Pagėgių meras Virginijus Komskis: „Toks valdymas primena Šiaurės Korėją – bauginimai, atleidimai...“

2018-01-18, Kalbėjosi Lijana JAGINTAVIČIENĖ

Paskutiniame Pagėgių savivaldybės tarybos posėdyje meras Virginijus Komskis susirinkusiesiems pažadėjo pateikti informaciją ateityje, savo ataskaitoje. Jis tikino, kad aiškiai matysis, kaip yra iš tikrųjų leidžiami gyventojų pinigai. Po posėdžio jis pakvietė žurnalistus į spaudos konferenciją. Kalbėta daug. Pokalbio metu įvardinta kas išties valdo Pagėgius.

- Tad kas vyksta Pagėgiuose?

- Norisi prisibelsti į daugumą, kurie turi nepažeidžiamų žmonių, kurie nėra įsikibę į darbo vietą. Nes šiuo metu, aš matau, tas palankumas – kur aš sėdėsiu po tų metų. Šiandien reikia pagalvoti, kad yra dauguma, kas yra „Tvarkos ir teisingumo“ prezidiumas ? Pats ten esu dalyvavęs. Ten yra kitoks organas. Dalyvauja ir seniūnai, ir gydytoja. Tos pačios direktorės nėra. Mano brolis Kęstas pirmininkauja. Kai ten priimti sprendimai, šita Taryba mažai ką keičia. Toks tas valdymas pas juos. Tikėjausi, kad visi supras, kad dirbti reikės arba skirstomės. Aš nebijau prarasti posto. Aš neįsikandu į rėmus ir kad man būtinai reikia gauti atlyginimą. Man nepatinka, kad išnešame šiukšles. Šiandien Kalėdų eglutės neminėjome, bet kol ji pastatė... Tai buvo apgaulė. Atėjo pas mano patarėją Ritą Vidraitę seniūnas Dainius Maciukevičius ir pasakė, kad jos neįmanoma pastatyti. Sakiau, kad jei ten neįmanoma, tai statykite bet kur. Grįžęs sužinojau, kokia buvo komisija, kas jai vadovavo. Vis dėlto vadovavo visai ne direktorė. Išties, jie jau buvo įleidę vamzdį, kur tą eglę statyti. Gal ta vieta ir buvo geriausia, bet ne tai svarbiausia. Su direktore Dainora Butvydiene turime rasti bendrą kalbą. Reikia rasti kompromisą. Jo šiandien nerandame. Mūsų pasisveikinimas dar nereiškia, kad mes dirbsime į vienus vartus.

- Jūs palikote partiją „Tvarka ir teisingumas“. Tai, kas dabar vyksta, susiję su tuo?

- Visus penkerius metus ėjau kryptingai. Nuotaikos šiek tiek vis skyrėsi. Viskas pasunkėjo, kai išėjau iš partijos. Negalvojau, kad prieisime iki tiek, kad neleis dirbti, kaip yra dabar. Kad ir tas šiandien nepatvirtintas reglamentas – tai yra jėgos demonstravimas. Jis niekam nereikalingas, nes yra užprotestuotas Vyriausybės atstovės. Todėl yra niekinis.  Jis negaliojantis. Bet tai jėgos demonstravimas. Galvojant apie kitus rinkimus, visi moka matematiką. Kai kas skaičiuoja, kad mano neatėjimas į rinkimus „tvarkiečiams“ „atneštų“ merą ir daugumą. Taip įsivaizduoju. Čia tikslas -  mane spausti, kad nebedalyvaučiau rinkimuose. Proga tinkama. Šiandien esu prispaustas, bet bandau stotis. Manau, jie man kaip tik įkvėpė daugiau jėgų. Nesakyčiau, kad administracijos direktorė yra blogis. Ne tame blogis. Blogis yra kitame. Blogis yra jau administracijoje, blogis yra tame, ką kalba žmonės. Jie kalba, kas iš tikrųjų vadovauja.

- Kalbame apie kažką. Bet tiesiai nepasakome, kas vadovauja. Tai, kas šiandien vadovauja Pagėgiuose?

- Šiandien vadovauja brolis – Kęstas Komskis. Jis ir Tarybos klausimams pats vadovauja. Pats dalyvauja ir, kai susirenka kultūros namuose, visus klausimus svarsto, o jis sėdi už galo ir juos svarsto. Galėčiau pasakyti, kaip buvo, kai bandžiau biudžetą svarstyti kartu. Vis dėlto suprantu, kad yra dauguma ir reikia taikytis. Mane pakvietė vicemeras.  Galvoju – einu, dirbti reikia. Kai priėjome biudžeto klausimą, buvo – 3 000 eurų atimkime verslui, 3 000 eurų iš administracijos, 3 000 eurų socialinių pašalpų... Pasakiau, kad netinka. Esame vieni iš dešimties savivaldybių, kuriems nereikia gražinti lėšų. Direktorė iš karto pasitaisė, pasakė, kad reikia 1 000 eurų atimti iš muziejaus. Pasakiau, kad tas mūsų muziejus ir taip mažai gauna. Tada brolis paėmė ir pasakė – šitas biudžetas bus… Kasą reiškia Savivaldybei nepriimti biudžeto? Skandalas. Kas vyksta dabar.  Pasakiau: „Puikiai suprantu, kad jūs balsuosite. Prašau leisti man nebalsuoti“.  Jei meras nebalsuos už tai, kad būtų atimta iš muziejaus, tada bus po dviejų savaičių... Ką dariau? Balsavau prieš muziejų. Opozicija kritikavo šį klausimą. Tai dariau, nes norėjau išsaugoti. Bet po to pasakiau vicemerui, kad nebūsiu tryliktas, nėra dialogo ir mes kartu nebedirbame. Dabar dirbame praktiškai atskirai.

- Vicemeras ir direktorė yra prieš jus.

- Taip. Nėra komandinio darbo ir susikalbėjimo.

- Biudžetas bus tvirtinamas. Gali būti taip, kad gali būti nepriimtas?

- Bus sausis, vasaris. Nemanau, kad bus nepriimtas.

- Pirmiausia buvo taip, kad brolis broliui perdavė mero postą, o dabar broliai susipyko, savo komandos nesuvaldote. Ar tai nėra savotiškas spaudimas, noras pakeisti merą?

- Manau, tai yra jėgos demonstravimas. Kad būtų nauji rinkimai, lengva jiems padaryti veiksmus. Galėjo atstatydinti direktorę, pavaduotoją. Per du mėnesius neišrenki ir įvyksta nauji rinkimai. Tada Vyriausybės atstovai padarytų teikimą. Galbūt ir neįvyktų šito. Bet tai nepriimtina broliui. Tai viešai atrodytų – brolis brolį nuvertė. Visi viską žino, kas už tų žaidimų šiandien stovi. Aš įvardinau – brolis. Jis nori grįžti į politiką. Mane reikia kažkaip patraukti. Nes kažkas bus konkurentas... Kad dabar norėtų keisti, irgi nepasiruošę, o gal pasiruošę? Mane kažkaip reikia patraukti. Matau tuos jų veiksmus. Pyktis padaro tik dar didesnę kontrolę. Mano vizija – regioninė plėtra, ir su šiais dalykais viskas vyksta kuo puikiausiai. Politinė situacija nukenčia. Nukenčia administracija, kenčia žmonės. Nukenčia mano įvaizdis. Norėjau ramiai baigti kadenciją ir galbūt būčiau ramiai pasitraukęs.

Nesame susipykę. Tikrai gražiai ir laidotuvėse dalyvavome. Politika čia tokia, kad ne jis vienas formuoja. Ją formuoja visi. Tikriausiai, „Tvarka ir teisingumas“ nori toliau valdyti. Man toks valdymas primena Šiaurės Korėją – bauginimai, atleidimai, įtaigų vadovų atsikaitymai: kas ir kaip. Man tai nepriimtina. Todėl, kad atsiskaito kol kas man.

- Broliai susės prie bendro stalo?

- Sausio 15-ąją tėvukui sukaks 80 metų. Aš visur galiu atsisėsti. Tikriausiai, nekalbėsime apie politiką, neturime kuo dalintis. Asmeninis turtas nėra surištas. Tikrai nemanau, kad būtų didelių problemų... Bet ar aš norėčiau nuvažiuoti pas Kęstą, o jis - pas mane? Šiuo momentu man tai netinkamas laikas tokioms kelionėms.  Tik šiandien buvo keista, kodėl Kęstas atėjo ir nepadavė rankos. Man dėl to šiek tiek gaila. Gal ta įtampa jaučiasi, bet taip buvo pirmą kartą. Jis atėjo... Galėjau ir aš prieiti, bet galėjo jis netiesti tos rankos. Tai nesuprantama.

- Dalyvausite artėjančiuose rinkimuose į Tarybą? Dėl mero posto su broliu kovosite?

- Aš nežinau. Negaliu to pasakyti, bet kai ko jums irgi negaliu pasakyti, pvz., su kokiomis jėgomis dalyvausiu rinkimuose. Tik žinau, kad nedalyvausiu su komitetu. To nebus. Arba parems kažkokios partijos, kurios matys, kad taip reikia. Jei to neatsiras, gali būti, kad tiesiog pasitrauksiu. Vienas nedalyvausiu.

- O tos brolių kovos – nebus taip, kad du pešasi, o trečias laimi?

- Tapatinama ta pavardė seniai. Bet, kas pažįsta mane ir kitus Komskius, žino, kad mes skirtingi. Man svarbiau viešumas, demokratija, pagarba žmogui. Jei tai vertins, rinks mane, jei ne – jokios tragedijos nematau. Žmonės pasirinks tai, ko labiau norės.

- Ačiū už pokalbį.


Straipsnio komentarai

kam tie spektakliai 2018-01-20
Pagėgius turi valdyti pagėgiškiai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Aušra2018-01-19
Sveiki, rašybos klaidų milijonas. Ar teksto radaguotojo nėra? Kai kurių sakinių, nei iš bendro konteksto neina suprasti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
PAGEGISKIS2018-01-19
Banditai valdo Pagegius, Budvytis Bronislovas sedejes kalejime uz plesima. :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Buvusi2018-01-19
Lazda turi 2 galus.Kiek žmonių yra dėl šitų brolių nukentėjusių,turėjusių išeiti "patiems prašant".Pati praėjau ir tą jų tarybą,ir komitetų svarstymus,ir parašytus komentarus iš darbinio kompiuterio....esu gavusi su tuo pačiu "Šilorakčiamos laikraščiu" vos ne per veidą...Visada žinojau,kad kažkada jie susipyks,nes valdžios godumui ribų nėra...kaip niekada nebuvo žmogiškumo,pagarbos.Jokia čia naujiena,visi seniai žino kas kaip dirba,kam dirba,tik nuo tokio pastovaus tąsymo kenčia darbuotojai.Susipyko,ir pila vienas ant kito purvą per spaudą.Labai gražu,toliau taip...duok dieve,kad laimėtų trečias(ne sūnus dar vienas su kojom kabinetų duris atidarinėjantis) o asmenybė,kuri suvienytų šaunius Pagėgių krašto žmonės,ir pakeltų Pagėgių savivaldybės,kaip institucijos,valstybinės įstaigos įvaizdį,nes dabar ji kaip kokiame brolijos liūne paskendusi. Komentaras patinka Komentaras nepatinka