Pašaukimas – dirbti žmogaus sveikatos labui

2018-01-20, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Gydytojas E. Padimanskas.
Gydytojas E. Padimanskas.

Gydytojas visų pirma - žmogus. Kinų medicina sako, kad norėdamas pagydyti, jis turi būti tyros širdies. Ne tik ramus protas gali duoti tinkamą atsakymą. Jei gydytojas bus įsitempęs, sudirgęs, kaip jis nuramins pas jį atėjusį žmogų? Todėl gydytojas pats turi tobulėti, kad galėtų rodyti pavyzdį. Vienas iš tokių medikų Šilutės ligoninėje – gydytojas urologas Edgaras Padimanskas. Prieš keletą mėnesių jis tapo Lietuvos gydytojų sąjungos Šilutės filialo pirmininku. Nebijantis prisiimti atsakomybės medikas mielai atsakė į keletą klausimų.

- Kiek metų einate gydytojo keliu? Ar niekada neteko dėl to gailėtis?

- Į Šilutės ligoninę atvažiavau dirbti 2008 metų rugsėjo mėnesį. Tuomet buvau tik pabaigęs urologijos rezidentūrą. Laikas bėga greitai – praėjo jau beveik 10 metų. Gailėtis? Ne, nors visokių situacijų buvo, kai pagalvodavau, kad galėjau rinktis ir kitą profesiją, tačiau kiekvieną rytą iš naujo įsitikinu, kad profesiją pasirinkau teisingai. 

- Šilutės ligoninėje yra Lietuvos gydytojų profsąjungos filialas. Keletą kadencijų, kurios truko aštuonerius metus, ėjote tarybos nario pareigas. Neseniai tapote pirmininku. Pakeitėte gyd. A. Pikžirnienę, kuri tas pareigas ėjo dvidešimt metų. Sakykite, koks jausmas, kai daugelis patiki ir savo balsą skiria, taip parodydami savo pasitikėjimą, kad galite prisiimti dar didesnę atsakomybę?

- Taip. Praėjusių metų rugsėjį per Lietuvos gydytojų  Šilutės filialo ataskaitinį susirinkimą dauguma gydytojų mane palaikė, balsų dauguma išrinko pirmininku. Gera žinoti, kad tavimi pasitikima, tačiau tai tik padidina atsakomybę prieš kolegas. Tikiuosi, kad savo pareigas atliksiu ne blogiau, kaip ilgametė pirmininkė gyd. A. Pikžirnienė.

- Kas jau nuveikta, užėmus naujas pareigas? Ką dar norisi keisti?

- Pirmuose tarybos susirinkimuose nuspręsta prioritetu laikyti paramą gydytojams, vykstantiems į tobulinimosi kursus. Sveikatos apsaugos ministerija jau prieš keletą metų neorganizuoja nemokamų  tobulinimosi kursų. Todėl gydytojams tenka vykti semtis žinių savo asmeninėmis lėšomis. Stengiamės, kiek leidžia filialo galimybės, kompensuoti tobulinimosi kursus filialo nariams. Atsisakyta kai kurių išlaidų, tarp kurių ir pirmininko vienkartinė metinė  išmoka. Norisi sumažinti atstumą tarp filialo narių ir filialo tarybos, o prieš priimant sprendimus filialo taryboje išklausyti kuo daugiau kolegų nuomonių ir atsižvelgti į jas. Manau, kad reikia didesnį dėmesį skirti mūsų rajono problemų sprendimui ir daugiau bendrauti su VšĮ Šilutės ligoninė ir VšĮ Šilutės PSPC administracijomis, o ne tik  daryti bendrus LGS darbus šalies mastu. Juk savos problemos opesnės, ar ne tiesa? 

- Jau paskelbtas konkursas į vyriausiojo gydytojo pavaduotojo vietą. Esate jaunas ir veržlus žmogus. Nenorėtumėte prisiimti dar didesnės atsakomybės?

- Apie būsimą konkursą vyriausiojo gydytojo pavaduotojo pareigoms išgirdau dar prieš Kūčias. Esu nusprendęs teikti paraišką ir dalyvauti konkurse.

- Esate iš tų, kuris nuolat siekia tobulėti, dalyvauja įvairiuose mokymuose, seminaruose. Ką naujo parvežėte ir iš kur į Šilutės ligoninę?

- Manau, kad nemažai... Gal paminėsiu pirmą ir paskutinį... Prieš 9 metus VšĮ Šilutės ligoninė pradėjo dalyvauti prostatos vėžio ankstyvos diagnostikos programoje. Ir truputį daugiau nei metus yra atliekamos operacijos dėl moterų šlapimo nelaikymo.

- Kokias pareigas dar užimate?

- Be VšĮ Šilutės ligoninė dar dirbu „Medea klinika“ Šilutėje, „Saulės klinika“ Jurbarke, esu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyriaus tarybos narys. 

- Iš kur tiek jėgų visur dalyvauti ir kaip pavyksta suspėti? Šeima dėl to nenukenčia?

- Pripratau prie tokio gyvenimo ritmo. Ir tikriausiai nenorėčiau gyventi kitaip, o šeimai skirti savaitgaliai ir tai ne visi. Juk yra ir savaitgaliniai budėjimai.

- Ko palinkėsite visiems, kurie skaito šį interviu?

- Sveikatos, visokeriopos sėkmės ir tarpusavio supratimo.

Juo džiaugiasi kolegos

Kol kalbėjomės su mediku E. Padimansku, į kabinetą užėjo keletas gydytojų. Todėl ir jų paklausėme, ar smagu turėti tokį kolegą. Gydytoja anesteziologė-reanimatologė Aurima Piesliakė teigė, kad gydytojas - ne tik jo profesija, bet ir tikrasis jo pašaukimas. Pasak pašnekovės, E. Padimanskas yra darbštus ir rūpestingas pacientų atžvilgiu. „Jis neskaičiuojantis savo laiko, nestokojantis energijos, nuolat tobulėjantis, geranoriškas ir paslaugus kartu dirbantiems. Jis sąžiningas, tiesus ir labai drąsus žmogus, siekiantis geresnių sąlygų kolegoms bei jų pacientams. Dirbdama kartu ne kartą stebėjau kaip gyd. E. Padimanskas aukojo savo asmeninį laiką, jėgas tam, kad pats padėtų sunkiai sergantiems ligoniams arba pasirūpintų, kad juos gydytų specialistai aukštesnio lygio gydymo įstaigose, taip suteikdamas neįkainojamą pagalbą ir viltį pasveikti. Galiu būti rami, nes žinau - šis žmogus neliks abejingas“, - kalbėjo A. Piesliakė.

Kitas kolega terapeutas Vidmantas Palšis – vidaus ligų gydytojas, kurį Šilutės ligoninėje galėjote sutikti Vidaus ligų ar Skubios pagalbos skyriuje, taip pat Konsultacinės poliklinikos echoskopijų kabinete. „Apie E. Padimanską galiu atsiliepti tik teigiamai. Apie jo gydytojo praktiką byloja viso regiono urologinėmis ligomis sergantieji. Neįkainojama ir ne visiems paranki gydytojo savybė – ne tik galvoti, ką sako, bet ir padaryti tai, kas pasakyta įžvelgiant ir sprendžiant įsisenėjusias problemas“, - įsitikinęs V. Palšis.

 


Straipsnio komentarai

juozas2018-01-27
gydytojas iš didžiosios raides Komentaras patinka Komentaras nepatinka
sekmes ir jam dideles sveikatos 2018-01-22
vienintelis daktaras siluteje kuris tikrai ziuri i zmogu o ne i pinigus Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ramutė2018-01-21
gal specialistas ir geras, bet žmogus piktas ir labai grubus. Išbandžiau savo kailiu. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
nuostabus daktaras it taip pat jo zmona 2018-01-21
tokiu daktaru reikia paieskot dideles sekmes ir pasisekimo jiem o ypac islikt tokiem kaip ir visada savimi nuosirdziais ir supratingiems atsidavusiems zmonems Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Romas 2018-01-20
Gerai kad dar turim tokiu nuosirdziu gydytoju pas kurios gali ateiti pasitarti pakalbeti atrodo kad ir sveikesnis pasidarai tikrai geras malonus nuosirdus gydytojas aciu kad dar turim tokiu nepalikusiu musu lietuvos

Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?