Valdžia dėl Šimtmečio gatvės Šilutėje persigalvojo

2018-01-03, Saulius Sodonis
Atsisakius Šimtmečio gatvės, nebereikės griauti istorinio pastato: pravažiavimas tarp namų per mažas gatvei įrengti.
Atsisakius Šimtmečio gatvės, nebereikės griauti istorinio pastato: pravažiavimas tarp namų per mažas gatvei įrengti.

Prieš Kalėdas paskutiniame Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo rengiamasi aptarti ir priimti 32 sprendimus. Tiek buvo paskelbta Savivaldybės tinklapyje esančioje posėdžio darbotvarkėje. Tačiau, prasidėjus posėdžiui, Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis prieš siūlydamas tarybai tvirtinti jo darbotvarkę, paskelbė, kad iš jos išimami du vienas su kitu susiję sprendimai, kuriais buvo ketinta Šilutės mieste nutiesti naują gatvę.

Šimtmečio gatvės nebus

Labai gražiu ir skambiu Šimtmečio pavadinimu gatvę ketinta nutiesti (įrengti) Šilutės Laisvės alėjos kvartale palei 6, 7, 8, 9 numeriais pažymėtus namus. Tačiau tam labai ryžtingai pasipriešino šių namų gyventojai – gatvė čia niekam nereikalinga. Tai jie išsakė rinkdami parašus, ir susitikę su rajono vadovais Šilutės seniūnijos salėje.

Oficialiai parengtame tarybos sprendime dėl šios naujos gatvės buvo įrašyta, kad jį galima skųsti LR administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka Šilutės rajono savivaldybės visuomeninei administracinių ginčų komisijai bei Klaipėdos apygardos administraciniam teismui. Tai žinodami, šio ramaus kvartalo gyventojai labai aiškiai Šilutės valdžiai ir pasakė, kad sprendimą dėl gatvės ginčys ir skųs visomis įmanomomis priemonėmis. Jie, matyt, buvo neblogai pasirengę tam susitikimui ir žinojo, kad sprendimą dėl naujos gatvės bus labai nesunku užginčyti, nes jis prieštaravo bent keliems teisės aktams.

Žodžiui – naujos labai gražiu pavadinimu gatvės miesto centre nebus. Valdžia jos būtinumą argumentavo tuo, kad, ją įrengus, bus galima tvarkyti minėtų namų kiemus. Intencija lyg ir gera, tačiau kažkodėl peršasi mintis, kad paskatų valdžiai kone per jėgą brukti naują gatvę būta ir kitų.      

Vanduo nebrangs

UAB „Šilutės vandenys“ teikimu, vanduo bei jo nuotėkos rajono gyventojams kol kas nebrangs. Nors tokia galimybė ir buvo. Nors tas didėjimas galėjo būti ne itin ženklus - tik 14 euro centų.

Šis padidėjimas galėjo atsirasti dėl to, kad buvo sumažintas UAB „Šilutės vandenys“ įstatinis kapitalas. Toks Tarybos sprendimas. Taip Savivaldybės taryba turėjo pasielgti, nes įmonės finansiniai rodikliai neleido įmonei skolintis bankuose. Tačiau sumažinus tuos rodiklius, kilo būtinybė keisti vandens kainą, nes ji sudėtingų vandens kainų formulių skaičiavimo sistema susijusi su bazine šios įmonės tiekiama vandens kaina.

Savivaldybės administracija parengė sprendimą, kuriuo vandens vieno kubo kaina nesikeis. Tačiau Ekonomikos ir finansų komitete, svarstant šį sprendimą, atsirado siūlymas kainą vis tik didinti – tai taip pat susiję su galimomis paskolomis, kurias ši įmonė turi dengti investicinius projektus. Tad Tarybos posėdžiui buvo pateiktos dvi alternatyvos: Savivaldybės administracijos parengtu sprendimu nedidinti vandens kainos ir jį didinti. Galutiniu sprendimu balsuojant buvo nuspręsta – vandens kainos nedidinti. Kiti sprendimai, kaip jau įprasta, buvo procedūriniai, tad didesnės tiesioginės įtakos Šilutės rajono gyventojams neturės.

Gražiu Šilutės mero V. Laurinaičio kalėdiniu sveikinimu ir baigėsi 2017 metų VIII šaukimo 30-tasis posėdis.


Straipsnio komentarai

ha ha ha 2018-01-04
paprasciausiau silute perdaug pinigu turi ir tasko kur bepakliuna o po to girsis kokia mes nauda ir gera darba padarem Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Gyventoja 72018-01-03
Labai gaila, kad dauguma siu namu gyventoju yra pensininkai ir nesutinka su tuo, kas bus visiems geriau. Kieme duobes didziules, neapsisviestas nesaugus kiemas. Gaila, kad mazai jaunimo, kurie visi uz atnaujinimus. Liudna, kad 7 namas liks be nieko ir aisku per ka Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Kodel2018-01-03
Gyvenant ant vandens,vanduo pats brangiausias.Pigiausias variantas, Markvalda sveisti is darbo kuo toliau su visais patarejais. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
as2018-01-03
s
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
as2018-01-03
s
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
as2018-01-03
manau geriau jau susirupinkit su laisves al 5 namu vaiduokliu ir ten gyvenanciais gyventojais kuriems reikia ramybes
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
rita2018-01-03
koks tolimesnis to namo likimas laisves as 5 gal kas gali pakomentuoti
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
as2018-01-03
manau geriau jau susirupinkit su laisves al 5 namu vaiduokliu ir ten gyvenanciais gyventojais kuriems reikia ramybes
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
a 2018-01-03
tai zinoma kad nebrangs kas pas mas musu brango tik dideja akies mirksniu o LAURINAITICIUI nusisvilpt kai milijonai plaukia is kitos puses kaip pauksteliu aplinkos ministro planas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?