Nusprendė būti vartininku

2018-01-19
Italijoje rungtyniaujantis Ovidijus Šiaulys ir jo pirmasis treneris Marijus Jazbutis.
Italijoje rungtyniaujantis Ovidijus Šiaulys ir jo pirmasis treneris Marijus Jazbutis.

Buvęs VšĮ „Šilutės sportas“ futbolo trenerio Marijaus Jazbučio auklėtinis, aštuoniolikmetis Ovidijus Šiaulys sėkmingai rungtyniauja Italijos „Serija B“ pirmenybėse – gina Kiavario (Chiavari) miesto komandos „Virtus Entella“ vartus.

Kai sulaukęs vos septynerių Ovidijus atėjo į pirmą futbolo treniruotę, niekas iš bendraamžių nenorėjo būti vartininku. Žinoma, vaikams smagiau bėgioti vejoje, gainiotis kamuolį, o ne stypsoti vartuose tarp dviejų virpstų ir skersinio. Bet Ovidijus tuomet ėmė ir pasakė treneriui: „Aš būsiu vartininku!”. Ar kada dėl to pasigailėjo, sudvejojo?.. Nespėliosime. Pasak jo trenerio M. Jazbučio, darbštumas per treniruotes ir įgimti gabumai padėjo Ovidijui tarsi laipteliais kopti aukštyn futbolininko karjeroje.

Sulaukęs 13-os, O. Šiaulys pakviestas į Nacionalinę futbolo akademiją (NFA) Kaune. Čia treniravosi 4 metus, tapo nuolatiniu įvairaus amžiaus (jaunučių, jaunių) Lietuvos rinktinės vartininku. Buvo pastebėtas Italijos futbolo agentų, ieškančių jaunų talentų visame pasaulyje. Nors mūsų vyrų futbolo rinktinės reikalai, švelniai tariant, nekokie, tačiau vilčių ateičiai neprarandame dėl bręstančios naujos kartos. Tarp tų futbolo šviesulių yra ir šilutiškių: O. Šiaulys, saugas Linas Mėgelaitis. Pastarasis (pirmasis treneris Svajūnas Česnulis) taip pat žaidžia Italijoje. Yra ir daugiau gabių jaunų futbolininkų.

Liepos mėnesį O. Šiauliui sukaks devyniolika. Apie jo kažkada pasirinktą poziciją futbolo aikštėje bei sėkmę byloja neseniai pasirašytas 5-erių metų kontraktas su Kiavario profesionalų komanda „Virtus Entella“. Kiavaris – Šiaurės Italijos miestas (Genujos provincija) Viduržemio jūros pakrantėje. Futbolo klubas įkurtas tolimais 1914-aisiais. Rungtyniavo permainingai. Po 2013-2014-ųjų sezono pakilo iš „Serijos C“ lygos į „Seriją B“. O. Šiaulys treniruojasi su pirma komanda. Jis nebijo sunkių treniruočių ir geru žaidimu per metus įrodė esąs vertas profesionalo kontrakto. Praėjusį sezoną jis gynė „Virtus Entella“ ekipos vartus „COPPA“ Italijos finalo rungtynėse prieš AS „Roma“ komandą (U-20). Jo futbolo marškinėlių numeris - 31. Ovidijus savo padėtimi svečioje šalyje patenkintas. Italai pamišę dėl futbolo, kaip lietuviai dėl krepšinio. Klubo žaidėjams sudarytos geriausios treniruočių, varžybų ir gyvenimo sąlygos, jie supami trenerių, gydytojų dėmesio. Italai žaidžia greitą, technišką futbolą, pasižymintį tiksliais, žemais kamuolio perdavimais. O. Šiaulys – geras pavyzdys bendraamžiams, kaip siekti užsibrėžto tikslo ir šturmuoti sporto aukštumas.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?