Oficialu: kūdikiai Lietuvoje bus skiepijami nuo B tipo meningokoko

2018-01-14, sam.lrv.lt

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, kuriuo į vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių yra įtraukiami skiepai nuo B tipo meningokokinės infekcijos. Planuojama, kad kūdikiai bus pradėti skiepyti jau šių metų liepos mėnesį, kai tik bus nupirktos ir į Lietuvą pristatytos vakcinos.

Bus skiepijami patys mažiausi, 2 mėnesių sulaukę, pacientai. Kaip ir įprasta, pilną skiepijimo schemą sudarys trys vakcinos dozės, tai reiškia, kad mažyliai bus skiepijami tris kartus ir tėveliams už tai mokėti nereikės. Pirmąją vakcinos dozę gaus 2 mėn. kūdikiai, antrąją - 4 mėn., o trečiąją – 12-15 mėn.

Ministro A. Verygos teigimu, nuo šiol Lietuva bus viena pirmųjų šalių Europoje, pradėjusi skiepyti vaikus nuo B tipo meningokokinės infekcijos. Iki šiol šie skiepai buvo įtraukti tik į Airijos, Jungtinės Karalystės ir  Italijos skiepijimų kalendorius.

„Lietuvoje sergamumas meningokokine infekcija yra gana didelis, o palyginti neseniai sukurta vakcina yra išties labai brangi, todėl tėveliams dažnai būdavo sudėtinga savo mažylius paskiepyti. Tad buvo ieškoma galimybių ir labai džiaugiuosi, kad jos rastos, jog būtų pradėti skiepyti vaikučiai, kurie patiria didžiausią riziką susirgti šia klastinga liga, nusinešančia gyvybes“, – sako ministras A. Veryga.

Tad, pasak ministro A. Verygos, dabar viskas priklauso nuo Valstybinės ligonių kasos (VLK) ir jos organizuojamų viešųjų pirkimų procedūrų, kurių metu turi būti nupirktos reikiamos vakcinos, siekiant užtikrinti sklandų mažylių skiepijamą.

SAM duomenimis, VLK artimiausiu metu pradės vykdyti meningokokinės infekcijos vakcinos pirkimą ir planuojama, kad vakcina Lietuvą pasieks kaip ir numatyta – iki 2018 m. liepos 1 dienos.

2018 m. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžete šios meningokokinės vakcinos įsigijimui numatyta 2,6 mln. eurų. Vaikams skiepyti skirtas vakcinas VLK perka kasmet, už jas sumokama PSDF lėšomis.

SAM primena, kad nuo šių metų rudens vaikai bus pradėti skiepyti ir nuo rotavirusinės infekcijos. Šia vakcina bus skiepijami vaikai nuo 2 mėnesių. Jai įsigyti per metus planuojama išleisti apie 600 tūkst. eurų.


Straipsnio komentarai

.....2018-01-15
Katik staipsnis išėjo kad 2 metu vakas renimacijoje,nes skiepas komplikavosi....o dabar skirs nemokamus nuo 2 mėn kūdikiams? Jūs man pasiškinkit kaip reikės suprasti 2 mėn kūdikį ar jam skauda ar jam kas blogai. Pasakojo močiutė viena kad anūkė net kojom kelias dienas nepaėjo kaip skaudėjo.....aš patyliu tada ka tas kudikėlis jaus.... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
cha2018-01-15
Vieni pirmuju❗❗❗❗, musu vaikai bandomieji triusiai bus ! ❗❗❗ Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kad tik savus greičiau išnaikintų 2018-01-14
tai prisipirko išbrokuotų netinkamų amerikonam vakcinų tai prakiš mūsų vaikiukams juk LIETUVIŲ tokia mada o vakcina nekompensuojama kaina tai 95 eu o kiek jų juk reikia o vaikiukui kiek tepakėlė ir tai iš tėvų algų atėme Komentaras patinka Komentaras nepatinka