Trys Karaliai apdovanojo mažuosius ramutiškius

2018-01-19, Lijana JAGINTAVIČIENĖ

Savaitgalį Trys Karaliai Ramučių kaimo bendruomenės „Navata“ mažuosius apdalijo dovanomis. Jos suteikė itin daug džiaugsmo. Todėl ne tik vaikų, bet ir jų tėvų veidus puošė šypsenos.

Pirmiausia visus susirinkusiuosius pasveikino Gardamo Šv. Roko parapijos klebonas Antanas Gylys bei evangelikų liuteronų dvasininkas Remigijus Šemeklis. Jie ir paaiškino susirinkusiesiems, ką iš tikrųjų reiškia Trijų Karalių diena.

Kunigas R. Šemeklis drauge su vaikais atliko giesmeles, žaidė žaidimus. Tai itin sušildė ramutiškių širdis. Netrukus į salę atėjo du karaliai - Kasparas ir Merkelis, o trečiasis - Baltazaras - buvo karūnuotas salėje. Simbolinė karūna uždėta kunigui R. Šemekliui – žmogui, kuris ir parūpino dovanėles vaikams. Jos į Ramučius atkeliavo iš Vokietijos.

Kunigai paaiškino, kad Išminčių dovanos turi gilią prasmę. Auksas – tai matomas turtas, vaizduojantis tai, ką žmogus turi. Smilkalai – neregimi kaip Dievas, išreiškiantys tai, ko žmogus trokšta. Mira – žaizdas gydantis, nuo gedimo apsaugantis tepalas - parodo tai, kas žmogus yra. Jam būdingas karališkumas, dieviškumas ir mirtingumas. Tiek išminčiai, tiek kiekvienas tikintysis gali atskleisti Dievui savo turtus, troškimus, nepriteklius.

Netrukus Trys Karaliai išdalino dovanas. Vaikai su nekantrumu laukė, kada galės pasiimti savąją. Vieni neiškentę jas tuoj pat išpakavo, kiti – šypsojosi, sakė, kad jaučia, jog dėžutėje yra gera dovana, bet ją apžiūrės namuose.

Visi tądien grįžo laimingi ir dėkingi kunigui R. Šemekliui už dovanotą šiltą popietę. Su ramybe ir dideliu džiaugsmu savo namus pasiekė ir Trys Karaliai.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?