Inovatyvios gaisro gesinimo priemonės – daugiavaikėms šeimynoms

2018-01-25, Silute.lt informacija
Daugiavaikės šeimos džiaugėsi dovanomis. Savivaldybės nuotr.
Daugiavaikės šeimos džiaugėsi dovanomis. Savivaldybės nuotr.

VšĮ Savanorių ugniagesių ambasada, bendradarbiaudama su Šilutės rajono savivaldybe, daugiavaikėms šeimynoms padovanojo inovatyvias gaisro gesinimo ampules, padėsiančias apsaugoti gyventojų gyvybes ir jų turtą gaisro atveju.

Ypatingą dėmesį skirti prevencinėms priemonėms, užkertančioms kelią skaudžioms nelaimėms, ragina Šilutės rajono savivaldybės darbuotojai bei pats meras Vytautas Laurinaitis. „Dauguma iš mūsų linkę manyti, kad tokia nelaimė, kaip gaisras, mus aplenks. Tačiau šiandieniai įvykiai rodo, kad gaisrą gali sukelti be priežiūros palikta žvakė, šaldytuvas, į elektros tinklą iškart sujungti keli elektros prietaisai. Žinodami tai ir siekdami prevenciškai apsaugoti nuo tokių nelaimių mūsų rajono jautriausiuosius, parinkome daugiavaikes šeimas ir dovanojame joms automatines gaisro gesinimo ampules“, – teigia Šilutės rajono savivaldybės meras V. Laurinaitis.

Šilutės rajono savivaldybės darbuotojai kartu su VšĮ Savanorių ugniagesių ambasada direktoriumi Artūru Račkausku daugiavaikėms šeimoms patarė, kaip apsisaugoti nuo gaisro bei kaip išvengti tragiškų gaisro padarinių. „Visi žinome, kad viena iš baisiausių nelaimių, galinčių ištikti žmogų, yra gaisras. Ugnis dėl degių medžiagų namuose išplinta vos per kelias minutes. Todėl automatinė gaisro gesinimo ampulė yra būtina kiekviename name ir bute. Šiandien jau galima pasirinkti naujų technologijų sukurtas ir inovatyvias gaisro gesinimo ampules, automatiškai sustabdančias gaisrą pirmosiose jo įsiplieskimo stadijose“, – aktualia informacija dalijasi VšĮ Savanorių ugniagesių ambasada atstovas A. Račkauskas.

Automatinė gaisro gesinimo ampulė yra efektyviausia gaisro gesinimo priemonė uždarose patalpose, kai gaisras kyla nepastebėtai. Šios priemonės išskirtinumas tas, kad ji suveikia automatiškai, jos veiksmingumas trunka net dešimt metų, jai nereikalinga techninė priežiūra, t. y. patikra ar pildymas, kaip to reikalaujama gesintuvams, ir svarbiausia – nekelia jokio pavojaus žmogaus sveikatai ir aplinkai.

Gaisrų skaičius Lietuvoje kasmet mažėja, tačiau žuvusiųjų skaičius juose lieka toks pat. Per šių metų pirmas dvi savaites gaisruose jau žuvo 8 gyventojai.


Straipsnio komentarai

Tai2018-01-26
Tai kad jis jau ruošiasi kitai kadencijai , reik pas žmones nueiti , tai tikras meras iš vainoto........

Komentaras patinka Komentaras nepatinka
stasys2018-01-25
Ar Mero darbas dalinti šiukšliadėžes,gesinimo ampules, kruopas... ? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Haskis2018-01-25
Meras visai darbo neturi Komentaras patinka Komentaras nepatinka
šeis laikais pica greičiau laksto nei kokia pagalba o tariama šilutės greitoji 2018-01-25
tik tiek sugebėjo purškaliuką nuo gaisro įteikt ir ką jis padės išgelbėt Komentaras patinka Komentaras nepatinka