Chirurgas Vytautas Žvirblis: „Visi keliai vedė į Šilutės ligoninę“

2018-01-27, VšĮ Šilutės ligoninės visuomenės informavimo specialistė Viktorija Skutulienė
Gydytojas  V. Žvirblis patikino, jog pasitiki savo kolegomis, todėl, jei turėtų sveikatos problemų, be abejonių atsiduotų į Šilutės medikų rankas.
Gydytojas V. Žvirblis patikino, jog pasitiki savo kolegomis, todėl, jei turėtų sveikatos problemų, be abejonių atsiduotų į Šilutės medikų rankas.

VšĮ Šilutės ligoninės chirurgas Vytautas Žvirblis ištisus 20 metų dirba gydymo įstaigos vyr. gydytojo pavaduotoju. Iš Gardamo kilęs, savo gydytojo karjerą pradėjęs Naujojoje Akmenėje, tęsęs sovietinėje armijoje ir, grįžęs arčiau gimtinės Šilutėje, džiaugiasi, jog čia dirba profesionalių gydytojų komanda. „Ne tik man rūpi gydymo įstaigos ateitis, todėl norisi, kad jai viskas būtų gerai mums išėjus“, - sakė vyr. gydytojo pavaduotojas V. Žvirblis.

Kelias link Šilutės

Gardamiškis, 1978-aisiais baigęs Medicinos institutą Kaune, gydytojas V. Žvirblis gavo paskyrimą dirbti Naujosios Akmenės ligoninėje. Chirurgas ten dirbo vos pusmetį, mat papuolė į sovietinę kariuomenę. V. Žvirblis buvo išsiųstas į Kaliningrado sritį, kur dirbo karo gydytoju. „Man pasisekė, kad ten pakliuvau, nes įgijau patirties. Tiesa, tuo metu po studijų gydytojai turėjo galimybę gilinti žinias tik didžiosiose šalies ligoninėse“, - pasakojo gydytojas. Jis prisiminė, jog buvo išsiųstas mokytis į Leningrado karo akademiją dabartiniame Sankt Peterburge. Jo teigimu, kariškiai norėjo, kad jis pasiliktų dirbti karo gydytoju visam laikui. Ten išbuvęs vos pusmetį, V. Žvirblis atsisakė likti ir jau planavo grįžti atgal į Naująją Akmenę. Tiesa, jis pridūrė, kad buvo siūloma viliojanti alga. Net 5 kartus didesnė nei anuomet gaudavo lietuvis.

Vis tik atsisakęs pasiūlymo ir pasibaigus dviejų metų karo tarnybai, gydytojas jau planavo grįžti į Naująją Akmenę, tačiau iki kol nesutiko gydytojo Advardo Norkaus. Jis tuo metu dirbo VšĮ „Šilutės ligoninė“ vyr. gydytojo pavaduotoju. „Jis mane įkalbėjo, kad ateičiau dirbti gydytoju pas juos. Tuo metu gydymo įstaigai trūko chirurgo. Aš sutikau ir likau iki pat šiol“, - pasakojo V. Žvirblis.
Kėlė sparnus, bet nesėkmingai

Anot gydytojo, jam puikiai sekėsi dirbti chirurgu VšĮ Šilutės ligoninė. Netrukus susipažino ir su žmona, tačiau vis tik po kurio laiko jis panoro išvykti į Kauną. „Aš turėjau butą Kaune ir gerą darbo pasiūlymą, todėl jau kartu su žmona sugalvojome išvykti. Aišku, tuometiniam vyr. gydytojui Stasiui Alantai nepranešiau, bet, matyt, jis užuodė...“, - atviravo V. Žvirblis. Pasirodo, sovietiniais laikais viskas buvo reguliuojama, net išvykimas į kitą miestą. Anot gydytojo, reikėjo gauti ministerijos sutikimą, kad jaunas specialistas nori išvykti kitur. V. Žvirblis, nuvykęs į ministeriją, palaiminimo negavo. Mat, sužinojęs apie jo išvykimą, vyr. gydytojas S. Alanta informavo valdžios atstovus, kad ligoninei trūksta specialisto. „Ministerijoje man pasakė, kad esu neišleidžiamas išvykti, nes esu reikalingas Šilutės ligoninėje. Šis ir kiti įvykiai mane sulaikė ir pasilikau dirbti iki šiol Šilutėje“, - prisipažino gydytojas.
Naujos pareigos

Prasidėjus pirmajam restruktūrizacijos etapui, kitiems svarbiems įvykiams gydymo įstaigoje pasikeitė tuometinis vyr. gydytojas ir jo pavaduotojas. Vyr. gydytojo pareigas užėmė Artūras Skikas, o pavaduotojo vieta liko laisva. „Man pasiūlė užimti pavaduotojo pareigas, tačiau aš ilgai galvojau. Daugiau nei mėnesį mane vis ragino, kol galiausiai susitarėme, kad pavaduotoju tapsiu trejiems metams. Juo esu jau 20 metų“, - šypteli vyr. gydytojo pavaduotojas medicinos reikalams. Anot jo, apie administracinį darbą V. Žvirblis ankščiau nebuvo svajojęs. „Aš negalvojau niekada, kad dirbsiu tokį darbą. Kai man pasiūlė, iškart atsisakiau, primindamas, kad esu chirurgas. Aš sutikau, nes mačiau, o gal ir jaučiau, kad galima padaryti gero įstaigai užimant vyr. gydytojo pavaduotojo pareigas“, - atviravo chirurgas.
„Darbą pradėjau nuo nulio“

Anot V. Žvirblio, darbas naujose pareigose buvo sunkus. Jis atviravo, kad kone tris savaites jautėsi nežinąs nuo ko pradėti. Iš ankščiau likę sovietiniai dokumentai ir teisiniai aktai buvo nebegaliojantys, todėl reikėjo sukurti naują teisinių dokumentų bazę. „Aš pasakoju ir pats nesuvokiu, kad reikėjo viską sukurti. Aš turėjau suruošti visus dokumentus, o juk neturėjome nei kompiuterių, nei interneto. Tik po kurio laiko atsirado mobilieji telefonai. Aš neįsivaizduoju, kaip man tai pavyko“, - apie sunkią pradžią pasakojo chirurgas.

V. Žvirblis nepaliko ir chirurginio darbo. Anot jo, darbas chirurgu ir vyr. gydytojo pavaduotoju padėjo suprasti, kaip veikia sveikatos sistema, su kokiomis problemomis susiduria gydytojai, kiti specialistai. „Prieš dirbant pavaduotoju, mano sąlyga buvo, jog ir toliau galėsiu dirbti chirurgu. Aš jaučiau darbo pulsą ir tai padėjo man susivokti, kaip yra iš tikrųjų. Be to, tai gelbėjo ir ruošiant teisinius dokumentus“, - apie savo darbą pasakojo V. Žvirblis.
„Aš niekur neišeinu“

Prisiminęs savo kelią iki vyr. gydytojo pavaduotojo pareigų ir sunkią pradžią, gydytojas prasitarė, jog netrukus ketina savo vietą užleisti kitam. Jis atviravo, kad į gydymo įstaigą noriai vyksta jauni specialistai, kuriuos gerbia ir rajono gyventojai. „Turime puikių jaunų gydytojų, kuriems sekasi ir juos gerbia pacientai. Jų žinios kitos, jie laisvai kalba užsienio kalbomis, puikiai dirba su naujomis technologijomis ir greičiau prisitaiko prie pasikeitimų“, - mintimis pasidalino chirurgas.

V. Žvirblis patikino, jog pasitiki savo kolegomis, todėl, jei turėtų sveikatos problemų, be abejonių atsiduotų į Šilutės medikų rankas. „Aš juk žinau, kokie pas mus žmonės dirba. Jie viską teisingai ir tinkamai padarys, todėl tuo džiaugiuosi ir esu labai patenkintas, kad tokia komanda dirba mūsų gydymo įstaigoje. Aš pasitikiu savais. Viskas mūsų ligoninėje yra gerai, tik reikia leisti gydytojams dirbti. Visiems rūpi gydymo įstaiga ir jos ateitis, todėl norisi, kad jai viskas butų gerai ir ateityje“, - atviravo vyr. gydytojo pavaduotojas V. Žvirblis.

Gydymo įstaigos vadovas Darius Steponkus kartu su pavaduotoju V. Žvirbliu dirba jau 12 metų. Šilutės ligoninės vyr. gydytojas prisiminė, kad per ilgus darbo drauge metus buvo ne tik sunkių, bet ir džiugių akimirkų, kurios išliks atmintyje. „Džiaugiuosi, kad dirbame kartu. Jis puikus chirurgas ir pavaduotojas, kurį gerbia kolegos, pacientai. Po ilgų darbo metų, nenuostabu, kad gydytojas nori daugiau laiko skirti sau. Tiesa, jis savo visas jėgas, mintis ir širdį atidavė šiam darbui, todėl džiaugiuosi, kad tai nėra skubotas sprendimas atsisakyti pavaduotojo pareigų. Gydytojas ir toliau dirbs Chirurginiame skyriuje, o pavaduotoju – iki kol konkurso metu bus išrinktas naujasis. Gydytojo V. Žvirblio patirtis ir patarimai dar ilgai bus mums gyvybiškai svarbūs“, - sakė D. Steponkus.


Straipsnio komentarai

Danutė2018-02-22
Gydytojui žvirbliai nuoširdus ačiū Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ar nelaikas eit anūkų supt nusigaruoji biški 2018-01-28
oi kai aš grįšiu į šilutę mano kelias veda į šilute Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Arba2018-01-28
Gydykis daune, arba susikisk savo paskolas į subyne Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?