Ligoninė po kelerių metų bylinėjimosi švenčia pergalę

2018-01-14, Klaipėdos jūrininkų ligoninės informacija
2010 metais, Švėkšnos ligoninę prijungus prie Klaipėdos jūrininkų ligoninės, buvo perimtas ne koks palikimas. O. Kuldos nuotr.
2010 metais, Švėkšnos ligoninę prijungus prie Klaipėdos jūrininkų ligoninės, buvo perimtas ne koks palikimas. O. Kuldos nuotr.

Klaipėdos jūrininkų ligoninė informuoja - ​paskutinėmis praėjusių metų dienomis Klaipėdos Apygardos teisme Klaipėdos jūrininkų ligoninė laimėjo kelerius metus trukusią Civilinę bylą prieš UAB „Lamberta“, kuri nuo 2005 metų, degindama skalūnų alyvą, šildė ligoninės departamentą Švėkšnoje.

Teismas tuometinės administracijos sudarytą šilumos pirkimo-pardavimo sutartį pripažino niekine ir negaliojančia nuo 2016 m. lapkričio 24 d., kada Švėkšnoje pradėjo veikti ligoninės biokuro katilinė, kurios ekonominis rezultatas įspūdingas – per metus ligoninė sutaupė 60 tūkstančių eurų. 2010 metais, Švėkšnos ligoninę prijungus prie Klaipėdos jūrininkų ligoninės, buvo perimtas ne koks palikimas. Patalpoms ir vandeniui pašildyti katilinė naudojo skalūnų alyvą, kuri skleidė nemalonius kvapus ligoninės teritorijoje bei už jos ribų, o degimo produktai teršė aplinką. Psichiatrijos departamentui teikiamos šilumos gamybos kaštai buvo vieni didžiausių šalyje.

Po Valstybės kontrolės patikrinimo ligoninė sulaukė rekomendacijos kartu su savo steigėju – Sveikatos apsaugos ministerija – spręsti klausimą dėl sutarties su šilumą teikusia bendrove, sudarytos asmens sveikatos įstaigai ir valstybės biudžetui nenaudingomis sąlygomis, nutraukimo.
2014 m. Klaipėdos jūrininkų ligoninė pateikė paraišką ir pagal Klimato kaitos specialiąją programą gavo paramą Psichiatrijos departamento modernios biokuro katilinės įrengimui. Katilinės rekonstrukcijos darbai po viešųjų pirkimų konkurso buvo pradėti 2015 metų balandį, o nuo 2016 metų lapkričio pabaigos katilinė pradėjo darbą visu pajėgumu. Įsirengus savo katilinę, buvo inicijuotas 2005 metais tuometinės Švėkšnos psichiatrijos ligoninės sudarytos sutarties su šilumą teikusia bendrove nutraukimas. Tačiau 20-čiai metų sudarytą sutartį nutraukti pasirodė ne taip parasta. Tai daryti teko teismuose.

Klaipėdos jūrininkų ligoninė jau įvykdė visas teismo nutartyje nurodytas sutarties nutraukimo sąlygas ir tikisi, kad šioje užsitęsusioje ir įstaigos vardą žeminančioje istorijoje bus padėtas taškas.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?