Kokie darbai praėjusiais metais atlikti Pagėgių krašte, kas bus daroma šiemet?

2015-01-07, Stasys BIELSKIS
Pagėgių savivaldybės meras V. Komskis.
Pagėgių savivaldybės meras V. Komskis.

Pagėgiai ir visas šis kraštas kasmet vis gražėja – tvarkomi keliai, naujomis, šiuolaikiškomis trinkelėmis klojami šaligatviai, įrengiami sporto aikštynai, atnaujinamos vandens tiekimo ir nuotekų trasos... 2014-ieji taip pat nebuvo išimtis. Apie pernai nuveiktus darbus ir šių metų planus Pagėgių savivaldybės meras Virginijus KOMSKIS papasakojo „Šilokarčemos“ korespondentui Stasiui BIELSKIUI.

- Sakykite, koks didžiausias darbas buvo padarytas praėjusiais metais?

- Pernai buvo užbaigti projektai, nes reikėjo panaudoti 2007–2013 metų europinę paramą. Praėjusiais metais Savivaldybė nedaug turėjo pinigų, turėjome juos tinkamai panaudoti. Reikėjo įsisavinti Pagėgių vaikų darželio pastato remontui skirtas lėšas. Pasisekė, remonto darbus užbaigėme.

- Kokius kitus darbus nuveikėte?

- Pagėgiuose įrengėme vaikų žaidimo aikštelę, pastatėme viešąjį tualetą. Tik jis dar neveikia, nes neprijungta elektra. Pabaigta remontuoti Pušyno gatvė. Kiti projektai buvo vykdomi kitose vietose. Tai Vilkyškių buvusio dvaro teritorijos sutvarkymas, Vilkyškių ir Šilgalių kaimo vandenvalos įrenginių užbaigimas. Stoniškiuose baigti remontuoti kultūros namai, sutvarkytos viešosios erdvės. Stoniškių seniūnija į šį pastatą vis dar negali persikelti, kadangi jame nėra telefoninio ir interneto ryšio.

Nupirkta jau visa Martyno Jankaus sodyba, gauta 350 tūkstančių litų daržinei sutvarkyti. Martyno Jankaus muziejus yra viena iš mūsų karšto reprezentacinių vietų.

Iš viso per 2007–2013 metų Europos Sąjungos paramos laikotarpį įvykdyta įvairių projektų už 110 milijonų litų. Buvo baigti vykdyti šie projektai: Stoniškių–Rukų gyvenviečių viešųjų erdvių kompleksinis sutvarkymas; Pagėgių miesto viešųjų erdvių kompleksinis sutvarkymas, II etapas; Pastato Pagėgiuose, Vilniaus g. 46, modernizavimas pritaikant Pagėgių savivaldybės Pagėgių lopšelio-darželio reikmėms; Bendra veikla bendram jaunimo problemų sprendimui; Turizmo informacijos sistemos ir kultūros turizmo infrastruktūros plėtra Pagėgių-Sovetsko regione, II etapas; Vietinės reikšmės kelių remontas ir priežiūra (KPPP).

UAB „Pagėgių komunalinis ūkis“ 2014 metais  vykdė šiuos projektus: „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Pagėgių savivaldybėje (Bubliškėse, Natkiškiuose)“ bei „Nuotekų tvarkymo infrastruktūros renovavimas ir plėtra Pagėgių savivaldybėje (Vilkyškiuose, Šilgaliuose)“.

- Ką dar planuojate nuveikti Pagėgiuose šiais metais?

- Pradėsime tvarkyti ir asfaltuoti Mažaičių kaimo (Stoniškių sen.) Topolio gatvę. Pagėgiuose šiemet įrengsime vandens gręžinį ir vandens filtrus. Visa tai kainuos apie keturis milijonus litų. Pagėgiškiams žymiai pagerės vandens kokybė.

Būbliškės kaime numatyta išasfaltuoti gatves, kadangi pernai tiesiant nuotekų trasą į Pagėgius buvo šiek sugadintas kelias. Šilgalių kaimo Pušyno gatvėje bus baigti įrengti du įvažiavimai į kiemus. Žinoma, bus atlikta ir kitokių, mažesnių darbelių.

„Pagėgių komunalinio ūkio“ bendrovė šiemet baigs pernai pradėtus darbus ir įgyvendins projektus: „Piktupėnų valyklos statyba“ bei „Benininkų kaimo vandens gerinimo įrenginių įrengimai su vandens gręžiniu“.

 


Straipsnio komentarai

del ,,darbeliu,,.....2015-01-09
gal jau laikas Panemuneje degesius isvalyti ir nauja parduotuve statyti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Būbliškėse?2015-01-08
Tai jau prie naujo broliuko namo asfalto reikia? :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?