Sulaikyti pinigus iš senjorų vilioję sukčiai

2018-02-01, „Šilokarčemos“ informacija
Pas senjorę atėjo tariamu „Šilutės seniūnijos darbuotoju“ prisistatęs vyras. Asociatyvi nuotr
Pas senjorę atėjo tariamu „Šilutės seniūnijos darbuotoju“ prisistatęs vyras. Asociatyvi nuotr

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai nustatė ir sulaikė  du sukčiavimu įtariamus žmones, kurie, galimai, panaudoję apgaulę, iš senolių išviliojo nemažas pinigų sumas.

Teistas daugybę kartų

Įtariamas iš senukų apgaule pinigus pasisavinęs vyras sulaikytas Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams bendradarbiaujant kartu su Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais.  1990 metais gimęs, daugybę kartų už vagystes, plėšimą, sukčiavimus bei smurtą artimoje aplinkoje teistas vyras įtariamas, galimai, apgavęs septynis senyvo amžiaus žmones, iš kurių du gyvena Palangoje, keturi - Klaipėdos mieste bei vienas -  Gargžduose.  Įtariama, jog dar 2017 metų lapkričio mėnesį įtariamojo bendrininkui telefonu paskambinus Šilutėje gyvenančiai 1945 metais gimusiai moteriai ir nurodžius, jog ši už komunalines paslaugas atsiskaičiusi netikromis pinigų kupiūromis, pas senjorę atėjo tariamu „Šilutės seniūnijos darbuotoju“ prisistatęs vyras, kuris ketino išvilioti iš jos pinigus, tačiau paaiškėjus, jog moteris grynųjų neturi, įtariamasis nepatingėjo jos atvežti net iki uostamiesčio bankomato, kad ši paimtų pinigus, tuomet, galimai, paėmęs 3 000 eurų, vyras pasišalino.  Dar viena moteris nuo šio vyro nukentėjo  2017 metų gruodžio 15 dieną taip pat į laidinį telefoną sulaukusi skambučio apie neva turimus padirbtus pinigus – šįkart 80 - metė moteris tariamam „ekspertui“ atidavė 6 500 eurų. 1990 metais gimęs vyras šiuo metu yra suimtas trims mėnesiams.

Neneigė paėmusi pinigus

Viena sukčiautoja sulaikyta ir uostamiestyje. Kaip pranešė Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, praėjusią savaitę, sausio 17 ir 18 dienomis, į pareigūnus kreipėsi dvi klaipėdietės, sulaukusios iš pradžių skambučių, o vėliau ir tariamos „ekspertės“ vizitų į namus.  Abi senjorės pareigūnams nurodė, jog pinigus, galimai, paėmė jauna, liekna, apie 30 metų, šviesiaplaukė moteris. Netrukus buvo nustatyta, jog senyvo amžiaus klaipėdiečių pinigus paėmė 1987 metais gimusi, neteista, tačiau administracine tvarka ne kartą bausta moteris. Ji neneigė paėmusi pinigus.

Policijos pareigūnai dar kartą primena, jog nei seniūnijų darbuotojai, nei socialiniai darbuotojai, nei policijos pareigūnai į gyventojų namus neateina ir grynųjų pinigų netikrina, taip pat niekuomet neprašo atskleisti elektroninės bankininkystės duomenų ir prisijungimo kodų.  Saugokite savo asmens duomenis ir santaupas, nepasitikėkite nepažįstamais asmenimis. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucija, asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?