Laiko sutvirtinta draugystė

2018-01-11, KĘSTUTIS JOČYS

Į Šilutės rajono savivaldybę užsuko Emericho – Šilutės bendradarbiavimo draugijos ilgametis pirmininkas Alfred Bartmin su žmona Daiva. Ir kaip visada – su dovanomis.

Svečius pasitikęs mero pavaduotojas Algis Bekeris sakė, kad jeigu jų kalėdinio vizito nesulauktų, atrodytų, jog kažko trūksta. Susėdus prie kavos puodelio, A. Bartmin pasakė, kad Emericho gyventojai vėl surinko pinigų, kuriuos tradiciškai nori padovanoti Šilutės rajone gyvenantiems ir sunkiai besiverčiantiems seneliams ir vaikams. Su vokišku tikslumu iš anksto buvo paruošti paramos dokumentai, kuriuos pasirašė A. Bekeris ir kuriuose buvo nurodytos sumos: seneliams – 450, vaikams – 350 eurų. Kad ir neįspūdinga suma, bet visos kupiūros buvo perskaičiuotos prie visų. Padėkojęs už nuoširdžią ilgametę paramą, mero pavaduotojas padovanojo 2018 m. kalendorių ir naują foto albumą „Viliojantis Šilutės kraštas“. Pokalbio metu aptarti Vokietijoje vykusių rinkimų rezultatai, A. Bekeris papasakojo apie Nepriklausomybės akto kopijos kelionę po Šilutės rajono seniūnijas, kurios vaizdai yra užfiksuoti ir padovanotame albume, prisiminti ilgamečio bendradarbiavimo epizodai.

Sulaukta daug dovanų ir paramos

Susitikime dalyvavusi Šilutės – Emericho draugijos pirmininkė Rita Užgalienė priminė, kad ši draugystė tęsiasi jau 26 metus. Per jubiliejinį 25 - metį 2016 – aisiais į Šilutės miesto šventę buvo atvykusi oficiali Emericho miesto delegacija su vicemeru prišakyje. Emerichas buvo pirmasis miestas, su kuriuo Šilutė pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Per pirmąjį dešimtmetį rajoną pasiekdavo sunkiasvoriai, Raudonuoju kryžiumi pažymėti sunkvežimiai su humanitarine pagalba: rūbais, įvairia technine ir buitine įranga. Ši pagalba buvo labai reikalinga pirmuosius žingsnius žengiančiai rajono savivaldybei, įstaigoms ir žmonėms. Pastaruosius 10 metų ši parama teikiama pinigine išraiška. Kaip sakė A. Bartmin, draugijos nariai irgi sensta, jų galimybės mažėja, bet solidarumo jausmas tebėra stiprus. Pirmininkė akcentavo, kad ne pinigai yra svarbiausia, o tarpusavio ryšių palaikymas, apsikeitimas delegacijomis, kultūros ir sporto kolektyvais. Apie paskutinę Šilutės tenisininkų kelionę rašė ir „Šilokarčema“.

Gauta parama panaudojama tikslingai

Draudijos pirmininkė R. Užgalienė sakė, kad vaikams skiriami pinigai - tiek ir šie, tiek ir gaunami pavasarį ( apie 1000 eurų) skiriami nepasiturinčių šeimų vaikų poilsiui Palangos poisiavietėje „Žilvitis“. Šiemet čia atostogavo devyni vaikai, o per visą bendradarbiavimo laikotarpį tokią galimybę turėjo 94 vaikai. Kam labiausiai reikalingi kelialapiai sprendžia Vaikų teisių apsaugos tarnyba, o kalėdines dovanėles ir renginius suruošti padeda „Moterų seklyčia“. „Vokiečiai nebūtų vokiečiai – jiems po to reikia pateikti ataskaitas su visais čekiais, kur buvo panaudotos padovanotos lėšos“, - sakė R. Užgalienė.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?