Vaikai sulaukia pozityvaus suaugusiųjų dėmesio

2018-01-17, Šilgalių kaimo bendruomenė informacija
Vaikai dalyvauja įvairioje veikloje. Bendruomenės nuotrauka
Vaikai dalyvauja įvairioje veikloje. Bendruomenės nuotrauka

Šilgalių kaimo bendruomenė 2017 metais gavo finansavimą iš valstybės biudžeto vykdydama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektą, skirtą naujai įsteigtų vaikų dienos centrų veiklai.

Šilgalių daugiafunkcio centro patalpose įsikūrusį Vaikų dienos centrą 2017 metais lankė 15 vaikų (iš 10 šeimų).

Vaikai po pamokų ateina į centrą, dalyvauja ugdomuosiuose užsiėmimuose, žaidžia, norintieji ruošia pamokas. Dienos centre vaikai pamaitinami, propaguojama sveika gyvensena, fizinis aktyvumas, meilė gamtai.

Lankydamiesi Vaikų dienos centre vaikai sulaukia pozityvaus suaugusiųjų dėmesio. Pagrindinė darbo su vaiku sąlyga yra santykio užmezgimas ir stiprinimas. Santykiui užmegzti viena iš palankiausių veiklų - individualūs užsiėmimai, pokalbiai, pagalba ruošiant namų darbus. Darbuotojai teikia socialinių ir gyvenimo įgūdžių ugdymo, sociokultūrines ir kitas su vaiko ugdymu, jo teisių apsauga, integracija į šeimą, visuomenę susijusias paslaugas (socialinių, higienos įpročių formavimas, pagalba ruošiant pamokas). Esant poreikiui, atliekamas individualus darbas su tėvais. Dienos centre siekiama išugdyti kuo tvirtesnius socialinius, bendravimo įgūdžius. Kadangi vaikai centre jaučiasi gerai, jie labai greitai įsitraukia į įvairias darbuotojų siūlomas veiklas. Ugdymas dienos centre vyksta siūlant įvairiausius užsiėmimus, kurių metų vaikai mokosi bendrauti, buitinių įgūdžių, savarankiškumo, atsakomybės, atskleisti asmeninius gebėjimus. Be muzikos, šokio, piešimo, dailės darbelių gaminimo įgyvendinamos ir tokios socialinės edukacinės programos kaip įvairios išvykos bei žygiai, sportinės varžybos, vaikai dalyvauja ir vasarą organizuojamose stovyklose. Minimos tradicinės metų šventės – surengta advento popietė, antrą Kalėdų dieną vaikai vaidino, dainavo, bendravo su Kalėdų seneliais.

Projektas bus tęsiamas ir 2018 metais.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?