„Litgrid“ tinklo patikimumas vienas geriausių regione

2018-01-04, enmin.lrv.lt

Europos elektros perdavimo sistemos operatorių asociacija (ENTSO-E) paskelbė Šiaurės ir Baltijos regiono (Danijos, Estijos, Islandijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos) elektros tinklų sutrikimų ataskaitą už 2016 metus. 

„Litgrid“ prižiūrimas perdavimo tinklas, pagal tinklo patikimumo rodiklį – ENS (energy not supplied) – tarp geriausių regione. 2016 metais užfiksuota vos 11 (vienuolika) trikdžių, dėl kurių buvo sutrikęs elektros energijos perdavimas vartotojams. Neperduotos energijos kiekis per 2016 metus – 28,1 megavatvalandžių MWh.  

Santykinis ENS – neperduotos energijos kiekio santykis su Lietuvoje suvartotos elektros energijos kiekiu (išreikštu milijonine dalimi, ppm) – 2,7. Pagal šį rodiklį „Litgrid“ tinklas yra antras patikimiausias Šiaurės ir Baltijos regione.

„Perdavimo tinklo patikimumas ypač svarbus sėkmingai sinchronizacijai su Kontinentinės Europos tinklais. Kasmet gerindami tinklo patikimumo rodiklius įrodome būsimiems sinchroninės zonos kolegoms, kad esame verti būti jų gretose. Ir toliau investuosime į tinklo atnaujinimą ir ilgalaikį patikimumą užtikrinsiančius projektus. Didžiuojuosi komandos darbo rezultatais – kolegų profesionalumu ir atsakomybės jausmu“, – sako generalinis direktorius Daivis Virbickas. 

Ypač patikimai veikia „Litgrid“ 330 kV tinklas, kuriame minimu laikotarpiu nebuvo nė vieno trikdžio, sukėlusio elektros energijos perdavimo nutraukimą. 

Tinklo stiprinimą ir ilgalaikį sistemos patikimumą užtikrinsiantiems projektams „Litgrid“ kasmet vidutiniškai planuoja skirti apie 40 milijonų eurų investicijų.


Straipsnio komentarai

oi koks geras 2018-01-04
kai atjunkt tai pirmi o kai kokios pagalbos elektros sryti susijus neina ju prisisaukt ar kad prijunktu kokius pinigus nulupa Komentaras patinka Komentaras nepatinka