Žvejys pareigūnams davė kyšį – byla atsidūrė teisme

2015-01-06, Stasys BIELSKIS
15min.lt
15min.lt

Z. G., vedęs, vidurinio išsilavinimo, darbovietės administracija jį charakterizuoja itin teigiamai, neteistas, ėmė ir nusikalto. Mat statutiniams pareigūnams davė 40 litų kyšį.

Teismas nustatė, kad Z. G. 2014 metų spalio 25 dieną, apie 11 val. 26 min., Rusnės miestelyje, prie antrosios krantinės, VSAT Pagėgių rinktinės Vileikių užkardos tarnybiniame automobilyje „Mitsubishi Pajero“ tiesiogiai pasiūlė ir davė 40 litų kyšį. Dvi 20 litų nominalo kupiūras jis padėjo prie pavarų svirties, savo įgaliojimus vykdantiems valstybės tarnautojams –Šilutės r. PK Viešosios policijos skyriaus patrulių būrio patruliui D. A. ir Pagėgių rinktinės Vileikių užkardos sargybų skyriaus jaunesniajam specialistui D. Z.. Tokiu būdu Z. G. siekė neteisėtos šių valstybės tarnautojų veikos, tai yra, kad jis nebūtų patrauktas administracinėn atsakomybėn surašant administracinio teisės pažeidimo protokolą už padarytą administracinį teisės pažeidimą.

Kaltinamasis Z. G. dėl pareikšto kaltinimo kaltu prisipažino visiškai ir paaiškino, kad tą dieną žvejojant ties antra krantine prie Skirvytės upės privažiavę pareigūnai paprašė pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Kadangi dokumento neturėjo, todėl, norėdamas išvengti administracinės atsakomybės, pareigūnų automobilyje padėjo 40 litų. Nors pareigūnai buvo įspėję dėl atsakomybės už kyšio davimą, tačiau kyšį vis vien davė.

Z. G. atsakomybę lengvino tai, kad jis prisipažino padaręs baudžiamojo įstatymo numatytą veiką ir nuoširdžiai gailėjosi, o jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Z. G. yra neteistas, administracine tvarka nebaustas, padarė baudžiamąjį nusižengimą, priskiriamą valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams, dirba, darbovietės administracija jį charakterizuoja itin teigiamai.

Teismas nusprendė Z. G. pripažinti kaltu pagal BK 227 straipsnio 4 dalį ir paskirti jam 6 MGL (780 Lt arba 225 Eur) dydžio baudą, ją sumokant per du mėnesius nuo teismo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos.

Nuteistajam nesumokėjus baudos per nurodytą laiką į nurodytą sąskaitą ir nepateikus Šilutės rajono apylinkės teismo raštinei tai patvirtinančių banko kvitų, bauda bus išieškota priverstinai.

Daiktus, turinčius reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti – du 20 Lt vertės banknotus, saugomus Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Finansų skyriuje, konfiskuoti valstybės naudai.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?