininkei. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis ir Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasveikino gabiausią abiturientę iš Vydūno gimnazijos Laurą Regelskytę, kuri buvo pavadinta vaikščiojančiu Šilutės stebuklu. Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos tarybos pirmininku trejiems metams išrinktas VšĮ „Šilutės ligoninė“ vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus. „Metų ūkio“ nugalėtojais tapo Rima ir Valdas Bernotai iš Galzdonų.

Pareigos, rotacijos

Kovo 31 d. socialdemokratai savo vadovu Šilutės skyriuje paskyrė Sigitą Šeputį, Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorių. Septynerius metus atkunigavęs Šv. Kryžiaus bažnyčioje Stasys Toleikis perkeltas į Gargždų parapiją. Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai konstatavus, kad rajono tarybos narė Sandra Tamašauskienė pažeidė viešuosius ir privačius interesus, ji atsistatydino iš opozicijos ir Antikorupcijos komisijos pirmininkų. Iš Socialinių reikalų komiteto pirmininkės pareigų buvo atstatydinta Daiva Žebelienė. Naujuoju rajono liberalų pirmininku išrinktas mokytojas, rajono tarybos narys Algirdas Gečas.

Nuopoliai

Darbo vietoje, bet ne darbo metu buvo užfiksuotas neblaivus Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Stanislovas Sudeikis. Už kyšius teisiamųjų suole atsidūrė Lietuvos saugios laivybos administracijos Pramoginės laivybos skyriaus vyr. inspektorius Eugenijus Macijauskas, išdirbęs 37 metus. Už vairavimą neblaiviam ir avarijos sukėlimą gruodžio pabaigoje buvo nuteistas rajono tarybos narys Vaidas Povilonis. Jam skirta 1250 eurų bauda ir trims metams atimta teisė vairuoti automobilį. O iš Seimo išmestas Kęstas Komskis įteikė pareiškimą Europos Žmogaus Teisių teismui. Tačiau iš ten dar jokių žinių.

Pažadai

Balandžio mėnesį Rusnėje viešėjęs premjeras pažadėjo – 2018 m. estakada per užliejamą kelio ruožą bus pastatyta. Neringos ir Šilutės merai užsimojo atgaivinti senovinę tradiciją – iš rytinės Kuršių marių pusės į Nidą gabenti žemės ūkio produkciją ir žuvis bei pardavinėti prieplaukoje, turgelyje ir aprūpinti įmones.

Šventės, jubiliejai, įkurtuvės

Birželio pradžioje paminėtas Šilutės ligoninės 125 metų jubiliejus Reformacijos 500 metų renginiai vyko seniūnijose ir Šilutėje. Devintajame tarptautiniame žuvienės virimo čempionate pagrindinį prizą laimėjo lenkas Kazimiež Pumpur. Rugsėjo 8 d. Stemplėse (Švėkšnos sen.) prasidėjo Nepriklausomybės akto kopijos kelionė po Šilutės rajono seniūnijas. Po renovacijos atidarytos policijos komisariato patalpos. Šimto metų jubiliejų atšventė švėkšniškis Jonas Kraynas. Rusnės nestandartinių medžio gaminių įmonėje „Skatulė“ buvo pastatytas medinis laivas „Vytautas Didysis“ trečiajai nacionalinei ekspedicijai. Švėkšniškiai ant Velykų medžio sukabino 7751 margutį.

Peštukai

Sausio mėn. ietis buvo sukryžiavę Šilutės ir Klaipėdos merai dėl jūrų kadetų mokyklos steigimo. Kiekvienas turėjo savų argumentų, bet metai baigiasi ir viskas nurimo. Gal teks palaukti geresnių laikų. Buvęs meras Arvydas Jakas buvo padavęs į teismą taip pat buvusį merą Virgilijų Pozingį ir esamą merą Vytautą Laurinaitį dėl neva šmeišto Šilutės kabelinės televizijos laidoje. Deja, norėdamas prisiteisti tūkstantines sumas, pats liko „ant ledo “ –  turėjo apmokėti teismo išlaidas. Savo pretenzijas spaudoje bandė aiškintis rajono tarybos narė S. Tamašauskienė ir meras V. Laurinaitis dėl dviejų gydymo įstaigų sujungimo ir direktoriaus L. Indriuškos atstatydinimo. Tik šįkart meras buvo neteisus. Susipyko Pagėgių meras Virgilijus Komskis su Administracijos direktore Dainora Budvytienė, kuri iš tradicinės vietos Kalėdinę eglutę perkėlė į Birutės gatvę.

Šunys

Sausio mėn. prasidėjop teismų maratonas dėl tarnybinio šuns Ramzio nužudymo. Kaltinamasis Arvydas Komskis yra žinomų politikų brolis. Kovo 22 d. Šilutėje šuo mirtinai sukandžiojo kūdikį. Prasidėjo teismai dėl tolesnio šuns likimo ir šeimininko atsakomybės. Laukuose pririštą šunį gyvūnų globėja vežė net į Kauną, ir ten jis buvo užmigdytas. Dėl jo paėmimo šeimininkas kreipėsi į Tauragės policiją. O nušautajam Ramziui jau pastatytas paminklas.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar jums patinka rugpjūčio orai?